Labdarúgás: kilenc FK-gól után nem folytatta az ellenfél + FOTÓK

2011. június 12., vasárnap
Sajátos véget ért az FK 1899 Szeged csapata számára a megyei II. osztályú bajnokság. A kék-feketék gáláztak a Székkutas ellen, amit a vendégek egy félidő után megelégeltek... Szombaton befejeződtek a megyei II. osztályú bajnokság felsőházi rájátszásának küzdelmei. Az FK 1899 Szeged számára is elérkezett a búcsú ideje. Voltak napok, hetek, amikor úgy nézett ki, hogy akár éremmel is zárhatják a hullámvölgyekkel teli bajnokságot a Hüvös-legények. Azonban a bravúrok után beigazolódott, hogy a rájátszás egy külön „műfaj”, amit meg kell tanulni lejátszani. A Tisza-parti együttesnek a hatodik hellyel kellett megelégednie. A szezon utolsó mérkőzésén a kék-feketék a Székkutast fogadták a Felső Tisza parti stadionban. A kutasiak az elmúlt héten gólgazdag mérkőzésen maradtak alul. Így a diszkoszvetősöknek kellő komolysággal kellett venniük az összecsapást, hogy szépen és pontokkal búcsúzzanak lelkes szurkolóiktól és az idénytől. A mérkőzésnek a jelentőségét, a futball értelmét és a fair play szellemét azonban ezen a délutánon csak a hazaiak értették meg. Egy, a végeredmény szempontjából teljesen lényegtelen találkozón a tíz emberrel felálló vendégek (az FK is tartalékosan vette fel a küzdelmet, amit jól érzékeltet, hogy az amúgy mezőnyjátékos Holecska Norbert állt a kapuban – a szerk.) csupán egy félidőnyi tartással rendelkeztek. Ebből a második játékrészre nem maradt semmi. A szünetben bementek az öltözőbe, letusoltak, átöltöztek, majd hazamentek... Hiába próbálta a folytatásról meggyőzni a vendégeket a mérkőzés játékvezetője, Kószó Csaba sporttárs és a hazaiak technikai vezetője, Keresztúri János, hajthatatlanok maradtak. 9-0-s vesztes állásnál, megtépázva, lehajtott fejjel távoztak. Nyilvánvaló problémáik ellenére a sportszerűség mást követelt volna meg a székkutasiaktól. Folytatás következik a szövetségben. Hogy milyen kimenetellel, azt a találkozón jelen lévő fegyelmi bizottsági tag sem tudta megmondani...

A labdarúgó megyei II. osztály felsőházának 10. fordulójában:

FK 1899 Szeged – Székkutas TC 9-0-nál a szünetben félbeszakadt. Szeged, 50 néző, vezette: Kószó.FK 1899 Szeged: Holecska – Meszes, Gonda, Dervaderics, Herczeg, Imre Z., Turján, Nagy V., Lednitzky, Ács, Dóra. Megbízott edző: Dóra János. Székkutas: Godó – Bács, Tóth, Nagy, Kovács, Medve, Kis, Udvari, B. Kovács, Sipos. Játékos-edző: Sipos Attila. Gólszerzők: Ács (3), Imre Z. (3), Dóra (3) Sárga lap: Kovács, B. Kovács. Jók: Ács, Imre Z., Dóra, illetve senki Ifjúsági mérkőzésen: FK 1899 Szeged – Székkutas TC 1-0