Vízilabda: a döntetlen is elég volt a Betonnak

2011. május 8., vasárnap

A rájátszásban immár harmadik döntetlenjét játszotta a Szeged Beton férfi vízilabda-együttese - ezúttal a Honvéd ellen hazai medencében. Ezzel Kásás Zoltán csapata bebiztosította rájátszásbeli harmadik helyét, így a bronzéremért hazai környezetben vívhatja a visszavágót - ugyancsak Szivós Mártonékkal.

Igazi idényvégi formában játszottak a csapatok, noha volt tétje a találkozónak: a Honvéd számára a győzelem azt jelentette volna, hogy esélye nyílik megelőzni a Betont, s ezzel kivívni a pályaválasztói jogot a bronzmeccsen. Ehhez persze a többi eredménynek is kedvezően kellett volna alakulnia számukra. Szorosan alakult a találkozó, a szünetig nem tudott elszakadni egyik csapat sem a másiktól, mindig a Beton vezetett egy góllal, de a Honvéd rendre kiegyenlített (4-4). A folytatásban aztán a vendégek átvették a kezdeményezést és

Mátyás

egyenlítése után

Tóth Márton

második és harmadik gólja már kétgólos Honvéd-vezetést jelentett (5-7). Az utolsó negyedre a vendégek tartották előnyüket az utolsó öt percben zsinórban három szegedi találat újra hazai vezetést jelentett (10-9). A győzelmi reményeket azonban

Salamon Ferenc

akciógólja hiúsította meg a 31. percben, így 10-10-zel zárult a Beton ötödik playoff-meccse. A döntetlen eredmény azt is jelenti, hogy a Honvéd már nem tudja utolérni

Kásás Zoltán

legénységét, így a rájátszás első szakaszában biztos a Beton harmadik helye, azaz a bronzcsata visszavágóját hazai medencében vívhatják Török Béláék.

Férfi vízilabda OB I, rájátszás (1-4. helyért), 5. forduló:

Szeged Beton - Groupama Honvéd 10-10 (1-1, 3-3, 2-4, 4-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Németh A., Vojvoda I.