Labdarúgás: csattanóként egy pontot ért az UTC-gól

2011. augusztus 28., vasárnap

Nem túlságosan színvonalas, ám annál fordulatosabb és izgalmasabb mérkőzésen született döntetlen Kiszomboron.

A Kistelek elleni hazai 4-0-s vereséget követően mindenképpen javítani akart az Ujszegedi TC gárdája. A Kiszombor elleni rendkívül fontos idegenbeli találkozón azonban különböző okok miatt ismét több kulcsemberét (

Domonkos Sándor, Gonda László, Laudisz Péter

) nélkülözte az újszegedi alakulat, azaz egyáltalán nem a legerősebb összeállításában léphetett pályára. A rekkenő hőségben kimondottan langyos első félidőt produkáltak a felek. A kapuk nemigen forogtak veszélyben. A kiszomboriak mégis vezetéshez jutottak, mikor a 22. percben

Pásztor Gábor

csapott le egy előrevágott labdára, s kihasználva, hogy a vendégek rosszul helyezkedtek,

Béry István

hálójába lőtt; 1-0. Ezt követően jobbára mezőnyjátékkal teltek a percek. Fordulást követően azonban már paprikásabb lett a hangulat. Az 52. percben

Szabó László

lövését hatalmas bravúrral mentette

Kander Máté

. Rögtön ezután újra Szabónak készítették le a labdát a vendégek, ám ő ütközött ellenfelével, rátartva annak lábára, amiért piros lapot mutatott föl neki a játékvezető. Érdekes módon az emberelőny nem a hazaiakat serkentette rohamokra, hanem a tíz főre fogyatkozott UTC kapcsolt nagyobb sebességre. Ennek eredményeként a 77. percben egyenlíteni is tudtak a Pálfy-legények: a

Kovács Sándor

által továbbfejelt lasztit

Mazula Zoltán

juttatta a hálóba; 1-1. A 84. percben aztán újra a Kiszombornál volt az előny: Béry István tehetetlennek bizonyult Pásztor Gábor remekbe szabott átlövésével szemben; 2-1. Ekkor talán már elkönyvelték a sikert a hazai drukkerek, ám maradt még csattanó a végére.

Bokányi Ádám

rosszul sikerült szabadrúgását követően szögletet végezhettek el a vendégek az utolsó percben. A bogyót az előrehúzódó kapusuk stukkolta tovább, Béry passzát pedig a szemfüles

Balogh Norbert

váltotta közelről gólra; 2-2! Megszületett tehát az UTC első pontja ebben a bajnokságban. Jaksáék szerdán 17 órakor a Röszkét fogadják majd a Kertész utcában azzal a céllal, hogy a győzelmi oszlopba is behúzhassanak végre egy strigulát.

A labdarúgó megyei I. osztály 2. fordulójában:

Kiszombor KSK - Ujszegedi TC 2-2 (1-0).

Kiszombor, 100 néző, vezette: Fülöp István Zoltán.

Kiszombor:

Kander - Horváth I., Aigner, Horváth L., György, Kovács L., Kovács A., Rutai, Kardos (Bottyán), Márki (Pásztor A.), Pásztor G. Vezetőedző: Madránszki Zoltán.

UTC:

Béry - Farkas Sz., Balogh N., Joó, Szabó L., Szántó, Jaksa, Kovács S., Csúri (Vékes), Bokányi, Mazula. Vezetőedző: Pálfy Zoltán.

Gólszerző:

Pásztor G. 2 (22', 84'), illetve Mazula Z. (77'), Balogh N. (90')

Kiállítva:

Szabó L. (52') Pálfy Zoltán:

"A kiállítás után jobban játszottunk, mint azt megelőzően. Pozitívum, hogy tíz emberrel kétszer is talpra tudtunk állni. Összességében igazságosnak érzem a döntetlent. Bízom benne, hogy ez a hősies pontmentés feldobja a csapatot."