Labdarúgás: fordulatos kupacsatán vágott vissza a Volán a KITE-nek + FOTÓK, VIDEÓ

2011. június 1., szerda
Első félidei jó játékával a szakadó esőben kétgólos előnyt szerzett a Tisza Volán SC labdarúgócsapata a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa döntőjében, melyet a második félidőt végignyomó KITE nem tudott kiegyenlíteni, így a Buchholcz-tanítványok elhódították a trófeát, visszavágva a bajnoki vereségekért a városi riválisnak.

SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa döntő

KITE-Szeged - Tisza Volán SC Szeged 1-2 (0-2) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 250 néző. Vezette: Csatári (Buzás, Czirok) KITE-Szeged: Belecan – Nagy A., Brinszky, Batik B. , Czibere – Kulacsik, Laczkó, Huszárik (ifj. Major 81'), Balogh N. (Szucskó 59') – Pálinkó (Varga I. 46'), Bernáth. Vezetőedző: Major László. Tisza Volán SC Szeged: Czirják – Mészáros, Mórocz, Szabó A., Grünvald (Pénzváltó 75') – Dargó, Szilágyi (Mucsi 82') – Beretka (Kéri 46'), Kazi, Végh (Dedovics 88') – Bozovic (Boldizsár 66'). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Gólszerző: Bernáth (53'), illetve Mészáros (6'), Kazi (24') Sárga lap: Nagy A. (45'), Bernáth (56'), Czibere (85'), illetve Mórocz (72'), Kéri (73') Major László: "Gratulálok a Volánnak, de saját csapatomnak is, mert jól futballoztunk. Sok ziccert hagytunk ki, ezért nem szereztük meg a kupát." Buchholcz Gábor: "Gratulálok játékosaimnak ahhoz, hogy sikerült megnyernünk az első alkalommal kiírt SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupát. Bízom benne, ez a siker az országos főtáblán is minél messzebbre repít majd bennünket. A csapat ezt a sikert a lábközépcsonttöréssel Békéscsabán fekvő Buzási Péternek ajánlja." A Tisza Volán SC Szeged nyerte az első alkalommal kiírt SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupát, azaz a magyar kupa 2011/12-es kiírásának Csongrád megyei selejtezőjét, miután a helyenként hatalmas csatát hozó, eső áztatta fináléban 2-1-re verte a helyi rivális KITE-Szegedet. Buchholcz Gábor alakulata megérdemelten hódította el a trófeát és az azzal járó 80 ezer forintos pénzdíjat, hiszen a sorozatban mind a négy találkozóját a rendes játékidőben tudta megnyerni. Hozzá kell tenni: nem is akármilyen ellenfelekkel szemben (Mórahalom, Csongrád, Ásotthalom, KITE-Szeged). A kupát így örömittasan (s csuromvizesen) Mórocz Zsolt csapatkapitány emelhette magasba, aki az elmúlt években rengeteget tett Szeged labdarúgásáért. Az aranypárbajnak remek hangulatot kölcsönzött, hogy villanyvilágítás mellett rendezték meg a műfüves pályán, az viszont már rontotta az összképet, hogy éppen a kezdésre érkezett meg egy nagy felhőszakadás égzengés kíséretében. A nézők közül haza is menekültek. Amúgy az első félidőben jobbára a Volán uralta a játékot, s kétgólos előnyhöz is jutott Mészáros Zoltán és Kazi László révén, habár a szünet előtt a KITE-nek is adódtak lehetőségeit. A fordulást követően sikerült szépíteniük a Major-legényeknek (akik több alapemberüket nélkülözték - Varga Ferenc, Gellér Gábor és Elvis eltiltás, Srdan Saulic munkahelyi elfoglaltság, Gahwagi Nebil sérülés miatt hiányzott, Kazán Attila pedig külföldre távozott dolgozni; a Volánban a sérült Buzási Péter és Vágó Levente nem állhatott rendelkezésre), akiket a gól érezhetően felpaprikázott. Tovább nőtt az iram és a harc hevessége, egy-két kőkemény ütközés is tarkította a mérkőzést. Bernáth Péter vezetésével ebben a negyvenöt percben a kék-fekete-zöldek akarata érvényesült, további ziccereket is kialakítottak, de ezeket rendre elpuskázták, s mivel a másik kapunál Végh Ariel is elrontott egy ajtó-ablak helyzetet, maradt a 2-1. A presztízscsatát és a trófeát tehát a Tisza Volán SC Szeged nyerte, visszavágva ezzel a KITE-nek a két bajnoki vereségért.

21.55: A második helyezett KITE-Szegednek az ezüst-, illetve a kupagyőztes Tisza Volán SC Szegednek járó aranyérmeket és a SZEGEDma.hu-vándorkupát Nógrádi Tibor, a Magyar Labdarúgó-szövetség területi igazgatója, Mihálffy Béla, a szegedi sportbizottság alelnöke és Pintér M. Lajos, a SZEGEDma.hu hírportál főszerkesztője adják át. 90+2. perc: Csatári játékvezető lefújja a mérkőzést. Visszavágott a Volán, elhódította a kupát! 90. perc: Kettő perc hosszabbítás lesz. 88. perc: Bringa 30 méterről kapura tartó szabadrúgását magabiztosan fogja Czirják. Pillanatokkal később a büntetőterületre jobb oldalon betörő Bernáth elől Mórocz tisztáz. Dedovics jön Végh helyett. 82. perc: Szilágyit Mucsi váltja a Volánnál. 81. perc: Major érkezik Huszárik helyére a KITE-nél. Be is adja a labdát rögvest a jobb szélen elfutva, Czirják a felső lécre tolja, a lepörgő játékszer Bernáthot leli ajtó-ablak helyzetben a kapu torkában a hosszú oldalon... Mellé! Ennél nagyobb egyenlítési lehetőség lesz-e még?... 78. perc: Végh balról tör be a tizenhatoson belülre egy szemfüles keresztpassz után ziccerben, a hosszút veszi célba laposan, de a jól meglőtt labdát Belecan kispárgázza. 75. perc: Grünvald megy le, Pénzváltó érkezik a Volánnál. 73. perc: Kéri kőkemény, egyes vélemények szerint pirosat, Csatári sípmester szerint sárgát érő belépője utáni szabadrúgásból Brinszky ível középre, Laczkó senkitől sem zavartatva robban be a kapu elé, de elsuhan a lába előtt a labda. Fogja is a fejét! 72. perc: Brinszky bal oldalról érkező szabadrúgása erősen eltekerve félmagasan suhan el a lábak alatt, végül a rövidnél Czirják tisztáz lábbal. 70. perc: Egyértelműen a KITE uralja a meccset a második félidőben, igen régen járt valamirevaló támadással a Volán az ellenfél térfelén. 66. perc: Bozovicot Boldizsár váltja, tehát a védelmet erősíti Buchholcz mester. 61. perc: Kulacsik a jobbösszekötő helyéről beemeli a labdát Bernáth elé, aki egy pattanás után azonnal rászúrja középről 18-19 méterről, a bal felső felett suhan el a bogyó! 59. perc: Balogh Norbertet Szucskó váltja. 55. perc: Kéri kap forintos labdát, amivel a jobb oldalon tör kapura, védőjétől szorongatva a tizenhatos sarkától lő rá, fölé... 53. perc: ÓÓL!!! Bernáth kap labdát középről a jobb oldalon, a csatár a tizenhatos jobb oldalánál tör be a büntetőterületen belülre, Czirják kifutna, ám megtorpan, visszatáncol. Bernáth ezt kihasználva tol egyet a labdán, majd kilövi a hosszú alsót bal belsővel, 1-2! 48. perc: Középről egy hosszú indítással a védőjével versenyt futva tör kapura Bernáth, Czirják állja útját a tizenhatoson kívül. 46. perc: A Volán kezdi a második játékrészt. A szünetben Kéri állt be Beretka helyére a Volánnál. A KITE-nél Pálinkó helyett Varga István fog játszani. A szünetben átadják a megelőző, harmadik helyért vívott mérkőzésen tizenegyesekkel a magyar kupa főtáblájára továbbjutó Csanádpalotának a bronzérmet és az ezzel járó pénzdíjat.Szünet.45. perc: Nagy András kap sárga lapot. A szabadrúgást Szilágyi tekeri a jobb alsóra, Belecan magabiztosan hárít. Ezzel vége is az első félidőnek. 40. perc: Szilágyi egy szabadrúgást végez el a félpálya bal széléről, a labda Szabó Attila elé kerül 20 méterre a kaputól középen, ballal a jobb felsőre teker, Belecan úszik a levegőben, és fölé tolja. Gyönyörű jelenet az esőben! 39. perc: Balról középre visszapasszolt labdát Kazi tekeri 20 méterről magasan fölé. 37. perc: Bernáth rendkívül szemfüles labdával ugratja ki az átlagon felüli sebességű Kulacsikot félpályáról, aki egyedül tör kapura, ziccerét jobb külsővel perdítette volna át a kapus felett, de lecsúszik a lövés, és mellé megy a laszti... 33. perc: Az elmúlt percekben a küzdelem főleg a középpályára tevődött át, belső indításokkal próbálkozik a KITE, ezek szinte mindig a magabiztos Czirják Tamás kezében landolnak. Az eső és az 50-60 fős ultratábor továbbra is lankadatlan. 25. perc: Középkezdés után egy felpasszot követően Balogh ugrik ki ziccerben, 14 méterre a kaputól találkozik Czirjákkal, aki remekül zárja a szöget és Balogh csak a lábába tudja rúgni a labdát. Az eső csak nem akar alábbhagyni... 24. perc: GÓÓÓL!!! Egy szabadrúgás érkezett keresztbe Végh Arieltől a jobb oldalról, a tizenhatos bal oldalán lefejelik az üresen álló Kazinak, aki mintegy hat méterről ráfordulva a hosszúba passzol, 0-2. Lehet, hogy ez az este a Buchholcz-alakulatról szól majd? 22. perc: Egy hosszú indítást kap s a leshatárról startol a labdára Pálinkó, de Czirják óriási sprinttel remek ütemben mint Zrínyi Szigetvárról tör ki kapujából, és rúgja el a labdát! 17. perc: Egy KITE-szöglet után két támadó is ugrik az érkező Czirjákkal, a kapust elsodorva gólban landol a zsuga, a játékvezető kapustámadás miatt nem adja meg a találatot... 14. perc: Beretka úgy 30 méterről kap labdát, tol rajta egyet az átvétel után, Belecan a bal alsóból kotorja ki a löketet. Jó a meccs, dacára a szakadó esőnek. Az ultratábor vörös görögtüzeket gyújtva békésen énekel, skandál! 13. perc: Kulacsik kap egy 50 méteres keresztlabdát, amit a jobb oldalon a tizenhatos sarkánál vesz át, igazít egyet, megcélozza a rövidet, Czirják véd! Ismétlés, ballal ugyanő, és Czirják megint! Micsoda kapusparádé! 8. perc: Nagy helyzet a Volán előtt ismét! Mészáros 20 méterről ugratja ki Bozovicot, aki a tizenhatoson belülre tör, élesen keresztbe lőtt lapos labdája a vetődő kapus és a védőfal között száll tova, egy csatárláb is lemarad róla. 6. perc: GÓÓÓL!!! Mészáros a jobb összekötő helyén többször kerül lövőhelyzetbe, végül a gyengébb lábával furcsán emelve tekerve lövi ki a jobb felsőt. 1-0, vezet a Volán! 3. perc: Pálinkó elől rúgja el a labdát az utolsó pillanatban Czirják kapus a tizenhatos bal sarkánál. A pálya világítása mellett villámok is besegítenek a világításba... 1. perc: Elkezdődött a találkozó, és az eső is... A KITE-Szeged kezdi a meccset. A KITE tiszta fehér mezben a felsőn egy rézsút futó kék-fekete csíkkal, míg a Volán kék-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban és sportszárban lép pályára. 19.50: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa döntőjéről a Felső Tisza parti stadion műfüves pályája mellől. Rövidesen kezdődik a döntő, és az eső is szemerkélni kezd közben...

Korábban írtuk:

A KITE-Szeged várható kezdőcsapata: Belecan – Nagy A., Brinszky, Batik B., Czibere – Kulacsik, Laczkó, Huszárik, Balogh N. – Pálinkó, Bernáth. A Tisza Volán SC Szeged várható kezdőcsapata: Czirják – Mészáros, Mórocz, Szabó A., Grünvald – Dargó, Szilágyi – Beretka, Kazi, Végh – Bozovic. Ismét szegedi csúcsrangadó, valódi villanyfényes futballünnep várja a sportág szerelmeseit szerdán a Felső Tisza parton. Az MLSZ Csongrád Megyei Igazgatósága portálunkkal közösen rendezi meg a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa döntőjét. Előbb 18 órai kezdettel az Ásotthalom TE és a Csanádpalota FC csap össze a harmadik helyért és az országos főtáblán való indulás jogáért. Ezt követően 20 órakor indul az aranycsata a KITE-Szeged és a Tisza Volán SC Szeged csapatai között. Mindkét mérkőzésre a műfüves pályán kerül sor, s döntetlen esetén nincs hosszabbítás, hanem egyből tizenegyesrúgásokra kerül sor. A belépők egységesen 200 forintba kerülnek.

Út a fináléig:

A nyolcaddöntőben: KSE Balástya - KITE-Szeged 1-1 (tizenegyesekkel: 5-6); Mórahalom VSE - Tisza Volán SC Szeged 2-3 A negyeddöntőben: Mindszent SE - KITE-Szeged 2-3 (hosszabbítás után); Csongrád TSE - Tisza Volán SC Szeged 3-6 Az elődöntőben: Csanádpalota FC - KITE-Szeged 1-1 (tizenegyesekkel: 3-5); Ásotthalom TE - Tisza Volán SC Szeged 1-2

Emlékeztetőül a két szegedi csapat utóbbi meccsein:

Labdarúgó NB III Alföld csoport 11. forduló: KITE-Szeged – Tisza Volán SC Szeged 5-1 (2-1). Szeged, Felső Tisza parti stadion, 800 néző. Vezette: Rácz Béla. KITE-Szeged: Tímár – Laczkó, Kazán, Saulic, Keller (Kormányos 80′) – Varga, Gellér – Patarcic, Brinszky (Horváth 62′), Vágó A. (Fődi 81′) – Nomel. Vezetőedző: Major László. Tisza Volán SC Szeged: Czirják – Mészáros, Dargó, Vida, Grünvald – Boldizsár (Szabó 82′), Huszárik – Búzási, Kazi, Végh – Völgyi (Beretka 62′). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Gólszerzők: Patarcic (9′), Nomel (43′, 68′ – tizenegyesből, 77′), Horváth (75′), ill. Vida (34′) Labdarúgó NB III Alföld csoport 26. forduló: Tisza Volán SC Szeged – KITE-Szeged 0-3 (0-1). Szeged, Felső Tisza parti stadion, 600 néző. Vezette: Aradi Csaba (Markó László, Tamás Nándor). Tisza Volán SC Szeged: Dongó – Buzási, Szabó A., Mórocz, Grünvald – Szilágyi (Bursac 76′), Dargó (Boldizsár 76′) – Kéri, Beretka, Végh (Kazi 69′) – Bozovic. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. KITE-Szeged: Belecan (Tímár 80′) – Varga F., Saulic, Kazán, Gellér – Laczkó, Batik B. – Brinszky (Huszárik 76′), Gahwagi, Varga I. (Kulacsik 72′) – Bernáth. Vezetőedző: Major László. Gólszerző: Bernáth 3 (36′, 69′, 86′). Kiállítva: Mórocz (37′). Beharangozó írásunk a két vezetőedző előzetes nyilatkozatával ide kattintva olvasható el.