Vízilabda: vereséggel kezdtek a nők a Kirisi-kupán

2011. május 31., kedd

A vendéglátó oroszok nemzeti együttesétől négy góllal kikapott a magyar női vízilabda-válogatott a Kirisi-kupáért kiírt hatcsapatos nemzetközi torna keddi nyitónapján.

Az egyformán a júliusi, kínai világbajnokságra készülő két csapat összecsapásán a viadal honlapjának tanúsága szerint szoros csata folyt, s

Merész András

együttese végig jól tartotta magát, a záró negyed előtt csupán két góllal vezettek az Európa-bajnoki címvédő vendéglátók. A találkozón nem csak a gólok záporoztak hanem a kiállítások is, a mieinket 19-szer, az oroszokat 17-szer sújtották a kissé talán túlzott szigorral bíráskodó játékvezetők, a magyar válogatottból

Czigány Dóra

Illés Anna

, míg a kék sapkában játszó Európa-bajnoktól három pólóshölgy pontozódott ki. A Taylor&Nash Universitas Szeged együtteséből

Drávucz Rita

Tóth Ildikó

tagjai a válogatottnak, csapatkapitányunk kétszer, míg a centerünk háromszor zörgette meg az ellenfél hálóját. A legutóbbi, tavalyi Eb-n ötödik, azóta azonban jelentős átalakuláson átesett, s még javában formálódó magyar válogatott szerda délután 15 órakor az Egyesült Államok csapatával száll vízbe, amely kedden 7-7-re végzett Ausztrália legjobbjaival. A harmadik mérkőzés kisebb meglepetést hozott, mivel az Eb-ezüstérmes görögök igencsak gólgazdag meccsen csupán döntetlent (13-13) játszottak a szűkebb nemzetközi élvonalhoz nem sorolható kazahokkal.