Labdarúgás: nem bírt egymással a Dorozsma és a Csongrád + FOTÓK

2011. augusztus 28., vasárnap
Tíz emberrel is nyerhettek volna az Ottlik-tanítványok, de még büntetőből sem tudtak a hálóba találni ezen az estén.

Megyei I. osztály 2. forduló:

Kiskundorozsmai ESK - Csongrád TSE 0-0. Kiskundorozsma, 200 néző, vezette: Csöngető Endre. Kiskundorozsma: Korom - Bálint D., Mórocz, Keller J., Zámbori (Fődi 66'), Szélpál A., Péter (Marjanucz 46'), Horváth P. (Völgyi 79'), Simon Sz., Takács G., Kreizler. Vezetőedző: Ottlik Sándor. Csongrád: Bíró - Szeles, Lajos, Boldizsár, Bánfi, Sándor, Lévai, Bodor, Lekrinszki (Deli 60'), Sarusi, Nagy Á. Vezetőedző: Keller Mihály. Kiállítva: Szélpál A. (30') Ottlik Sándor: "Ezen a szinten egy emberhátrány döntően befolyásolja a meccsek végkimenetelét, ennek ellenére jól dolgoztuk fel a szituációt, játékunkat sikerült a megváltozott létszámhoz átállítani. Sorra alakítottuk ki a ziccereket, amiért dicséret illeti a srácokat. Ugyanakkor egy idényre való helyzetet puskáztunk el, ami viszont igen sajnálatos." Keller Mihály: "Ha némi szerencsével is, de megérdemelten szereztünk egy bajnokit pontot, hiszen hatalmasat küzdöttünk a mai mérkőzésen." Zárszóként még egy megjegyzés: a hazai klub illetékesei külön köszönik Horváth Péternek és Keller Józsefnek, hogy a Csongrád megyei I. osztály mai találkozóját választották a budapesti Vasas-FTC helyett. A hazai együttesnek több helyzete volt, mint a vendégeknek, hatvan percen át tíz emberrel futballozva is megszerezhették volna a győzelmet. A gólszerzéssel azonban hadilábon álltak, így a szervezett Csongrád jutalma egy pont lett Dorozsmán. 92' Ebben a pillanatban vége! 91' Lévai Mihály végezhetett el szabadrúgást a hazai térfél közepéről, előreívelését Korom csípte el. 89' Akár hiszik, akár nem, megint kimaradt egy százas hazai ziccer. Takács fantasztikusan ment el, tökéletes centerezését Fődi közelről mellé pörgette. "Reggelig is játszhatunk, addig sem lövünk gólt" - jegyezte meg Tanács Attila, a Dorozsma elnöke. 86' Egyre-másra futnak a dorozsmai támadások, az Ottlik-együttes mindenképpen szeretné megszerezni a győztes gólt. Kreizler fejelt fölé az imént egy pontrúgást követően. A vendégeken ismét úgy tűnik, boldogok lennének az iksszel is. 82' Rangadóhoz méltóan feszült a hajrá. A két csapat egyre idegesebb, egyre többet foglalkozik a játékvezetővel. A dorozsmaiak még a kiállításon vitatkoznak, a csongrádiak pedig a hazai büntetőt tartják jogtalannak. Még szűk tíz perc, hogy valaki döntsön! 81' Cseréltek a dorozsmaiak: Völgyi Roland érkezett Horváth Péter helyére. A csatár azonnal ziccerbe is került Mórocz labdájával, egyedül állt a kapussal szemben, lőtt, a jobb kapufa mellé. 77' Magára talált a Csongrád! Először Nagy Ádám lépett ki, s jó helyzetből fölé lőtt. Támadásban maradtak azonban a vendégek, egy szögletet követően Lajos Mátéról feledkeztek el, kinek fejesét Korom Tamás szépen védte. 73' HIBA! Horváth Péter dolgozott ki egy tizenegyest, majd ki is hagyta... Egyedül ugrott ki a rutinos csatár, majd utolérték, s ketten szorongatták hátulról, mire elesett. A bíró azonnal büntetőt ítélt, hiába jutott közben a hálóba a labda. A tizenegyest a sértett laposan a jobb kapufa mellé helyezte. Lesz-e még ekkora lehetőség? 68' Azt még megemlítjük, hogy Fődi Zámbori Gábort váltotta, kinek nagyszerű teljesítményét szép szavakkal köszönte meg Ottlik mester. Alighanem Fődit még inkább megdicsérte volna, ha az előbb eltalálja az alsó sarkot. 67' A meccs helyzete maradt ki! Aki hibázott, az elmúlt percben beállt Fődi Bence. Egy jobb oldali beadás a védők között éppen a jobb lábára érkezett, ő pedig 12 méterről, senkitől sem zavartatva a kapufa mellé belsőzött. A főlelátón ülők már gólt kiáltottak - majd visszaültek... 64' Az algyői meccs után a dorozsmait elnézve kijelenthető, a 2. forduló rangadói a hatalmas küzdelemről szólnak inkább, semmit a látványosságról. A futballnak azonban ez az oldala is rengeteg érdekességgel szolgál. 61' Ki fog itt gólt lőni? Egyelőre nem bírnak egymással a felek. Enyhe, ám meddő fölényben a tíz emberrel futballozó Dorozsma, a szervezett, fegyelmezett Csongrádnak talán az egy pont is megfelelne. Keller Mihály cserélt az imént: Delit küldte be Lekrinszki helyett. 58' Egygólosnak tűnik a derbi, akárcsak a tegnapi Algyő - Mórahalom rangadó. A dorozsmai drukkerek élénken latolgatják, ki lesz a végén nagyon boldog, s ki vigasztalhatatlanul szomorú... 55' Takács Gáborról és Nagy Ádámról szóltak az elmúlt percek. A jobb oldalon futottak le mindketten, a csongrádi játékost bedobásra, a hazai futballistát szögletre szerelték. A sarokrúgásból Kreizler tudott fejelni a rövidnél, Bíró az alsó sarok előtt csípte el a bogyót. 51' Lendületes hazai akciók vezetik föl ezt a félidőt. Az előre lopakodó Kreizler Károly kerülhetett volna ziccerbe az imént, de a tizenegyespont tájékán megcsúszott, így elszállt fölötte az amúgy pompás beívelés. 46' Elindult a második játékrész, melyre a hazai alakulat egy változtatást eszközölt. Péter Sándor maradt az öltözőben, helyette folytatja Marjanucz Ionel. Lássuk, sikerül-e tíz emberrel itthon tartania a három pontot a Dorozsmának! SZÜNET! 45' Nagy Ádám életveszélyesen kevergetett a jobb oldalon, ám újra megállították a védők, mielőtt komolyabb baj lett a dologból. Ez az utolsó epizód, itt a szünet! 42' Keller József bal lábában volt az első gól, de egyelőre benne is maradt. Történt, hogy Zámbori Gábor bedobását követően röviden szabadítottak föl a védők, Kellerhez jutott a laszti, a korábbi válogatott megnézte a bal alsót, 15 méterről tüzelt, centikkel a kapufa mellé. 39' A félidő vége felé közeledve kiegyenlített küzdelmet láthatunk. Az emberhátrányba került Ottlik-legénység újrarendezi sorait. A házigazdáknál Marjanucz Ionel igen intenzíven kezdett melegíteni, várhatóan hamarosan lehetőséget kap. 33' Keller József ígéretesen szlalomozott a vendégek kapuja felé, de mielőtt lőhetett volna, szerelték a védők. Csongrádi részről újra Nagy húzta meg, az akció végén Kreizlerről vágódott szögletre a bőr. 30' PIROS LAP! Nagy Ádámnak köszönhetően emberhátrányban folytathatja a Dorozsma. A rendkívül tehetséges csongrádi támadót Szélpál Attila utolsó emberként vágta föl, s ezért második sárgával tusolni küldte őt a játékvezető. A hazai kispad erősen vitatta az esetet, de mindhiába. 29' Az ivószünet után megélénkült a játék. Előbb Mórocz Zsolt 18 méterről jobbal kapásból nem sokkal lőtt a bal kapufa mellé. A túloldalon Nagy Ádám három embert bolondított meg, de végül elválasztották a labdától. 23' Hosszú idő után a dorozsmai térfélen pattogott a labda. Boldizsár Máté távolról lövésre szánta el magát, de jócskán tévedett, a kísérlet magasan fölé szállt. 18' Takács Gábor többször is ügyesen ment el a szélen, de beadásai nem a legjobban sikerültek. Az egyiket szögletre mentették, a másik esetben pedig túlszállt a labda a társakon. 14' Továbbra is dorozsmai lábakon jár a labda, de megbízhatóan és precízen védekezik a csongrádi csapat, így kapujuk előtt nem alakult ki újabb gólhelyzet. 10' A hazai együttes került fölénybe az elmúlt percekben. A középpályán kombinálnak Péterék, s igyekeznek megtalálni a lyukat a csongrádi falban. A vendégek állják a sarat. 5' Mórocz Zsolt nagyszerű passzával ugyanis Horváth Péter lépett ki, s 12 méterről a bal alsó sarok felé lőtt. Bíró Mihály is résen volt, gyors vetődéssel hárított. Lüktető, élvezetes a játék. 4' Akár 1-1 is lehetne már, de még nem zörögtek a hálók. Nagy Ádám hagyta ki az első ziccert. A jobb oldalon remekül kevergetett, majd a rövid felsőt vette célba, Korom óriásit védett. A válasz sem késett! 2' A hazai gárda indította útjára a labdát, s ők vezették az első akciókat is a templomtorony irányába. 1' Tiszta kékben lépett pályára a Csongrád, zöld felső, fehér nadrág, zöld sportszár a hazaiak viselete a rangadón. Bombaerős a dorozsmaiak összeállítása, kérdés, milyen játékra lesznek képesek. Egy gyors hír még a kezdés előtt: az ifimérkőzés 1-1-es döntetlenre végződött. A hazai mester, Ottlik Sándor rövidnadrágban és papucsban vezényli a melegítést, míg a másik oldalon Keller Mihály a meleg ellenére is az elegáns hosszú nadrágot választotta. A meccs előtt Erhardt Szilárdot kértük tippelésre: a kiváló játékos szerint 3-1-es hazai győzelem születik.