Futsal: hatgólos UTC-vereség a nyitányon (FRISSÍTVE)

2011. augusztus 29., hétfő
utc-szentes_futsal

Hétfő este lejátszotta első NB I-es mérkőzését az UTC-Junior Sport férfi futsalcsapata. A tavalyi 4. ellen hatgólos vereséget szenvedtek Hegyesi Zsolték.

Pénteken elrajtolt a férfi futsal NB I 2011-2012-es idénye, hétfő este pedig azonnal az újonc UTC-Junior Sport budaörsi vendégjátékával folytatódott a forduló. Nem tétlenkedett a tavaly a dobogóról éppen csak lecsúszó Aramis, rutinos utánpótlás-válogatottakból álló sorai azonnal nekiestek a kissé megilletődötten kezdő vendégeknek. Ennek folytán

Kiss Tamás, Szeghy Szabolcs, Sivák Péter

Tóth Szabolcs

egymást követő találataival gyorsan elhúztak 6-0-ra, kevesebb mint negyedóra alatt állva hagyva Hernády Márkékat. Az UTC védelmének szinte minden megingását kihasználta az ellenfél, miközben elől sikerült ugyan helyzetekig eljutniuk az újszegedieknek, ám gólt nem tudtak szerezni. A visszatérő

Debreceni Dávid

végül szépíteni tudott a 15. percben, ám a félidő utolsó pillanataiban Sivák harmadszor is eredményes volt, így 7-1-gyel mentek szünetre a felek. A második félidőre kisebb elánnal jött ki a hazai csapat, így több teret engedtek az újoncnak. Több helyzetig jutott az UTC, ám sorra puskázták el a ziccereket a fekete-fehér támadók.

Brinszky Adrián

megbízott edzőnek kicsit meg kellett bolygatnia a sorokat, ami aztán eredményre is vezetett. Bár a 30. percben

Trucz Zsolt

talált be, szépítve az eredményen. A zárópillanatok ismét az Aramiséi voltak, a vendégek kapusa,

Tyukász Péter

talált be büntetőből a meccset végigvédő

Tombácz Róbertnek

, ezzel kialakítva a 10-4-es végeredményt. "Ez egy ilyen debütálás volt" - ahogyan a

Szitkó Róbert

vezetőedző távollétében a csapatot dirigáló Brinszky Adrián fogalmazott értékelésében. Elkeseredésre valóban nincs ok, hiszen a második félidőre már jobban összerázódott az eleinte erősen lámpalázas benyomást keltő újszegedi gárda. A bajnokságban lesznek ennél nehezebb meccsek, de ugyanúgy akadnak könnyebb ellenfelek is. Az UTC-Junior Sport legközelebb két hét múlva, szeptember 12-én, este 19 órától hazai pályán bizonyíthat, épp egy ilyen ellenfél, az elmúlt szezon végén osztályozón épp csak élvonalban maradt Rubeola FC Csömör ellen az újszegedi sportcsarnokban, hogy aztán majd rá egy hétre, az alaposan felforgatott Berettyóújfalut fogadja, ugyancsak hazai környezetben.

Férfi futsal NB I 1. forduló:

Colorspectrum Aramis - UTC-Junior Sport 10-4 (7-1)

Budaörs, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Ábrahám, Csirke, Baghy.

Aramis:

Tyukász - Nagy G., Sivák, Kiss T., Tóth Sz.

Soós (kapus), Öreglaki, Németh P., Hasenauer, Szeghy, Frank, Dávid.

Játékos-edző:

Frank Tamás.

UTC:

Tombácz - Hernády, Trucz, Hegyesi, Dürgő.

Pataki, Szabó L., Debreceni, Bitó, Balogh N.

Szitkó Róbert.

Megbízott edző:

Brinszky Adrián.

Kiss T. (2'), Szeghy (5', 6'), Sivák (8', 13', 20'), Tóth Sz. (13'), Dávid (30'), Nagy G. (31'), Tyukász (40' - büntetőből), ill. Debreceni (15'), Hernády (32'), Hegyesi (36'), Trucz (38').

Sivák (28'), ill. Szabó L. (19'), Hernády (21'). Brinszky Adrián:

"Kicsit önbizalomszegényen kezdtük a mérkőzést, rögtön lecsaptak a hibáinkra az Aramis rutinos játékosai, a védekező munkánk teljesen becsődölt az első félidőben. Támadásban megvoltak a helyzeteink, a támadásokkal nincsen probléma, a ziccereket azonban nem rúgtuk be, a végjátékban gyakran hibáztunk. Az első félidő másodosztályú volt részünkről, a másodikban pedig már voltak elsőosztályú megmozdulásaink. Ez egy ilyen debütálás volt..."

Nagykáta SE Futsal Káta-GSM - MAFC BME Docler Akadémia 2-3 (2-3) Üllő FC Cső-Montage - DEAC Futsal Club 4-4 (1-2) Gödöllői Bikák - MVFC Berettyóújfalu 3-4 (1-0) Rubeola FC Csömör - Rába ETO 1-10 (0-6)