Labdarúgás: fél óra után összeomlott az UTC

2011. június 9., csütörtök

Háromgólos vereséget szenvedett az Ujszegedi TC labdarúgó-csapata a megyei magyar kupában bronzérmes, és ezzel országos főtáblára jutó Csanádpalota együttesétől hazai pályán a megyei I. osztály korábbról elhalasztott szerdai mérkőzésén.

Jól kezdett az UTC,

Pálfy Zoltán

vezetőedző legényei bő fél órán át nagyszerűen játszottak, helyzeteket dolgoztak ki, uralták a mérkőzést. Aztán a 34. percben egy váratlan védelmi hibát követően -

Mazula Zoltán

rosszul sikerült testcsele után - megszerezte a labdát a Csanádpalota 20 méterre a hazai kaputól, a ziccert

Béry István Endre

elsőre hárította, ám

Bakos Ádám

ismétlésével szemben már tehetetlen volt (0-1). A bekapott gól megzavarta Erhardt Szilárdékat, nyolc perccel később a vendégek az alapvonalig törtek előre, majd egy remek passz után

Merlák András

passzolt a hálóba (0-2). A fordulás után még rosszabbul folytatódott a mérkőzés a hazaiak szempontjából, mivel a 49. percben egy rossz belépő után a játékvezető kiállította

Laudisz Pétert

, így tíz emberre fogyatkoztak az újszegediek. Ezzel már végképp nem tudott megbirkózni az UTC, s a kupabronzos vendégek

Szellelki Francisc

révén háromra növelték előnyüket a 68. percben (0-3). Jó egyéni akciót követően azonban megszerezte becsületgólját a hazai gárda, amikor

Kovács Sándor

szép egyéni akció végén centerezett be

Molnár Sándornak

, aki higgadtan a kapuba helyezett negyedórával a vége előtt (1-3). A hátralévő időt azonban nem sikerült kibekkelnie a gól- és emberhátrányban küzdő fekete-fehéreknek, így

Flavius-Tiberiu Bimbo

85. percben szerzett találata állította be az 1-4-es végeredményt. Nem tudott tehát előrébb lépni a tabellán az UTC, így továbbra is a 14. helyen tanyáznak Pálfy Zoltán fiai, akik még eggyel előrébb léphetnek, ha nyernek az utolsó fordulóban, s az SZVSE nem kap ki a 13. helyezett Tápétól, míg a csanádpalotaiak szerdai győzelmükkel bebiztosították 11. pozíciójukat. Az újszegedi együttes a megyeegy utolsó fordulójában az SZVSE 6. helyéért még versenyben álló, jelenlegi 8. Sándorfalva otthonába látogat, s fejezi be a 2010-2011-es kiírás küzdelmeit. Az összecsapást vasárnap 17 órakor rendezik.

Labdarúgó megyei I. osztály 18. forduló, elhalasztott mérkőzés:

Ujszegedi TC - Csanádpalota 1-4 (0-2)

Újszeged, Kertész utca, 100 néző. Vezette: Kovács.

UTC:

Béry - Erhardt (Csúri), Szabó, Szántó (Vékes), Laudisz, Kovács S., Péczely (Kovávcs A.), Tóth, Molnár, Balogh, Mazula.

Pálfy Zoltán.

Csanádpalota:

Krajcár - Szelleki, Nyári, Sas (Sepsik), Varga (Ureche), Bakos, Merlák, Géczi, Bimbó, Halász, Csókás (Erdélyi).

Koczkás Zoltán.

Molnár S. (76'), illetve Bakos (34'), Merlák (42'), Szellelki (68'), Bimbo (85')

Kiállítva:

Laudisz (49') Pálfy Zoltán:

"Bő félórányi jó játék után teljesen összeomlottunk, előbb a bekapott gólok, majd a kiállítás megpecsételte a sorsunkat. Teljesen megérdemelten nyert a Csanádpalota."