Labdarúgás: vereséggel zárt az újonc Ujszegedi TC

2011. június 13., hétfő

Az utolsó fordulóban sem futballozott rosszul az újszegedi csapat, de a jó játék sem volt elég a pontszerzéshez Sándorfalván.

Gyors találattal kezdte a vasárnapi mérkőzést a vendégcsapat, hiszen már a 2. percben

Vasas Gábor

hálójában táncolt a labda. Történt, hogy

Mazula Zoltán

a tizenhatos sarkáról lövésre szánta el magát, a bogyó megpattant egy hazai védőn, s felvágódott a felső sarokba; 0-1. Az esélyesebb Sándorfalvát természetesen felpaprikázták a történtek, Dobosék nagy nyomás alá vették az ellenfél kapuját. Beszorult az UTC, melynek az első félidő közepéig jobbára már csak a védekezésre futotta erejéből. Mikor már úgy tűnt, túléli ezt az időszakot a Pálfy-alakulat, s lassan kimerészkedik térfeléről, érkezett a hideg zuhany. A játékvezető a 21. percben kissé könnyű síppal tizenegyest ítélt a hazaiak számára, amit

Mihalkó Máté

értékesített is; 1-1. A játékrész hátralévő részében főként mezőnyben zajlott a csata, persze mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. Újszegedi részről

Tóth Zoltán

hatalmas kapufával zárt egy kontrát, s

Kovács Sándor

is helyzetbe került, de a rövidre leadott gyönyörű lövését Vasas hárítani tudta. A második félidőben szemmel láthatóvá vált a sándorfalviak fölénye, a vendégek elfáradtak, s ismételten beszorultak. Ekkor már nem nagyon tudták veszélyes kontratámadásokkal meglepni a házigazdákat. A 72. percben vezettek eredményre

Tóth János

együttesének próbálkozásai. Ekkor

Kordás Nándor

szabadrúgásból talált

Béry István

hálójába, amivel el is döntötte a mérkőzést; 2-1. Próbálkozott ugyan az utolsó percekben az UTC (mely a 88. percben tíz főre fogyatkozott, miután

Jaksa Tibor

utolsó emberként elkövetett szabálytalanságáért megkapta második sárgáját is), de komolyabb helyzetet már nem tudott kidolgozni. Az összecsapást így a Sándorfalva nyerte 2-1-re, s ezzel a Balástyát megelőzve hetedikként zárta a pontvadászatot. Az újonc UTC 24 ponttal vívta ki a bennmaradást, a tizennegyedik helyen végzett. Egyértelműen az ősz sikerült jobban Erhardtéknak, hiszen akkor 15 ponttal még a tizenegyedikek voltak. Tavasszal csak két győzelemre (még április közepén) és három döntetlenre volt képes a csapat tíz vereség mellett, a helyzetkihasználás jelentette a legnagyobb problémát. A héten hosszabb cikket is olvashatnak majd a szereplésről, az évadot

Pálfy Zoltán

vezetőedző értékeli portálunkon.

A labdarúgó megyei I. osztály 30. fordulójában:

Sándorfalva SK – Ujszegedi TC 2-1 (1-1).

Sándorfalva, 200 néző, vezette: Gera Ferenc.

Sándorfalva:

Vasas – Varga (Bense), Kordás, Mihalkó D., Kanász, Molnár, Mihalkó M., Dobos, Szűcs (Jani), Mihalkó G., Túri. Vezetőedző: Tóth János.

UTC:

Béry – Bujdosó, Csúri, Szántó, Jaksa, Kovács S., Vékes (Erhardt), Páczely (Kovács A.), Tóth Z., Balogh, Mazula.

Pálfy Zoltán.

Mihalkó M. (21'), Kordás (72'), illetve Mazula (2')

Kiállítva:

Jaksa (88') Pálfy Zoltán, az UTC vezetőedzője:

„Ebben az összetételben a védekezésre helyeztük a hangsúlyt, nem akartunk kinyílni, s kontrákkal kívántunk veszélyeztetni. Nem is játszottunk rosszul, 75 percig lábbal felvettük a versenyt, s sok helyzetünk is volt, de ezeket megint kihagytuk. A meccs pozitívuma, hogy középső középpályásként kiváló teljesítménnyel mutatkozott be a 17 esztendős Bujdosó Richárd. Bennmaradtunk, de a bajnokság hajrára nem sikerült a legjobban. Végre vége...”