Vízilabda: a dobogóról is lecsúszott a Kemény-csapat

2011. július 30., szombat

A magyar férfi vízilabda-válogatott negyedik lett a sanghaji vizes világbajnokságon, miután a szombati bronzmérkőzésen 12-11-re kikapott Horvátországtól.

Kemény Dénes

csapata legutóbb 2007-ben szerzett világbajnoki érmet, akkor második lett. Az ezt megelőző vb-n, 2009-ben ötödik helyen zárt. A két nemzeti együttes a sanghaji randevú előtt világversenyen utoljára a 2008-as, málagai Európa-bajnokságon találkozott, akkor is a bronzmeccset vívta, s abból a csatából Kemény Dénes szövetségi kapitány alakulata került ki győztesen: hosszabbítás után 15-14-re diadalmaskodott. Kevéssel előtte, ugyancsak a spanyolországi Eb-n, a nyitó csoportmérkőzésen is szembe került a két gárda, azt az ütközetet szintén a magyar válogatott nyerte 10-9-re. A "papírforma" tehát szoros találkozón magyar sikert ígért. Ehhez képest az első negyed egészen másként alakult: három perc alatt a horvátok elhúztak 2-0-ra az olimpiai bajnoki címet védő Biros Péterékkel szemben, majd a Vasasban légióskodó

Miho Boskovic

- a meccs első emberelőnyének végén - újabb átlövésből már másodszor volt eredményes (3-0). Éppen

Biros

, a háromszoros olimpiai bajnok csapatkapitány szépített büntetőből, ám hamarosan megint

Nagy Viktor

kapujában táncolt a labda (4-1). A méltó válaszadó még az első szünet előtt

Madaras Norbert

volt, de az újabb horvát fór is góllal zárult (5-2). Mi több: a második játékrész elején horvát ötméteresből tovább nőtt a különbség (6-2). A differenciát

Varga Dénes

megúszás végén mérsékelte, csakhogy az angyalföldi csapattársát, Nagyot ismételten "cserben hagyó" Boskovic is betalált (7-3).

Steinmetz Ádám

látványos húzása centerből jelentett gyógyírt, viszont csupán átmenetileg (8-4), a távolról bekapott nyolcadik gól után Nagyot még a nagyszünet előtt

Szécsi Zoltán

, a háromszoros ötkarikás aranyérmes váltotta a magyar háló előtt. A harmadik nyolc perc nyitányaként a négygólos Boskovic büntetőből Szécsit is felavatta (9-4), centerből

Hárai Balázs

pazar beforgatás után ejtett pontosan, de erre is volt felelet a másik oldalról (10-5). A Kemény-csapat harmadik háromszoros olimpiai bajnoka,

Kiss Gergely

pattintott hatásosan, egy újabb magyar lehetőség azonban már kimaradt, a horvát fór ugyanakkor nem (11-6). Biros módosított, majd előnyből

Hosnyánszky Norbert

, utána pedig Varga Dénes alakította 9-11-re az állást a zárónegyed előtt. Amelynek a fele lefolyt már, mikor jött a meccsdöntő horvát találat (12-9), s innen már nem volt visszaút. Jóllehet Varga Dénes, majd Biros is úgy fejezett be egy emberelőnyt, ahogy kell (12-11). Végül kikapott, így a sanghaji vb-n negyedikként végzett a magyar válogatott, pedig az utolsó percben emberelőnyös szituációban az egyenlítésért támadhatott Kemény Dénes együttese.

Férfi vízilabda világ-bajnokság, a 3. helyért:

Horvátország - Magyarország 12-11 (5-2, 3-2, 3-5, 1-2)

A magyar gólszerzők:

Biros, Varga Dénes 3-3, Madaras, Steinmetz, Hárai, Kiss, Hosnyánszky 1-1. Kemény Dénes szövetségi kapitány:

"Nem érdemeltük meg, hogy érem nélkül utazzunk haza, de sajnos mi is tettünk érte, hogy így történjék. Az első két negyedben túl sok volt a gyenge, a közepest sem elérő teljesítmény, de - azonos feltételeknél - nyertünk mi már korábban gyengébb játékkal is. Még érnie kell a csapatnak, de az elmúlt három évben - a mostani két utolsó vereségünk ellenére is - játékban mindenképpen utolértük az előttünk járókat, az olimpiai győzelemre is esélyes szerb és horvát csapatot. A bíráskodás? Azt azért megkérdezném a mai meccs után, hogy lövésbe hogyan nyúlhat bele egy már kiállított játékos - büntetlenül? Ezért nekünk járt volna ötméteres. A bíróknak olyannak kell lenniük, mint a kapufáknak: semlegesnek..."