Labdarúgás: a Makó bánta a baksi ötöst + FOTÓK

2011. május 21., szombat
Kiváló játékkal verte a Maros-parti együttest a baksi gárda, így Bozó Csaba csapata maradt harcban az éremért a megyei II. osztályban. A szombati sorsdöntő összecsapást online közvetítettük.Fotók hamarosan...

Labdarúgó megyei II. osztály felsőház 7. forduló:

Baks KSE - Makói FC II. 5-1 (2-0). Baks, 150 néző, vezette: Bartucz Ferenc. Baks: Tóth M. - Kurucsai, Székesi, Bereczki, Vári (Kovács), Fülöp (Kapornai), Bánfi (Kiss), Tóth A., Kasza, Szentmártoni (Szalai), Ruzsinszki. Vezetőedző: Bozó Csaba. Makó II.: Fazekas - Igaz, Győri, Köteles, Varga, Dávid, Kalász, Rakity, Paku, Nagy, Árva. Vezetőedző: Bárány Mihály. Gólszerzők: Ruzsinszki 2 (22', 70'), Szentmártoni (15'), Tóth A. (57'), Szalai (78'), illetve Árva (11-esből 74')

90. perc: Vége a mérkőzésnek, megérdemelten és magabiztosan nyertek a baksiak! 86. perc: Újabb makói szabadrúgás: Árva lövését nagy bravúrral védte a remek napot kifogó Tóth Miklós. 82. perc: Makói szabadrúgást láthattunk a tizenhatos jobb oldali csücskétől. Rakity egyből kapura küldte, Tóth Miklós a léc alól öklözte egy kézzel szögletre. 78. perc:GÓÓÓL! Nagyszerű csere baksi oldalon: az éppen beálló Szalai Vilmos (Szentmártonit váltotta) közvetlen közelről talált a kapuba; 5-1!74. perc:GÓÓÓL! Egy buktatást követően jogos tizenegyeshez jutott a Makó, amit Árva Tamás nagy erővel vágott a kapu közepébe; 4-1!70. perc:GÓÓÓL! Egy védők mögé ívelt labdát Nagy Norbert szúrt rá, hatalmasat védett Tóth kapus, az ellentámadásból pedig újabb gólt ért el a Baks! A jobb oldali akció végén Kapornai adott középre, Ruzsinszki érkezett, s 8 méterről vágta a hálóba a játékszert; 4-0!67. perc: A sarokrúgást szabadrúgásra cserélték a hazaiak, amit 30 méterről Kurucsai szúrt rá. Ez a kísérlet nem jelentett veszélyt, mellé szállt a laszti. Az utóbbi percekben azonban állandósult a hazaiak jelenléte a makói térfélen, úgy tűnik, a vendégek belenyugodtak a megváltoztathatatlanba... 66. perc: 28 méterről végezhetett el szabadrúgást Kasza. A sorfal mellett csavarta el a labdát, amit Fazekas kapus a levegőben úszva tolt szögletre! 64. perc: Újabb csere, Kiss Márió érkezett Bánfi helyére. Közvetlenül ezelőtt Kapornai lőtte a bal kapufára a labdát, nehéz helyzetben a Makó! 57. perc:GÓÓÓL! Ahogy az már ilyenkor lenni szokott, támadott a Makó, erre megint az ellenfél szerzett gólt. Jobbról a hosszúra ívelődött át a bogyó, amit a kapu üresen árválkodó jobb oldalába helyezett Tóth Attila, belsővel, mintegy 6-7 méterről. Rendkívül higgadtan értékesítette ezt a lehetőséget is a hazai gárda; 3-0!53. perc: Mozgalmas tömegjelenetek a pályán! Óriási lendülettel kezdte ezt a félidőt a Makó, s a nagy igyekezet agresszív megoldásokat is magával hozott. Egy komolyabb lehetőség is adódott: Árva ígéretes szabadrúgása azonban fölé szállt. Ettől független az az ember érzése, ha szépíteni tudnának a vendégek, még visszajöhetnének a meccsbe. 47. perc: A kiugró Kalász elől lábban tisztázott Tóth kapus, nagy makói helyzettel indult a játékrész. Kovács és Kapornai is beállt egyébként a Baks csapatába, Vári és Fülöp maradt az öltözőben. 46. perc: A szünetben az ifjúsági megyei II. osztályú Homokháti csoport ezüstérmét vette át óriási ünnepség közepette a helyi együttes Nógrádi Tibortól, az MLSZ területi igazgatójától. Az ifjú tehetségek tiszteletére egy közeli vendéglőben már rotyog a bográcsban a birkapörkölt. Szünet.45. perc: A félidő vége a Makóé! Nagy Norbert szenzációs szólójával balról jobbra, majd vissza középre vezette a labdát, végül 18 méterről tudott lőni. A sarokra tartó löket egy védőről vágódott le. Egy vendégszabadrúgás zárta a játékrészt, Nagy Norbert újból tüzelt, Tóth hárított. Szünet! 41. perc: Az utóbbi percek a keménykedésekről és a sárga lapokról szóltak, de ennek ellenére még nem durvult el a mérkőzés, inkább csak a küzdelem erősödött föl. A makóiak érzik, a szünet előtt kellene még szépíteniük ahhoz, hogy joggal bizakodjanak a pontszerzésben. 35. perc: Rakity távoli, mintegy 30 méteres szitáló lövését követően szinte már mindenki gólt kiáltott. Tóth Miklós kapus azonban nem így gondolkodott, párducszerű vetődéssel szedte ki a bogyót a pipából! Vastapsot érdemlő jelenet volt, mely a tökéletesen adta vissza a futball gyönyörűségét! 29. perc: A kétgólos hátrányban lévő Makó mindent megpróbál, de majdnem megint a Baks köszönt be. Egy lecsorgó labdára Ruzsinszki csapott le, s alig durrantott a bal kapufa mellé. A hazaiak eddig igen jól gazdálkodtak lehetőségeikkel, így vezethetnek viszonylag magabiztosan az egyébként stílusosan futballozó látogatókkal szemben. 22. perc: GÓÓÓL! Ráfizetett a ziccer elpuskázására a Makó, megduplázta előnyét a Baks! Az első gólt szerző Szentmártoni ezúttal az előkészítésben jeleskedett. A leshatárról kilépve az alapvonalig hatolt, pompásan centerezett, az érkező Ruzsinszki Ferenc pedig 2 méterről félmagasan lőtt a hálóba; 2-0!21. perc: Rakity egyenlíthetett volna, miután mintaszerű, rövid passzos akció végén 12-13 méterre a hazai kaputól hatalmas helyzetben találta magát. Lőtt is, labdája azonban a kapu fölé szállt. 15. perc:GÓÓÓL! Vezet a Baks. Az érdem Szentmártoni Csabáé! Balról, 28 méterről, az oldalvonal mellől végezhetett el szabadrúgást a hazai alakulat. Mindenki beadást várt, Szentmártoni azonban másként gondolta, s egyből rászúrta. Fantasztikus, magas ívű bombája még levágódott a kapu előterében, úgy jutott a hosszú sarokba. Bár a találat önmagában gyönyörű volt, Fazekas kapust bizonyosan nem dicséri meg edzője... 1-0!12. perc: Kissé változott a játék képe, fölényt harcolt ki a Makó, s több remek támadást is vezettek a Maros-partiak. A lövések azonban elkerülték a kaput, vagy még azt megelőzően hiba csúszott az utolsó passzokba, így gólt továbbra sem láthattunk. 7. perc: Sorra jegyezhetjük fel az izgalmas eseményeket. Ezúttal újra a Baks veszélyeztetett, Bánfi sarokrúgását követően Kasza fejese nem sokkal kerülte el a jobb sarkot. 6. perc: Nagyon megnyomta az elejét a hazai együttes! Bánfi ügyesen ment el a bal oldalon, a beadásra azonban már nem jutott erő, Fazekas kapus menteni tudott. A túloldalon kollégáját is megdolgoztatta a makói alakulat, Árva 22 méterről leadott lapos lövését a bal sarok előtt hárította Tóth M. 1. perc: Remek állapotú pályán a Baks kezdte a találkozót. 16.50: Javában melegítenek a srácok. Tiszta zöldben a hazaiak, tiszta lilában a vendégek, érdekes színkombináció tehát a pályán. A hazaiak létfontosságúnak tartják, hogy megnyerjék ezt a meccset, agresszív támadó taktikával szereznék kivívni a sikert. Céljuk a bronzérem megszerzése! 08.00: A forduló előtt az Algyő 26 ponttal vezeti a tabellát (s egy meccsel kevesebbet is játszott, mint üldözői). A második helyen a 24 pontos Hódmezővásárhelyi FC II., míg a harmadikon a 23 pontot gyűjtött Szatymaz található. A negyedik Makói FC II.-nek 21, míg az ötödik Baksnak 20 pontja van. Mindkét gárda célja egyértelmű: győzni a mai találkozón!!! Bárány Mihály és Bozó Csaba együttesei április 16-án Makón már megmérkőztek egymással, s akkor 1-1-es döntetlenre végeztek. Nagy Norbert révén a hazaiak szereztek vezetést a 18. percben, Bánfi Péter a 38.-ban egyenlített ki. A parázs végjátékban a Makó Kalász Tamásnak a 75. percben történt kiállítása miatt emberhátrányban futballozott, de gól ennek ellenére sem esett már.