Sakk: győzelem az azeriek ellen

2011. július 19., kedd

A magyar válogatott 2,5-1,5-re győzött az Európa-bajnok Azerbajdzsán ellen a kínai Ningpóban (Ningbo) zajló sakk-csapatvilágbajnokság keddi, harmadik fordulójában.

A magyarok - a tavalyi sakkolimpián szerzett negyedik (holtversenyes harmadik) helyezésnek köszönhetően - 2001 óta először vehetnek részt ismét a rangos csapatversenyen. Kínában a kilencfordulós, négytáblás körversenyen az olimpiai pontszámítást alkalmazzák, a győzelemért 2, a döntetlenért 1 pont jár. Az esetleges holtversenyt a táblapontok döntik el. Csütörtökig öt fordulóra kerül sor, majd a pihenőnap után július 23. és 26. között lesz a következő négy játéknap. A torna honlapja szerint

Polgár Judit

megnyerte partiját,

Lékó Péter, Almási Zoltán

Balogh Csaba

remizett. Az egy-egy győzelemmel, döntetlennel és vereséggel álló magyarok szerdán Ukrajna legjobbjaival mérkőznek.

Sakk-csapatvilágbajnokság, 3. forduló:

Magyarország-Azerbajdzsán 2,5-1,5

Lékó Péter (2717) - Tejmur Radzsabov (2744) döntetlen Vugar Gasimov (2760) - Almási Zoltán (2726) döntetlen Polgár Judit (2699) - Rauf Mamedov (2679) 1-0 Sakrijar Mamedjarov (2765) - Balogh Csaba (2643) döntetlen Örményország-Oroszország 2-2 Egyiptom-Egyesült Államok 0,5-3,5 Kína-Izrael 1,5-2,5 India-Ukrajna 1,5-2,5

Az állás:

Oroszország 5 pont, Örményország, Ukrajna, Izrael 4-4, Magyarország, Azerbajdzsán, Kína, Egyesült Államok 3-3, India 1, Egyiptom 0