Labdarúgás: halasztotta a KITE a bajnokavatást + VIDEÓ, FOTÓK

2011. június 4., szombat
Hazai környezetben, hátrányból fordítva győzött a KITE-Szeged az NB III Alföld csoportjának 29. fordulójában a Tököl ellen. A listavezető és tizennégy meccses veretlenségüket most elveszítő vendégek egyelőre még nem érezhetik bajnoknak magukat. A találkozót online közvetítettük. A mérkőzés első harmadában először a Tököl vette be a hazai tizenhatost kétszer is életveszélyes ostrommal, amire a Szeged is két kontrával válaszolt. A második gólt is ért... volna, ha a sípmester nem találja szabálytalannak Bernáth és védője versenyfutása közbeni huza-vonát – a villámléptű KITE-támadót sújtotta ítélete. Itt azért érdemes megjegyezni, hogy ehhez hasonló párharcok százait láthatjuk a legnagyobb ligákban a tévé előtt, és ha nincs durvaság, buktatás, a bíró hagyja az egymásnak feszülő kézpárbajt. Az érvénytelen találatra válaszul érkezett egy pontot érő, igaz a másik oldalon. A Tököl tetszetős akciót váltott góllá. A vezető találat nem szegte kedvét Major László tanítványainak. Egy életveszélyes Brinszky-szöglet után röviden szabadít fel a Tököl, Saulic pedig nem kegyelmez: bevarrta a kipattanót. A szegedi rohamok az egyenlítő találat után is több szögletet eredményeztek, de a magas tököli védelem állta a sarat. A második félidőben egyre inkább főszerepet vállalt a Brinszky-Bernáth páros. A Tökölön enerváltság látszott, nem akartak sikerülni a passzok, a sok eladott labdából pedig rendre építette fel támadásait a Szeged, De a hazaiak sem pörögtek a csúcson. Belecanéknál a koncentráción látszott meg a fáradság. A csatárok égbekiáltó lehetőségeket puskáztak el, végül azonban egy védelmi hibát kihasználva Bernáth lecsapott és mérkőzések óta nagy kedvvel focizó csatár ismét győztes gólt rúgott. Igazi rangadóként értékelhető tehát a mérkőzés, hiszen fordulatos, helyzetekben gazdag találkozót láthattak azok, akik kilátogattak a Felső Tisza parti stadionba. Ráadásul a balkáni stadion-körülményeket a szép számú ultratábor feledtette, akik az egész meccsen biztatták csapatukat, s a június 4-hez kapcsolódóan még Trianonról is megemlékeztek – a maguk módján. Ezzel a győzelemmel a Szeged azt a Tökölt múlta felül, aki tavaly november 13. óta, 14 meccse veretlen. Külön érdekesség a jövőre nézve, hogy ha a Szeged mindkét meccsét megnyeri a jövő héten, akár bajnok is lehet (ha az utolsó fordulóban Tököl kikap az Újbudától), de az ezüstéremre biztos szert tehet. Az ellenfelek szerdán a Csepel, Szombaton az Újbuda. Ami viszont kissé aggályos, hogy ha a matematikai esély, valósággá válik is, és két győztes meccs után a tabella élén végez a Szeged (vagy másodikként a Tököl mögött), erősen kérdéses lehet a feljutása, hiszen nem kérvényezte az NBII-es szerepléshez elengedhetetlen licencet a szövetségtől az április 30-i határidő előtt...

NB III Alföld csoport 29. forduló:

KITE-Szeged - Tököl VSK 2-1 (1-1) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 200 néző. Vezette: Wittmann (Allaga, Szabó G.) KITE-Szeged: Belecan - Varga F., Saulic, Gellér, Batik, Kulacsik (ifj. Major 76'), Varga I. (Huszárik 76'), Laczkó, Brinszky, Elvis (Balogh N. 54'), Bernáth. Vezetőedző: Major László. Tököl: Balázs - Farkas, Polgár, Hacker, Váradi, Riedl, Sipos, Dévai, Palásti, Kosuth, Dohány (Kóbor 58'). Vezetőedző: Nagy László. Gólszerzők: Saulic (32'), Bernáth (86') ill. Sipos (30'). Sárga lap: Laczkó (27'), ill. Polgár (72'), Sipos (75'). Major László: Ma nem a játékkal, hanem a szívünkkel nyertük meg a mérkőzést. Nagyon fáradtak voltak a fiúk, hiszen szerdán egy nagy iramú kupamérkőzést játszottak, két nappal később pedig az éllovas ellen kellett bizonyítaniuk 35 fok hőségben. Ennek ellenére fel tudtunk állni, és egy gólos hátrányból fordítottunk úgy, hogy a második félidőben a Tökölnek nemigen akadt helyzete. Nagyon értékes győzelmet arattunk, idén mi vertük meg először a Tökölt. Nagy László: Elhalasztottuk a bajnokavatást, és ha így játszunk jövő héten is, akkor lehet, hogy végleg... Sok pontatlan passzunk volt, melyből rendre indítottuk az ellenfelünket. De így is a biztos egy pontot engedtük ki a kezünk közül. Az első, de főként a második gólunkat óriási védelmi hibából kaptuk.

90. perc: Vége a mérkőzésnek, hátrányból fordított és győzött a KITE-Szeged! 86. perc: ÓÓL!!! Egy bal oldalon elvégzett szabi jön 40 méterről, a kapusnak jó lett volna de nem értik meg egymást a védőjükkel, Bernáth keselyűként csap le a labdára és kilövi a bal alsót! 2-1! 85. perc: Farkas le, Telegdi be a Tökölnél. 81. perc: Eladja a védő a labdát a Tökölnél, a balösszekötő helyén Bernáth csap le rá, betör a tizenhatoson belülre, lő, Balázs beleér, szögletre pattog a labda. Azt meg kifejelik. 76. perc: Radnics jön a Tökölnél Sipos helyett, nálunk kettős csere, ifjabb Major és Huszárik be, Varga István és Kulacsik helyére. 75. perc: Laczkót Sipos találja telibe, ott ahol nagyon nem jó. Sárga a jutalma. 72. perc: 25 méterről jöhet szabadrúgással a KITE, a tizenhatos bal sarkától, miután két szegedit is letaroltak a tököliek. Rá is szúrja Bringa, Balázs, a tököli portás magabiztosan húzza le a hosszúba tartó labdát. 69. perc: A Szeged percei, hosszú ideje nem lépte át a felezőt a Tököl. Nem túl nagy az iram, de a meccs nem rossz. 68. perc: Újabb szöglet jön aztán, Brinszky tekeri be, Gellér középről, hat méterről fejel, de a laszti nem sarokra tart, Balázs lehúzza. 67. perc: Szöglet után Kulacsik tüzel a tizenhatoson belülről jobbról, megpattan egy védőn, bedobás a túloldalról. 62. perc: Farkas emel rá Belecan kapujára saját térfelének jobb oldaláról, nem probléma a hálóőrnek. Farkas nyílván csak felívelni akart, de így lett érdekes. 58. perc: Dohány helyére Kóbor Csaba érkezik a Tökölnél. Közben az előző kakaskodásnál vitatkozó Varga Ferenc egy határozott ütközéssel Kosuthot viszi földre, felzúdulás van, lap nincs. Kissé törlesztésgyanús volt... 56. perc: Batik Bencét kell ápolni a kezdőkörben egy vendégbelépő után, kisebb kakaskodás is kialakul, de nincs lap. 55. perc: Brinszky tűzi rá a lasztit a tizenhatos bal sarkáról, veszélytelenül száll keresztbe a kapu előtt. 54. perc: Elvist Balogh Norbert váltja. 47. perc: Bernáth indítja a szélen Brinszkyt, beadása a védőről szögletre megy, a sarokrúgást kifejelik a vendégek. 46. perc: A Tököl kezdi a második félidőt. Szünet.45. perc: Vége az első félidőnek. 43. perc: Újabb veszélyes szegedi pontrúgás, Brinszky bal oldali szögletét fejeli meg a közönségkedvenc Gellér, ám stukkolása a bal kapufa tövénél hagyja el a játékteret. 39. perc: A két gól felpörgette a meccset, küzdelmes játék zajlik, felváltva rohamoznak a csapatok, de igazi gólhelyzetet nem tudnak kialakítani. 32. perc: ÓÓL!!!A negyedik szögletet tekeri be Brinszky, kifejelik a védők, de röviden, 18-20 méterre szabadítanak csak fel, Saulic érkezik és a felpattanó labdát szép mozdulattal a bal felsőbe suhintja! 1-1! 30. perc: GÓÓÓL... Középről, félpályáról kapott labdával Riedl egészen az alapvonalig gyalogol le, a kísérő védő becsúszik, a kiszaladó Belecan mellett passzol a középen tisztán álló Siposnak, átveszi és az üres kapuba gurít, 0-1... 27. perc: Ismét szabadrúgással jön a Tököl a hazai térfél közepéről, miután Laczkó rúgta fel sárgát érően Riedlt. A szabadrúgás egy védőben akad el. 22. perc: Bringa szabadrúgása pattan le az egyszemélyes falról, Varga István csap le a lasztira középen, pattogó kellemetlen lövés, kapus szemmel kíséri ki. 19. perc: Leshatáron ugrik ki 30 méteren Bernáth, egyedül viszi a tétovázó kapusra, megpróbálta a felpattanó labdát elgurítani a portás mellett, aki reflexből kap bele és ártalmatlanítja a lasztit. 14. perc: GÓÓÓL!!! De mégsem... Bernáth fut versenyt a védőjével, bejut a tizenhatoson belülre, robbanékony természetéből adódóan hamarabb éri be a labdát, hét méterről lő a kapuba, de a bíró visszafújja a megelőző testi kontaktus miatt... 11. perc: Lankadatlan szurkol az ultratábor, rövid időre megemlékeztek a Nemzeti Összetartozás Napjáról is "Vesszen Trianon!" skandálással. Enyhe fölényben, több támadást vezetve játszik a Tököl, sokadik pontrúgásuk következik, igen veszélyesen szúrta rá Palásti 20 méterről, Belecan helyén volt, centikkel fölé. 3. perc: Váradi 20 méteres átlövése okoz izgalmakat a szegedi kapu előtt, szerencsére keresztbe elszáll a bal kapufa mellett. Dohány pillanatokkal később a tizenhatoson belülre cselezi magát, a védőn átverekedi magát, tiszta helyzetből oldalhálóba lő. 2. perc: Brinszky emeléssel ugratja ki a bal szélen Bernáthot, aki középre adott, Elvis lemarad egy méterrel a lasztiról, veszélytelen. 1. perc: Wittmann sípmester jelére indul a meccs, Bernáth és Brinszky hozza játékba a labdát. Bízzunk benne, hogy magasabb színvonalú találkozót láthatunk, mint a tegnap esti Luxemburg - Magyarország többé-kevésbé barátságos mérkőzésen. A két meccs között annyi összefüggés mindenképp van, hogy tegnap játszott Tököli, ma pedig tizenegy tököli játszik... Talpig bordóban a vendégek, talpig fehérben a hazaiak, felsőn kék-fekete harántcsíkkal. 16.45: Meleg, szélcsendes időben köszöntjük Olvasóinkat a Felső Tisza parti stadionból, ahol rövidesen kezdődik a KITE-Szeged Tököl elleni mérkőzése.