Labdarúgás: izgalmas csata után megyei bajnok a SZVSE-ifi + FOTÓK

2011. június 11., szombat
Egyik favorit sem botlott az utolsó fordulóban, így Rózsa Dánielék megőrizték egypontos előnyüket a Csongráddal szemben. A Tápé nem adta olcsón a bőrét, a SZVSE sokat köszönhet a büntetőt hárító Weszelovszky Gábornak.

Labdarúgó megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 30. forduló:

Szegedi VSE - Tápé ESK 2-0 (2-1). Gyálarét, 100 néző, vezette: Bartucz Ferenc. SZVSE: Weszelovszky G. - Balog P., Környei B., Bálint D., Nagypál P. (Túri T.), Horváth-Harmat G. (Kertész G.), Nagy Á., Rózsa D. (Kiss Á.), Márki K., Németh R. (Papp D.), Kálmán K. (Szabó R.). Vezetőedző: Hágelmann Endre. Tápé: Báló R. - Báló M., Bagi T., Neszméry F., Olajos Cs., Papes P., Bazsik T., Bakai P., Kovács Hegedűs Zs., Fábián-Saleh H., Hufnáger P. Vezetőedző: Kiss Máté. Gólszerző: Rózsa D. (8'), Márki K. (23'), illetve Bagi T. (62') Hágelmann Endre, a SZVSE trénere: "Nagyon örülök, hogy sikerült megnyernünk ezt a rendkívül fontos találkozót. Úgy gondolom, 2-0-ig nem volt gondunk, a második félidőben viszont sajnos begörcsöltünk a nagy lehetőségtől. A rendkívül jól játszó, fegyelmezett és taktikus Tápét a nyakunkra hoztuk, szépíteni tudtak, majd tizenegyeshez is jutottak. Weszelovszky Gábor azonban kifogta a büntetőt, ami a javunkra döntötte el a meccset. Szeretném elmondani: az első négy helyezett csapat közül bárki megszerezhette volna az aranyérmet, nem érdemtelenül lett volna bajnok. Kis szerencsére is szükségünk volt a végső sikerhez. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítségét, aki hozzájárult ehhez a bajnoki címhez. Köszönöm a játékosoknak, a szülőknek, Sahin-Tóth Dezsőnek, Ágoston Istvánnak, Bóka Ferencnek, Bellán Jánosnak, s végül, de nem utolsósorban hálás vagyok feleségemnek, aki elviselte a mérkőzésekkel járó feszültségemet." Kiss Máté, a Tápé mestere: "Igazság szerint nem tudtunk a legjobban felkészülni erre a találkozóra. Két héttel ezelőtt még az első helyre is volt esélyünk, majd a SZVSE megverte a Mórahalmot, amivel ezek az álmaink elszálltak. Utána múlt hét végén lélektelen és összetört játékkal maradtunk alul odahaza a Sándorfalvával szemben, amivel a dobogó is elúszott. Csalódottan léptünk tehát pályára a SZVSE vendégeként, ennek ellenére mindent megtettünk, egyáltalán nem futballoztunk rosszul, s úgy érzem, legalább a döntetlenre rászolgáltunk volna. Sajnálom, hogy vereséggel zártuk az évet, de úgy gondolom, összességében nem volt ez egy rossz szezon számunkra. A serdülők bajnokságot nyertek, az ifik közül öten-hatan is ott kopogtatnak a felnőttegyüttes ajtaján. Végezetül gratulálok a SZVSE-nek az aranyérem megszerzéséhez!"

90+2. perc: Kertész Gábor jó helyzetben lépett meg, 16 méterről lőtt, mellé. Kétperces hosszabbítást követően érkezett a hazaiak számára megváltó hármas sípszó! 2-1-re győzött, ezzel a 2010/11-es szezonban a megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság aranyérmese a Szegedi VSE!!! Érdemes megemlíteni, ez a korosztály zsinórban negyedik évben szerez aranyat (egyet az előkészítőben, kettőt serdülőként, majd most az ifiben). 90. perc: Pontatlanságok tördelik a végjátékot. A Tápé ívelgeti fel a labdákat, Környei Bence vezetésével sorra vágja azokat vissza a szegedi védelem. 88. perc: Igen feszült a hangulat, a Tápé nagyon igyekszik egyenlíteni, a SZVSE az eredmény tartására rendezkedett be. Hufnáger egyre több nehézséget okoz a védőknek, ő a mezőny talán legjobbja. 85. perc: Hufnáger Péter gyorsított föl, s került helyzetbe. Éles szögből tüzelt, nem sokkal fölé. 84. perc: Mindkét oldalon akadnak megugrások, de rossz döntéseket hoztak a játékosok. Előbb Bakai Péter tört be a szegedi tizenhatoson belülre, majd feldobta magát, a játékvezető pedig továbbot intett. Az ellentámadásnál kecsegtető helyzet adódott Kiss Árpád előtt, aki viszont meglökte ellenfelét a vendégek büntetőterületén belül, így a spori kifelé ítélt. 81. perc: Ismét a SZVSE vette át a kezdeményezést. Kálmán Krisztián 17 méteres szabadrúgását ütötte ki Báló Richárd, nem volt túl erős lövés, de kapura tartott. A hajrára fordultunk, fokozódnak az izgalmak Gyálaréten. 78. perc: Óriási lehetőséget szalasztott el a Tápé. Büntetőt hibáztak a vendégek! Balog Péter kézzel ért a labdára a büntetőterületen belül, a játékvezető azonnal megítélte a jogos tizenegyest. Olajos Csaba állt a labda mögé, kinek lövését Weszelovszky Gábor elképesztően nagy bravúrral védeni tudta! Mi adhat lökést a hazai fiúknak, ha ez sem? 72. perc: Rózsa Dánielt Kiss Árpád váltotta hazai oldalon. Közben SZVSE-lehetőségekről számolhatunk be. Előbb Márki tört be ígéretesen a bal szárnyon a tizenhatoson belülre, ám túlvezette a bogyót az alapvonalon. Ezután Kálmán nagyszerű beadása Horváth-Harmathot találta ígéretes helyzetben, mielőtt azonban lőhetett volna, a védők szögletre mentettek. 68. perc: Támadásban maradt a Tápé, a vendégek óriási akarattal küzdenek az egyenlítésért. A vasutasokat talán kicsit megfoghatta a bekapott gól, össze kell kapniuk magukat, hiszen ha még egyszer betalálnak a Kiss-fiúk, elúszhat az aranyérem. Sarokrúgást végeznek el közben a vendégek, egy fejes, de messzire elszáll... 62. perc:GÓÓÓL!Szépített a Tápé. Előbb Kálmán Krisztinán lőtt alig fölé, tehát ismét a vendéglátók előtt adódott helyzet. Majd egy előrevágott labdára rosszul helyezkedtek a SZVSE belső védői, Környei és Bálint, Bagi Tamás lépett ki, rávezette Weszelovszky Gáborra, s higgadtan helyezett a hálóba; 2-1! Megérdemelt a gól, igencsak kemény lesz az utolsó fél óra! Ki kell emelni, a vendégek emberhátrányban szerezték találatukat, mert közben egyik meghatározó játékosukat, Bazsik Tamást éppen hosszú percek óta ápolják. 59. perc: Változott a játék képe, átvette az irányítást a hazai csapat. Három lehetőség is adódott előttük rövid időn belül. Előbb egy formás akció végén Kálmán Krisztián tekert középre, Horváth-Harmath perdített kapura, Báló pedig hárított. Majd Jó szögből Márki Kornél tört ki, a tizenhatos vonalánál akasztották. A megítélt szabadrúgást Horváth-Harmat végezte el, lövése csemege volt a portásnak. Ezt követően Márki jobb lábas löketét kellett hatástalanítania Bálónak. 54. perc: Továbbra is lényegesen többet támad a Tápé, de csak egy-két gyengébb lövésre futotta erejükből. Hágelmann Endre közben nem teljesen elégedett, cserélt is: Németh Róbert helyére Papp Dávidot küldte. 49. perc: Csapkodó a játék itt az elején, rengeteg a szabálytalanság, a játékvezető sárga lapokkal igyekszik fegyelmezni a srácokat. 46. perc: A Tápé kezdte a második játékrészt. Egyik vezetőedző sem szánta el magát cserére a szünetben. Szünet. 45. perc: Vége az első játékrésznek, az utolsó két perc csendesen csordogált le. Egy lépésre a megyei I. osztályú U19-es bajnokság aranyérmétől a Szegedi VSE, de forró 45 perc vár még Környeiékre, akik annak ellenére, hogy két gólt szereztek, feszülten és sok hibával játszanak. 42. perc: A félidő végére sem hagyott alább az iram, dicséretre méltó lelkesedéssel küzdenek a vendégek, egyáltalán nem adták föl. 37. perc: Kapkod, pontatlan a hazai együttes ezekben a percekben, az előny ellenére idegesek Nagypál Patrikék, rendre rossz átadásokon akadnak meg az akcióik. Érthető persze a feszültség, hatalmas a tét, a bajnoki aranyérem forog kockán. A kétgólos hátrányban lévő tápéiak szépen szövögetik támadásaikat, de a kaput most ők sem veszélyeztetik. 33. perc: Nincs megállás, élvezetes a mérkőzés, bizony nem kímélik testi épségüket a fiatal futballisták. Rengeteg a test-test elleni párharc, mindkét együttes győzni akar. Ehhez a SZVSE áll közelebb. A hazaiak részéről ezúttal újra Rózsa Dániel veszélyeztetett, 19 méterről lőtt, a laszti nem sokkal repült el a felső léc fölött. 28. perc: Kiélezett maradt a parti, Kiss Máté játékosainak nem szegte kedvét a két hazai gól. Bakai Péter durrantotta rá ebben a pillanatban 14 méterről, Weszelovszky Gábor ölében halt el a kísérlet. 23. perc:GÓÓÓL! A vendégfölény időszaka után a SZVSE építhetett támadást, balösszekötőben Márki Kornél kapta a bőrt. A bal kezénél indult be társa, de ő testcselt választott, s 18 méterről lőtt. A labda egy védőn megpattantva jutott Báló kapus hálójába; 2-0! Újabb hatalmas lépést tettek az arany felé a Hágelmann-legények! 19. perc: Továbbra is nagy sebességgel és lendülettel futballoznak a csapatok. Igazán komoly helyzetről nem tudunk beszámolni, de azt érdemes megemlíteni, hogy egy fokkal Hufnágerék akciói tűnnek veszélyesebbnek. A vasutasokat azonban megnyugtathatja a korai vezetést, hiszen a virtuális tabellán most ők állnak az élen 68 ponttal a 67 pontos Csongrád előtt. 14. perc: Mindent megmozgat az egyenlítésért a Tápé. Egy tudatos szögletvariációt követően a hosszú oldalon Bazsik Tamásnak nyitottak területet a vendégek, ő fejelhetett is, de fölé szállt a labda. A szegediek visszahúzódtak, most a kontrákra építenek. 8. perc:GÓÓÓL! Vezetést szerzett a szegedi gárda! Nagy Ádám ívelte át a hosszú oldalra, az ötös sarkáról Horváth-Harmat Gábor bólintotta vissza a játékszert, amit aztán a szép kombináció végén Rózsa Dániel stukkolt a hálóba; 1-0!4. perc: Élesen vágódott középre egy tápéi szabadrúgás, amit szögletre mentettek a védők. Szikrázóan kemény ütközéseket láthatunk már az elején. Jön a sarokrúgás, Rózsa Dániel bólintja ki. Nem jutott azonban messze a labda, Olajos Csaba szúrta rá, nem is sokkal kerülte el a kaput. Az első lehetőség tehát a vendégeké. 1. perc: A hazai alakulat kezdte a játékot. Nagyon elszántnak tűnik mindkét fél, hatalmas fogadkozás előzte meg a sípszót. Hágelmann Endre tanítványai kék felsőben, fekete nadrágban és kék sportszárban, míg Kiss Máté legényei bordó mezben, sötétkék nadrágban és fekete sportszárban futottak ki a gyepre. Meglepetésre Báló Richárd áll a Tápé kapujában, aki alapvetően nem hálóőr. Meglátjuk, mire megy majd. (Az első számú portás, Daróczi Márk sérült.) 14.50: Kedves Olvasóink, Csongrádon közben már véget is ért a mérkőzés, a hazai együttes 2-1-re verte a mórahalmiakat. Mindez azt jelenti, hogy a SZVSE csak akkor lehet bajnok, ha felülmúlja a Tápét. A virtuális tabellán a Csongrád 67, a SZVSE 65 ponttal áll. Hamarosan indul a mindent eldöntő csata! Beharangozó: A 30. forduló szombati mérkőzései előtt a SZVSE 65 ponttal (21 győzelem, 105-29) vezeti a tabellát a 64 pontos (21 győzelem, 101-35) előtt. Harmadik a Sándorfalva 60, negyedik a Tápé 58 ponttal. A Hágelmann Endre irányította vasutasok a záró játéknapon a Tápéval vívnak rangadót, míg a csongrádiak - két órával korábban, 13 órai kezdettel - a hetedik Mórahalmot fogadják. Amennyiben a második helyezett meglepetésre botlana hazai pályán, a szegedieknek megvan az aranyérem. Ha döntetlen születik Csongrádon, a SZVSE-nek csak arra kell ügyelnie, hogy ne kapjon ki tizenegy góllal. A legvalószínűbb persze, hogy érvényesül a papírforma, azaz a nagyszerű formába lendült Csongrád két vállra fekteti a mórahalmi fiatalokat. Nos, ebben az esetben Rózsa Dánielék előtt sem marad más út a dobogó teteje felé, mint a győzelem. Aminek megszerzése - tegyük hozzá - korántsem lesz egyszerű, hiszen a tápéi csapat kiválóan szerepel ebben a sorozatban. Az ősszel sikerült is megnyerniük a két együttes összecsapását, hazai környezetben 1-1-es félidőt követően 2-1-re diadalmaskodtak. Bakai Péter a 15. percben juttatta őket vezetéshez, majd a 22.-ben Rózsa Dániel egyenlített a vendégek részéről. A mindent eldöntő találatot Hufnáger Péter jegyezte az 53. percben.