Labdarúgás: hatost gurítottak a SZVSE fiataljai Sándorfalván + FOTÓK + VIDEÓ

2011. május 2., hétfő
A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság csúcsrangadójában a Sándorfalva 3-0-s hátárnyból tudott felállni a SZVSE ellen, de a rutinos vasutasok nem torpantak meg, s jó formában futballozva, hat góllal zárták a "szüretet" hétfő délután. Az ifjúsági derbit online közvetítettük. Potyogtak a gólok hétfő délután a sándorfalvi műfüvön, ahol a hétvégi ballagások miatt elhalasztott ifjúsági rangadót rendezték meg ma a helyi fiatalok és a vasutas ifjak között. Egy percig sem unatkoztak a mérkőzésre kilátogató családtagok és érdeklődők, hiszen az első félidőben mindjárt négy gól is született. De a hazai gárda nem adta fel, a 62 percben 2-3-as állásnál egy óriási egyenlítési lehetőséget szalasztottak el, a lelátón sokak szerint ez lehetett a fordulópont. A SZVSE új erőre kapott, a Sándorfalva pedig megtört, a kihagyott ziccer után érkező újabb vasutas találat pedig végképp megpecsételte a hazaiak sorsát. A SZVSE ezzel a győzelmével nagy lépést tett a bajnoki cím felé, már hat ponttal vezeti a tabellát a Sándorfalva előtt. Összességében elmondható, hogy ezeken a mérkőzéseken fejlődik igazán a fiatal láb és elme a foci nagy galaxisában. A szövetségek, edzők, egyesületek feladata pedig azon dolgozni, hogy minél több ilyen színvonalú mérkőzést lehessen rendezni! A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság 24. fordulójában:Sándorfalva SK – SZVSE 2-6 (1-3). Sándorfalva, vezette: Király Szilveszter. Sándorfalva: Garamvölgyi – Tóth A., Katona, Faragó, Landler, Molnár, Csamangó N., Szabó T., Széll (Muhari), Tóth L. (Tóth M.), Varga. Edző: Szűcs Dénes. SZVSE: Masa – Németh R., Nagy Á., Bálint, Túri, Váczi (Szántó), Harmat, Rózsa, Kiss (Pécsi), Kálmán, Busa. Edző Hágelmann Endre. Gólszerzők: Tóth, Landler, ill., Harmat, Rózsa, Kálmán (3), Szántó. Szűcs Dénes: "Gratulálok a kollégámnak, jó csapata van! Mi még rutintalanok, fiatalok vagyunk, de az eredmény nem tükrözi tudásunkat, ezen a meccsen nyújtott teljesítményünket. Az, ahogy 3-0-ról felálltunk, példás küzdelem volt. 3-2-nél volt egy egyenlítési lehetőségünk, ez kimaradt, itt megtört végképp a lendületünk. Gratulálok a csapatomnak is a mutatott teljesítményéhez!" Hágelmann Endre: "Nagy iramú, hajtós meccsen egy jó ellenfél ellen használtuk ki hatékonyan a gólhelyzeteinket. Csak dicséret illeti a csapatomat."

90+1: perc: Vége a mérkőzésnek. 90. perc: Tóth M. kötött csomót a SZVSE-védők lábára cselsorozatával, de gólt nem ért a parádé. 87. perc: SZVSE-szöglet után Busa lőtt, Garamvölgyi védett. 86. perc: Helyzet a Sándorfalvánál. Landler fejelt fölé egy beívelést néhány méterről. 82. perc: A gólözön megakadt, mezőnymunka folyik... 78. perc: Pécsi jön Kiss helyett a SZVSE-be. 77. perc:GÓÓÓL! Harmat befelé vezette jobb oldalról a labdát, kiugratta Szántót, aki a kimozduló kapus mellett ellőtte a labdát. 2-6.73. perc: 16 méterről ígéretes sándorfalvi szabadrúgás, fölé. Kettős csere a hazaiaknál, Muhari és Tóth M. áll be Széll és Tóth L. helyére. 71. perc:GÓÓÓL! A Sándorfalva egy formás támadással jutott a SZVSE térfelére, ezt megszűrték a vendégek, kontrát vezettek, egy felpaszt követően negyven méterről becsapta védőjét Kálmán, majd átemelte a kifutó kapus felett a labdát. 2-5.69. perc: Szántó ziccerét védi a kapus. Azt ezt követő kisszögletet végül Harmat lövi mellé. 67. perc:GÓÓÓL! Egy SZVSE-támadás kacspán bizonytalankodtak a védők. Busa és Kálmán levegőben mutatott be összjátékot, a második emelést végül Kálmán belsőzte be félmagasan a kapuba. 2-4.64. perc: Kálmán lépett ki a védők gyűrűjéből, de elcselezte magát a 16-os környékén, és beleléptek ígéretes lövésébe a hazai védők. 62. perc: A Sándorfalva részéről a balösszekötő helyéről vezette Masára Tóth L. a labdát, de a kapus bravúrral fogta a ziccert. 59. perc: Kiegyenlített erők küzdelme folyik. Egy veszélyes szöglet itt, egy másik ott, de igazi gólhelyzet nem született. 55. perc: Nyílt lett a mérkőzés. A SZVSE cserél. Szántó megy be, Váczi jön le. 51. perc:GÓÓÓL! Landler tört be a tizenhatoson belülre, a védőjével összecsaptak egy hosszabban szöktetett labdáért, a játékvezető véleményes büntetőt ítélt, amit a sértett a jobb alsó sarokba értékesített. 2-3.49. perc: Bekezdett a Sándorfalva, fel lettek tüzelve a sárga-kék fiúk a félidőben, egyelőre helyzetet még nem alakítottak ki. 46. perc: A SZVSE középkezdésével útjára indult a labda. Szünet45. perc: Kitört a szünet. 42. perc:GÓÓÓL! Szépített a Sándorfalva. Egy beemelt labdára Masa kapus és az egyik védő rosszul mozdult, és a szemfüles Tóth bepöckölte köztük a labdát. 1-3.39. perc:GÓÓÓL! Kálmán kapott labdát a kaputól 35 méterre, megindult 22 méteren buktatták, a megítélt szabadrúgást a sértett a sorfal fölött a jobb bal alsó sarokba tekerte. 0-3.34. perc: A hazai csapatot megfogta a második találat, a támadásszervezésben a SZVSE vette át a stafétát. 30. perc:GÓÓÓL! A tétovázó falvai védők között Rózsa tolta meg a labdát, és a kifutó kapus lába mellett a jobb alsó sarokba gurított. 0-229. perc: Mindkét csapat sok hibával játszik, kapkodás jellemzi a játékot. 26. perc: A SZVSE kontrákkal próbálkozik, szikrázó összecsapások a pályán, sok párharc, ütközések, egy rangadó színvonalának megfelelő játék. 22. perc: A Sándorfalva kezdeményezőbb, többet birtokolja a labdát a hazai gárda, de a támadásokat általában ívelésekkel próbálják színezni, melyeket könnyen semlegesít a vendégvédelem. 17. perc: Sándorfalva próbált egyenlíteni egy veszélyes szabadrúgással és szöglettel, eredménytelenül. Majd Masa röviden hozott játékba egy visszapasszolt labdát, Szabó felismerte a lehetőséget de az emelése rosszul sikerült. 13. perc:GÓÓÓL! A sándorfalvi kaputól 25 méterre jutott szabadrúgáshoz a vasutas, a sorfal mellet bepasszolták a labdát Busának, aki lőtt, ezt még védte Garamvölgyi, ám a rövid felszabadítás után Harmat jobb alsóba tartó bombájánál már tehetetlen volt. 0-1.11. perc: Másik oldalon egy oldalsó szabadrúgást szabadítottak fel röviden a védők, Molnár röviden passzolt, de lesen találta társát. Rá egy percre Kiss tört ki a védővonalból, szépen vette le a labdát lábáról a sándorfalvi kapus. 8. perc: A SZVSE csapatából Kálmán szánta el magát lövésre, ám a nem túl erős labda elhalt a hazai portás ölében. 5. perc: Pörgősen kezdődött a meccs, mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe, igazi felnőttes csata folyik, eddig gólveszélyes akció nélkül. 1. perc: A mérkőzést a Sándorfalva kezdte. 15.50: A játékosok melegítenek. A hazai gárda a megszokott színben, sárga felsőben, kék nadrágban és sportszárban fog játszani, míg a SZVSE fiataljai kék mezben, fekete nadrágban és kék sportszárban fociznak majd. Újabb premier online közvetítéseink sorozatában: első - s reményeink szerint nem utolsó - alkalommal tudósítunk élőben korosztályos bajnoki labdarúgó-mérkőzésről. Ennek apropója, hogy hétfőn 16 órai kezdettel szuperrangadóra kerül sor az U19-es megyei I. osztályú pontvadászatban. A 24. fordulóban a listavezető Szegedi VSE a közvetlen rivális, első számú üldöző Sándorfalva otthonában lép pályára. A vasutasok az eddigiek során 50 pontot gyűjtöttek, 74 rúgott és 20 kapott góllal állnak az első helyen. A sándorfalviaknak 47 pontjuk van, gólkülönbségük 61-21. Igazi hatpontos derbiről van tehát szó, melyen ha Hágelmann Endre tanítványai diadalmaskodni tudnának, akkor igencsak megléphetnének a többiektől. Sándorfalvi siker esetén viszont pontszámban beérheti a második az elsőt (helycserére a mai napon kicsi az esély, mert a SZVSE-nek jelenleg eggyel több a győzelme, s jóval jobb a gólkülönbsége is). Az eddigi tavaszi fordulókban a szegediek mérlege öt győzelem, egy döntetlen és egy vereség. A Szűcs Dénes irányította sándorfalviak is öt alkalommal fektették két vállra ellenfelüket, viszont már kétszer kellett vesztesen elhagyniuk a pályát. Ami a két együttes őszi meccsét illeti, azt Busa Bencének a 12. percben szerzett góljával 1-0-ra a vasutasok nyerték meg, így ezen a hétfői délutánon a vendéglátókat a visszavágás vágya is fűtheti. Pillantsunk rá a góllövőlistára! Mindkét oldalon több kiváló mesterlövész is található, akikre érdemes lesz figyelni. A listát 20 találattal a SZVSE-s Rózsa Dániel vezeti, csapattársai közül Kiss Árpád 13-szor, Busa Bence 10-szer járt már túl a kapusok eszén. Sándorfalvi részről Varga Richard 10, Landler Péter 9 gólnál jár.