Vízilabda: elődöntős és olimpián a Kemény-csapat

2011. július 26., kedd

Az amerikaiak 9-8-as legyőzésével bejutott az elődöntőbe a magyar férfi vízilabda-válogatott a sanghaji vizes világbajnokságon, ahol a szerb-német párharc továbbjutójával csap majd össze a fináléért.

A keddi negyeddöntős mérkőzésen jórészt a tengerentúliak vezettek, 2-5-nél már hárommal is, a magyarok azonban szívósan küzdöttek, és bár nem játszottak jól, végül kiharcolták a győzelmet. Először 6-5-nél volt az előny

Kemény Dénes

olimpiai bajnok alakulatánál, majd a negyedik negyedben 9-7-nél került elérhető közelségbe a továbbjutás. Amennyiben a szerbek a következő találkozón legyőzik a németeket, a magyarok olimpia kvótához jutnak. A 2008-as pekingi olimpián - éppen Kemény Dénes szövetségi kapitány legénysége mögött - ezüstérmes amerikaiak kivédekezték az első magyar támadást, az ellenakcióból pedig azonmód bevették

Nagy Viktor

kapuját, majd kis idő múlva ötméteresből is eredményesek voltak (0-2). Az első negyed közepén szépített a magyar együttes: emberelőnyből

Madaras Norbert

talált be, de a túloldalon megadott fór sem maradt kihasználatlan (1-3). A második nyolc perc

Hosnyánszky Norbert

hatásos löketével indult (2-3), de egy vitathatatlanul látványos ejtéssel,majd egy felső sarkos bombával nemcsak visszaállt, de még nőtt is a korábbi különbség (2-5). Madaras bal keze villant szerencsére gyorsan, aztán pedig emberelőny végén

Varga Dániel

pattintott pontosan (4-5). A nagyszünetben rendezte sorait a magyar válogatott, ennek jeleként egy megúszást

Biros Péter

, a háromszoros olimpiai bajnok csapatkapitány zárt le góllal (5-5). Aztán meglett a magyar vezetés is, az addig rosszul célzó háromszoros olimpiai aranyérmes

Kiss Gergely

ötméteresből szerezte a hatodik gólt (6-5). Csakhogy az elmulasztott újabb lehetőségek után törvényszerű volt az ellencsapás, amely egy újabb jól kivitelezett ejtés formájában következett be. Mi több: fórból is eredményesnek bizonyultak az amerikaiak (6-7), ám kevéssel az utolsó szünet kezdete előtt egy villámgyors akcióból

Varga Dénes

a hálóba húzta a labdát (7-7). A befejező játékrészben csak nagysokára tört meg a gólcsend: már majdnem a fele eltelt a negyednek, amikor a 6 az 5 elleni játékban Varga Dénes talált be, őt a bátyja, Dániel követte hasonlóképpen szemfüles góllal (9-7). Bő egy perc volt hátra, amikor az amerikaiak szépítettek (9-8), de egyenlíteniük nem sikerült. Sikerével a magyar csapat nemcsak elődöntős lett, hanem egészen közel jutott ahhoz is, hogy - ha a szerbek megverik a németeket - kvalifikációt szerezzen a jövő évi, londoni nyári ötkarikás játékokra. Mivel Szerbia 9-4-re legyőzte Németországot, eldőlt, hogy a címvédő magyar válogatott a négy közé jutással már kivívta az olimpiai részvételt.