Vízilabda: elúszott a döntő a Beton számára

2011. május 1., vasárnap

Ezúttal nem sikerült a bravúr, a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata vereséget szenvedett a Komjádi-uszodában a Vasastól az OB I rájátszásának 4. fordulójában, s ezzel lemaradt a döntőről.

A címvédő Vasas és a hozzá képest három pontnyi hátrányban álló Szeged összecsapásának tétje az Eger mögötti második hely, ily módon pedig a döntős részvétel jogának megszerzése volt, amit a piros-kékek győzelemmel már vasárnap biztosíthattak maguknak. A Tisza-partiak számára szintén csak a győzelem lehetett a cél, mert – miként azt

Kásás Zoltán

, a szegediek mestere is hangsúlyozta a meccs előtt – nekik csak így marad még esély a második hely, s ezzel a finálé elérésére. Az első támadás megadta az alaphangot: a háromszoros olimpiai bajnok center,

Molnár Tamás

gyors kapáslövéssel vette be a hazai kaput, majd a légiós

Joseph Kayes

ejtett pazarul (0-2), nem kevésbé látványos Decker Ádám- és Miho Boskovic-góllal azonban gyorsan egyenlített

Földi László

alakulata (2-2). A találatgazdag nyitónegyed végül 4-3-as vendégvezetéssel zárult. A második játékrész az első ellentéte volt: már öt perc is lefutott, amikor végre újabb gól született: az "egyszemélyes Vasas", vagyis

Boskovic

bombázott emberelőnynél távolról a vendégek hálójába, majd Steinmetz Barnabás lökete szegedi kézről "csorgott" a kapuba (5-4). A másik szegedi légiós,

Aaron Younger

egalizált szintén fórból, de a magára hagyott hazai center,

Vörös Viktor

sem hibázta el az elhibázhatatlant (6-5). A nagyszünetet követően Younger alakította 6-6-ra az állást. A soros Vasas-fórból Boskovic negyedszer is eredményes volt, Molnár azonban büntetőből egyenlített (7-7). Szövegelésért a Vasas háromszoros olimpiai bajnokát,

Kiss Gergelyt

cserével végleg kiállították, de a csongrádiak nem tudtak élni az alkalom kínálta eséllyel. Az angyalföldiek viszont igen: a 6 az 5 elleni játéknál

Vámos Márton

volt pontos (8-7). A befejező negyedben kimaradt szegedi fórok után a Vasas a magáéi közül egyet kihasznált:

Katonás Gergő

módosított 9-7-re, majd a bajnoki címvédő amerikai centere,

Jeff Powers

belőtte a tizedik hazai gólt is (10-7) a végére széteső riválisnak. A Szeged Beton veresége azt jelenti, hogy a Kásás-legénység elbúcsúzhat idei döntős álmaitól, hiszen hátránya immáron hat pont a második helyen álló címvédővel szemben, melyet ugyan matematikailag még behozhatna a hátralévő két fordulóban (ehhez le kellene győzni a Honvédot és az Egert itthon, valamint a Vasasnak kikapnia e két riválisától), azonban a pontazonosság esetében döntő egymás elleni bajnoki eredmények e három gólos vereséggel már Kiss Gergőék javára billentenék a mérleg nyelvét. Győzelmével a Vasas bejutott a bajnoki döntőbe, ahol oda-vissza alapon az Egerrel küzd majd meg a playoff második szakaszában az első helyért, míg a Szeged a Honvéddal a harmadik helyet dönti el egymás között szintén két mérkőzés keretében. Mivel a döntőhöz hasonlóan a bronzcsata második meccsét is a rájátszásban előkelőbb helyen végző együttes otthonában vívják, ezért a Szeged Betonnak nem szabad kiengednie, hanem egy hét múlva, május 8-án, hazai környezetben hoznia kell a Honvéddal szembeni meccsét.