Hegyikerékpár: Blazsó második a Duna Maratonon

2011. július 3., vasárnap

Buruczki Szilárd és Dósa Eszter győzelmével zárult a hegyikerékpáros Intersport Duna Maraton, a Top Maraton-sorozat második állomása, mely idén egyben a maratoni szakág országos bajnoksága is volt.

A Pilis emelkedőin 12. alkalommal megrendezett nemzetközi viadalra hét ország 1406 versenyzője nevezett, köztük sokan voltak olyanok, akik a szombati visegrádi tereptriatlon Európa-bajnokságon is részt vettek. A hazai élmezőny tagjain kívül csehek, szlovákok, osztrákok, oroszok, németek és románok álltak rajthoz, s az indulók a férfiaknál három távon, 86, 63, illetve 26, a nőknél pedig 63 és 26 kilométeren mérték össze tudásukat. A férfiaknál a leghosszabb távon a 2009-es Duna Maraton-győztes

Buruczki Szilárd

érkezett elsőnek a célba, a nőknél a 63 km legnagyobb favoritjának számító

Dósa Eszter

volt a leggyorsabb, aki ezzel megvédte tavalyi elsőségét. A Bike Team Szeged versenyzője,

Blazsó Márton

, két és fél perccel lemaradva a győztes mögött a második helyen ért célba. A Top Maraton sorozat 3. állomása, a XI. Bükk Maraton augusztus 7-én Felsőtárkányból fog elrajtolni.