Kosárlabda: sima magyar győzelem az első pótselejtezőn

2011. június 3., péntek

A magyar női kosárlabda-válogatott könnyed győzelmet aratott Hollandia felett a Sopronban zajló Európa-bajnoki pótselejtező-torna pénteki nyitónapján.

A mérkőzés előtt

Szalay Ferenc

, a kosárszövetség elnöke ünnepélyesen átadta az év legjobbjainak megítélt díjakat az elmúlt szezonban a helyi csapatot erősítő

Honti Katának

Székely Norbert

vezetőedzőnek, aki ezúttal szövetségi kapitányként volt jelen. A háromnegyed háznyi közönség az első négy percben mindössze két kosarat láthatott, aztán a

Fegyverneky

vezette magyaroknak egy 19-0-s rohammal sikerült ellépniük a támadásban és védekezésben sem hatékony hollandoktól, akik mindössze négy pontot hoztak össze a nyitónegyedben. Mivel az ellenfél több mint 9 percen át nem talált a gyűrűbe, a második játékrészben már 24 pontra nőtt a különbség, a házigazdák legjobbjai pedig pihenőt kaptak. A nagyszünetben 41-17 volt az állás. A második félidő is elképesztő kosárínséggel indult, ugyanis 5 perc alatt csupán 5 pont született, de a rivális csak pillanatokra tudott 20 ponton belülre kerülni. A hazaiak legjobbja ekkor az Amerikában tanuló

Szécsi

volt, de nem sokkal maradt el mögötte

Krivacsevics

és Fegyverneky sem. Az 51-28-ról induló zárónegyed elején Vajda kipontozódott, ám ennek már nem volt jelentősége: a Székely-csapat önbizalomnövelő sikerrel kezdte meg ötmeccses menetelését a pótselejtezőben. A Mediteam Szeged csapatkapitánya,

Laklóth Anna

pályára lépett, ám nem szerzett pontot. A magyar válogatott szombaton 18 órától Finnország legjobbjaival találkozik.

Női kosárlabda Európa-bajnoki pótselejtező, A csoport, 1. forduló:

Magyarország – Hollandia 68–39 (20–4, 21–13, 10–11, 17–11) Sopron, 1000 néző. Vezette: Dolinek (cseh), Kowalski (bosnyák), Laurinavicius (litván)

Magyarország:

FEGYVERNEKY 13, Honti 2, Vajda 2, KRIVACSEVICS 13, Horti 4.

Raksányi 3, SZÉCSI 12, Fűrész 4, VIDA 9/9, Varga Zsó. 2, Laklóth, Horváth Zsó. 4.

Szövetségi kapitány:

Székely Norbert.

Hollandia:

Beld 7, Donders, Van Der Hoek, Ligthart 7, HALMAN 13.

De Roos 4, Klein, Bröring 3/3, Bettonvil, Kuijt, Kooij 3/3, De Kleijn 2.

Meindert van Veen

Vajda (34'), Halman (40'). Székely Norbert szövetségi kapitány:

"Az első félidőben folyamatos volt a játékunk, aztán a küzdelem dominált, mert széttördelték a játékunkat. Ezen a meccsen lekerült rólunk a hazai pálya terhe, külön örülök, hogy 12 embert tudtam rotálni."