Kézilabda: vereség Irántól is, alsóházi folytatás

2011. július 23., szombat

Irántól is kikapott a két Pick Szeged-játékossal, Ancsin Gáborral és Nagy Norberttel felálló magyar férfi junior kézilabda-válogatott, így csoportjában az 5. helyen végezve az alsóházi helyosztókkal folytatódik számára a görögországi világbajnokság.

Rosta István

csapatának mindenképpen nyernie kellett volna az azonos pontszámmal álló irániakkal szemben, hogy megszerezze a csoport 4. helyét, mivel a közel-keleti gárdának eggyel jobb volt a gólkülönbsége előzetesen. A magyar csapat mérkőzései közül ennek az első félideje volt talán a legkiegyenlítettebb a világeseményen, sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, csak az első félidő utolsó perceire tudott az ellenfél tartósan kétgólos vezetésre szert tenni, első sorban az összesen 12 gólt szerző

Iman Dzsamali

, illetve a kilencig jutó

Szajad Eszteki

révén, míg magyar részről

Pásztor Ákos

tartotta a lépést velük egy félidőn át, ő végül nyolcig jutott. A szünetben 16-18 állt az eredményjelzőn, fordulás után pedig tartotta és apránként növelte előnyét az iráni csapat. Amilyen rövid az ország neve, olyan hosszú

Szejid Ali Muszavigalehmurzamanié

- ekkor leginkább ő keserítette meg kapusaink életét góljaival, végül hatig jutott. Magyar részről rengeteg hiba történt, ennek folytán a játékrész felénél percekig nem sikerült bevenni az iráni kaput, miközben az ellenfél már kilenccel is elhúzott. A valamivel pontosabb hajrá csak arra volt elég, hogy a Rosta-csapat ne kapjon újabb kiadós verést, a vége 29-35. A találkozón a Pickből

Ancsin Gábor

Nagy Norbert

is szerepet kapott, előbbi az első félidőben lőtt három gólt, utóbbi kevés lehetőséghez jutott. Junior válogatottunk vasárnap este játssza első helyosztó meccsét az alsó házban, melyen a Koreai Köztársaság együttese lesz az ellenfél

Junior férfi kézilabda-világbajnokság, D csoport, 5. forduló:

Magyarország - Irán 29-35 (16-18)

A magyar gólszerzők:

Pásztor 8, Morva 5, Ancsin, Borsós, Gazdag, Takács 3-3, Bodó 2, Ivancsik, Antal 1-1. Rosta István:

"Egyszerűen nem értem, mit játszottunk a második félidőben. Gratulálok az iráni csapatnak!"