Szeged is szurkolt - néggyel vertük Izlandot (FRISSÍTVE)

2011. augusztus 10., szerda
A svédek elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar labdarúgó-válogatott szerda este 4-0-s győzelmet aratott Izland felett a Puskás Ferenc Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen. Egy hivatalos szegedi küldöttség is megtekintette a mérkőzést. A magyar válogatott ötödik Izland elleni hazai fellépésén is veretlen maradt: a mostani sikerrel négy győzelem és egy döntetlen a mérlege a szigetországiak ellen Budapesten. Egervári Sándor szövetségi kapitány Korcsmár Zsolt személyében újoncot is avatott. A barátságos mérkőzésen a Szeged 2011 csapatának meghívására egy szegedi sportvezetőkből (Gidai Sándor, az UTC, Szokol Lajos, a SZVSE, Tanács Attila, a Kiskundorozsma elnöke és a Tápé ESK képviseletében Molnár János), politikusokból (többek között Mózes Ervin főjegyző, Nógrádi Tibor, Kónya Gábor és Mihálffy Béla önkormányzati képviselők) és hozzátartozóikból, valamint a SZEGEDma.hu két munkatársából álló delegáció képviselte városunkat a meghívott díszvendégek között. Az első tíz percben mindkét kapu előtt alakultak ki veszélyes helyzetek, a magyarok először Hajnal Tamás szabadrúgásánál, majd Rudolf Gergely pörgetésénél találhattak volna az izlandi hálóba. Utóbbi esetben Stefan Lógi Magnússon kapusnak szerencséje is volt, reflexből kapott bele a magyar csatár kissé alacsonyra sikeredett emelésébe - a labda erőtlenül pattogott a kapu felé és az északi portás magabiztosan vetődött rá. A magyar ziccert három izlandi lövés követte, melyek közül a második bizonyult veszélyesnek, Birkir Bjarnason ívelése a kapujából kissé kinn álló Bogdán Ádám felett elszállva épp csak elkerülte a bal felső sarkot. Ezután a 30. percig inkább a mezőnyben folyt a küzdelem, a színvonal is csökkent, kapkodóvá vált a játék, majd Koman Vladimir a 32. percben egy 20 méteres átlövéssel megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1-0). A szünet előtti utolsó percben a leshatárról induló Rudolf kapott remek kiugratást, s a kimozduló kapust kicselezve az üres kapuba gurított, megduplázva a magyar előnyt (2-0). A szünetben Nógrádi Tibor (Fidesz) önkormányzati képviselő, a Magyar Labdarúgó-szövetség Csongrád megyei területi igazgatója úgy nyilatkozott kollégánknak: "Azt vártam, amit kaptunk: remek hangulat és 2-0-s magyar vezetés, ami szerintem kitart a végéig. Az ellenfél várhatóan kicsit felkapaszkodik majd, de megtartjuk az előnyt." Kónya Gábor (MSZP) önkormányzati képviselő szerint "az első 20 percben defenzív játékot játszottunk, túlbiztosítottuk a védekezésünket, középpályánk nagyon halovány volt, s apró termetű csatáraink az előrevágott labdákkal nem igazán tudtak mit kezdeni. Viszont két kiváló egyéni alakítást láthattunk, melyek gólokat értek. Biztos vagyok benne, hogy lesznek még továbbiak is - szerintem végül eggyel mi nyerünk!" A második játékrész óriási hazai helyzettel indult, de Hajnal nem érhette el a jobb oldalt megiramodó Priskin Tamás beadását. Az 59. percben ismét Hajnal került a főszerepbe, ezúttal ő indította jó ütemben az elmélázó izlandi védők közül kilépő Dzsudzsák Balázst, aki a tizenhatoson belülre törve, balról magabiztosan lőtt a kapus mellett a hálóba (3-0). A folytatásban is több lehetőséget alakítottak ki a magyarok, Bogdán Ádámnak mindössze egyszer kellett komoly védést bemutatnia. A hajrában, két perccel a vége előtt adta meg a magyar válogatott a kegyelemdöfést, az ezúttal kevéssé harcias vikingfiaknak: Czvitkovics Péter balról beívelt szögletét Priskin csúsztatta a rövid kapufára, a középre kipattanó labdát Elek Ákos visszalépve kapásból a jobb alsóba küldte (4-0). Az eredmény összességében tükrözte az erőviszonyokat, Egervári Sándor tanítványai megérdemelten nyerték meg négy góllal a találkozót. A mérkőzés végén Mózes Ervin, Szeged Megyei Jogú Város főjegyzője, nagy sportbarát, a következőképpen fogalmazott: "Óriási élmény volt számomra! Legalább 40 éve nem jártam ebben a stadionban, de ez egy méltó meccsélmény volt számomra. Egy gyengébb csapat ellen is jó eredmény nemzetközi szinten egy ekkora különbségű győzelem. A második félidő különösen tetszett, főleg Dzsudzsák Balázs gólját emelném ki." Gidai Sándor, az Ujszegedi TC elnöke úgy látta: "Remek hangulatú mérkőzés volt, a támadójátékunkat jól szolgálta az ellenfél játéka. Ebben a felfogásban sikeres lehet a svédek elleni selejtező mérkőzésünk." Szokol Lajos, a SZVSE elnöke elmondta kollégánknak: "A második félidőre jött ki jobban a lendületünk, az elsőre rányomta bélyegét, hogy ez egy barátságos találkozó és a hangulat is olyan volt. A második játékrészre aztán igazán kijött a fiúkból a legjobb tudásuk." Mihálffy Béla (Fidesz) önkormányzati képviselő szintén a jövőbe tekintett, amikor úgy nyilatkozott: "A svédek ellen ennek az eredménynek a fele is elég lenne. Hajrá Magyarország!"

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Magyarország - Izland 4-0 (2-0) Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 12 000 néző. Vezette: Wolfgang Stark (német). Magyarország: Bogdán – Varga J., Lipták (Juhász, a szünetben), Korcsmár, Laczkó (Halmosi 84') – Elek, Vadócz (Priskin 46') – Koman, Hajnal (Koltai 76'), Dzsudzsák (Czvitkovics 86') – Rudolf. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor. Izland: Magnússon – Saevarsson (Adalsteinsson, 74.), Hreidarsson (Helgason 68'), Sigurdsson (Valgardsson 52'), Jónsson – Gudmundsson, Gunnarsson (Fjóluson 66'), Gíslason, Bjarnason – Gudjohnsen (Smarason 84'), Helguson (Finnbogason 46'). Szövetségi kapitány: Ólafur Jóhannesson. Gólszerzők: Koman (32'), Rudolf (45'), Dzsudzsák (59'), Elek (88'). Sárga lap: Hreidarsson (51'). Egervári Sándor, szövetségi kapitány: "Örülünk az eredménynek, időnként jól is játszottunk, különös tekintettel arra, hogy sok játékos a felkészülés közepén jár. Az, hogy a mai mérkőzésen mutatott teljesítmény pontosan mennyit ér, majd az Eb-selejtezőkön kiderül."Csütörtökön reggel helyszíni élménybeszámolót olvashatnak a mérkőzésről.