Labdarúgás: harmatos teljesítmény a kupákban

2011. július 14., csütörtök

A Videoton szerdai ausztriai vereségét követően csütörtökön további három magyar csapat, a Ferencváros, a Paks és a Kecskemét lépett pályára az Európa Liga selejtezőiben.

A Videoton - részben a szegedi születésű

Szabics Imrének

köszönhetően - 2-0-s vereséget szenvedett Klagenfurtban a Sturm Graztól a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének első mérkőzésén, s

Paolo Sousa

együttesének csak úgy lehet reménye a továbbjutásra, ha a székesfehérvári visszavágón hamar előnyhöz jut, s ha lehet nem kap gólt. A sima továbbjutáshoz persze így is hármat kellene lőni, s a 2-0-s diadal is csak a hosszabbítást és adott esetben a tizenegyesrúgásokat jelentené, ami köztudottan hazárdjáték. Az európai futballtérképre csütörtök este tért vissza a legpatinásabb magyar klubcsapat, a Ferencváros - méghozzá győzelemmel. Igaz, a csütörtöki kettős magyar-norvég EL-párviadal időben előbbi találkozóján az Aalesund szerezte meg a vezetést

Solomon Okoronkwo

27. percbeli fejesével. Szerencsére tíz perc múlva jött a hazai válasz

Oláh Lóránt

révén, majd az 55. percben a szomáliai-norvég

Liban Abdi

keserítette el félhonfitársait, amikor 20 méterről emelte át kapusukat, megszerezve ezzel a Fradinak a vezető és egyben a győzelmet jelentő találatot. A győzelem azonban igen szerény, s a bekapott gól is tovább nehezíti a visszavágót, hiszen egy hazai pályán játszó norvég csapat egy gólra mindig jó, a bunkerfoci meg mondhatni nemzeti sport arrafelé, és ez még így lesz egy hét múlva is... Egy órával a Fradi után kezdett a Paks, ugyancsak norvég ellenfél, a Tromsö ellen a székesfehérvári Sóstói Stadionban, s a másik zöld-fehér alakulathoz hasonlóan, a mérkőzésnek ugyanabban a szakaszában került hátrányba: a 26. percben

Magnus Andersen

közelről lőtt a hazai kapuba egy jobb szélről beadott labdát. A paksiak csak a második félidőben tudtak egyenlíteni, az 57. percben

Vayer Gábor

szép egyéni akció végén 9 méterről talált be, több védőn átverekedve magát. A végeredmény 1-1 lett, s hogy ez mire lesz elég a visszavágón jövő csütörtökön Tromsöben? Tartunk tőle, hogy a még a Fradinál is nehezebb helyzetbe került Paks nem fog tudni megbirkózni a feladattal... Az est harmadik csatáját a Kecskemét vívta a kazah Aktobe ellen, s az első játékrész közepén előnyhöz is jutott

Szinisa Radanovics

góljával, melyet a vendégek

Malick Mane

révén egyenlítettek ki az 59. percben. A vége itt is 1-1, így az első fordulók után a magyar csapatok mérlege 1 győzelem, 2 döntetlen és 1 vereség. A jövő heti visszavágókon mind a négy magyar csapatnak nagyon nehéz dolga lesz, hiszen a Vidinek itthon kellene ledolgoznia a kétgólos hátrányát, míg a Fradinak vékonyka előnyét kellene megőriznie bekapott gól nélkül. Az ikszelő Paks és Kecskemét helyzete sem biztató, hiszen e csapatok is idegenben kell pályára lépjenek, utóbbi ráadásul több időzónával keletebbre. Félő, rövidke kupanyarunk lesz...