Kézilabda: húsz percig tartotta a lépést a Pick a Veszprémmel + FOTÓK

2011. május 8., vasárnap
15-20 percig tudta tartani magát a tartalékos Pick Szeged a bajnoki címvédő Veszprémmel szemben a férfi kézilabda döntő második mérkőzésén az újszegedi sportcsarnokban. A nyugodt hangvételű találkozón nagyon sima vendéggyőzelem született. A mérkőzést online közvetítettük. Nagy várakozás előzte meg a döntő második mérkőzését, úgy lehetett érezni, talán most sikerülhet, még tartalékosan is meglepetést okozni. Az első percekben valóban úgy is tűnt, nyílt volt a találkozó, egy-két gólos előnyét tartotta a Veszprém. Feszült légkörben zajlott az első percek, részben Renato Sulic keddi produkciója nyomán, aki a hazai drukkerek szidalmainak azonnali céltáblájává vált. A horvát világbajnok hamar beszedte első kiállítását, majd látványos színészkedéseit követően a másodikat is. Mocsai Lajos veszprémi vezetőedző ezt követően nem is engedte vissza a pályára klasszis kézilabdázóját - a légkör egyből lenyugodott a horvát hiányában. Sajnos a mérkőzés képe azonban Sulic hiányában is a hazaiak hátrányára változott a 15-20. perc tájékán: eddig tudták tartani a lépést Lékai Mátéék, ezután a Veszprém szépen egy-egy góllal növelte az előnyét, s 6-7-ről, majd 7-8-ról apránként 8-11, majd 8-15 lett, s az időkérés sem segített már, 9-15-tel mentek pihenőre a csapatok. A második félidőben egy utolsó huszáros rohammal még felkapaszkodott 13-17-re a Pick, majd megindult a veszprémi henger. Gulyás Péter csak a második félidőben állt be, de így is lőtt öt gólt öt lövésből. Iváncsik Gergő nem tudott hibázni, 7-ből 7-szer talált be Tatai Péternek, az őt váltó Mikler Rolandnak, majd a harmadik kapusnak, Tóth Mihálynak is. A második félidő közepére, a 41. percre végképp eldőlt a meccs, ekkor 14-22-t mutatott az eredményjelző, s a pályán is láthatóvá vált, hogy a Pick reményvesztetten, szív é lélek nélkül próbálkozik - eredménytelenül. A 47. percben tízet számolt a háromszáz fős vendégtábor a hazai csapatra, majd a végére ezt tovább növelték. A vége nagyon sima, 33-20-as veszprémi győzelem a tartalékos Pick otthonában. Mindezek tükrében a május 22-i veszprémi harmadik találkozó formalitásnak tűnhet, aligha várható, hogy innen fordíthat a Pick a bajnoki döntőn.

Férfi kézilabda NB I, döntő, 2. mérkőzés:

Pick Szeged - MKB Veszprém 20-33 (9-15) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok. Pick Szeged: TATAI - TÖRŐ 5, Herbert, Beocsanin 1, Zubai 1, Stranovsky 1, Butenko 1. Csere: Mikler, Tóth M. (kapusok), Bajorhegyi 3, LÉKAI 4, Baláz 1, Nagy 2, Grünfelder 1, Kupcsik. Vezetőedző: Skaliczki László. MKB Veszprém: PERICS - IVÁNCSIK G. 7, Császár 1, Iváncsik T. 3, Terzic 3, Sulic 1, VUJIN 7. Csere: VILOVSKI 4, Luzsnyikov 1, Laluska, Eklemovics 1, GULYÁS 5. Vezetőedző: Mocsai Lajos. Hétméteres: 2/5, ill. 3/4 Kiállítás: 2 perc, ill. 10 perc. A három győzelemig tartó párharc állása: 2-0 a Veszprém javára.
Skaliczki László értékeli csapata teljesítményét:"Amire készültünk abból ma kevés valósult meg. Nagyon bosszantó, hogy ilyen szív nélküli játékot játszottunk."Zubai Szabolcs így látta "belülről" a találkozót:"Az első félidőben úgy gondolom jól játszottunk, aztán elkezdtünk kapkodni, nőtt a különbség, közte lett hét-nyolc, aztán több. Sok hibával játszottunk, az sem mentesít minket, hogy kevesen voltunk. Szerettünk volna hazai közönség előtt maradandót nyújtani, jobb játékot. Nem így jött össze, elnézést kérünk a szurkolóinktól."

60. perc: Vujin újabb hetese, 20-33. Itt a vége. 59. perc: Tóth-bravúr Vilovskival szemben, aztán indulás helyett eladjuk a labdát. 58. perc: A veszprémi gálába pontatlanságok és hibák csúsznak. Mindenki a végét várja. Lékai lövi a 20.-at. 57. perc: "Izzik a csarnok, itt a magyar bajnok" skandálja a vendégtábor. A csarnok nem izzik, de a bajnok tényleg itt van. És az sajnos nem a Pick. 56. perc: Császár üt bele egy passzba, máris náluk a labda. Vilovski indulna, visszarántjuk, szabaddobás. Elszórják. Grünfelder repül nagyot, de fölé lő.... 55. perc: Vujin lő át, 19-32. Legyen már vége... 54. perc: Lékai azért bevarr egy újabb becsületgólt, 19-31. Vilovski estében, nem adják meg. Elszórjuk a labdát. 53. perc: Gulyás alázza a védelmet és Tóthot, könnyedén leejtve húzza be a kapus lába alatt, 18-31. Időt kérünk. 52. perc: Újabb hiba elől nálunk. Vilovski Tóth Mihály kezén lövi át, 18-30. 51. perc: Nagy Norbi ismét! 18-28. Vujin készül heteshez, miközben a veszprémi tábor zúgja a "Szép volt fiúk"-at, 18-29. 50. perc: Nagy Norbert is gólt dob! 17-27. Eklemovics, 17-28. 49. perc: Újabb hiba elől. Aztán Tóth Mihály véd nagyot. Vilovskit már nem, 16-27. 48. perc: Beocsanin lövése Perics lábáról csorog be, majd Gulyás ismét, megint egy tízes. 16-26. 47. perc: Vilovski után számol a veszprémi tábor. Tízig. 15-25. 46. perc: Iváncsik Gergő ismét... 15-24. Ez a busz már elment. Terzicet azért kiküldik két percre, olcsó vigasz. Érzik a srácok is a pályán, hogy ma ez már nem lesz meg. Lélektelen a támadás, el is veszik a bírók... 45. perc: Butenko szíven lövi Pericset, de már hetest fújnak. Törő az ítéletvégrehajtó, de eléggé linkre sikeredett lövését Perics lekezeli... 44. perc: Gulyás szemmel veri a védelmet és Tatai Petit. Jobbra néz, balra lő, 15-23. 43. perc: Pericset élteti az Építők tábora: Bajorhegyi indult egy eladott veszprémi labda után, Dejan azonban védte a ziccert. 42. perc: Törő nem! Klasszis gól bal szélről! 15-22! 41. perc: Luzsnyikov irdatlan nagyot taszít Lékain, hatalmasat esik Máté. Laluskát szórják ki végül. Iváncsik Gergőt nem zavarja az emberhátrány, 14-22. Elfáradtunk... 40. perc: Baláz hosszú felsőbe tartó lövését Perics tolja ki. Iváncsik Gergő ismét gólt szerez, 14-21... 39. perc: Törő magabiztos hetese után 14-19! Guláys ejti át Tatait, 14-20. 38. perc: Luzsnyikov egyedül megy végig a védők között, 13-19. 37. perc: Grünfelder dob hetest, Perics kifogja... Szétszakad a pálya, támadások kapkodások itt is, ott is. 36. perc: Terzic gólja nem kellett volna, 13-18. 35. perc: Lékai vagy 110 méterről csípőből! 12-17! Grünfelder is bemutatkozik! 13-17! Na most lehet feltámadni. 34. perc: Emberhátrányban van a Veszprém, Gulyásra nem figyelünk, 11-17. 33. perc: Ellopja Laluska a labdát, az indítás nem jön össze. Visszakapjuk. Törő kivégzi Pericset, 11-16! 32. perc: Iváncsik Gergő ejti át Miklert, 10-16. Luzsnyikov kap két percet, miközben hosszasan támad a Pick. 31. perc: Pick-kezdés. Maros Baláz! Becsorog Perics lábánál a 10. szegedi gól! Szünet. 30. perc: Bajorhegyi gólja már nagyon kellett! 9-15! Veszprémi időkérés 28 másodperccel a szünet előtt. Vujin ellövi, fölé pattan. Kijön védekezni a Veszprém, Zubai egyedül marad, labdát kap ziccerben... és Pericsbe lő... 29. perc: Aztán hiba elől, Iváncsik Tamás gyorsan rúg még egyet belénk. 10 másodperc alatt kapunk kettőt, 8-15. Skaliczki mester időt kér. Maros Baláz és Nagy Norbert érkezik. Iváncsik Tamás, kettő perc. 28. perc: Ünnepel a vendégtábor, magabiztos az előny. Vujin növeli, 8-14. 27. perc: Iváncsik Gergő nem, 8-13. Nem, lesz ez így jó. Megint mellé... 26. perc: Butenko irdatlan erejű 9 méteres lövését Perics simán megfogja két kézzel... Mikler a kapuban, be is mutat egy bravúrt. Elől ismét rontunk... 25. perc: Mióta Sulic nincs a pályán kisebb a hirig. Vilovszki lő, 8-12. 24. perc: Zubai a pontatlan labdát is át tudja venni, de Perics lábába lő, majd lenn marad. Nem jön össze a szegedi gól. 23. perc: Törő lövi szét a felsőlécet hetesből, aztán a vendégek is elkapkodják a támadást. 22. perc: Iváncsik Gergő válaszol villámgyorsan, 8-11. 21. perc: Az emberhátrány és a nyitott veszprémi védekezés megfogni látszik a csapatot, ám jön Törő szélről! 8-10! 20. perc: A vendég kispad reklamál, hogy dobálja őket a közönség. Elpuskázzuk ismét, Iváncsik Tamás jobb szélről viszont nem... 7-10. 19. perc: Vilovszkit blokkoljuk, lecsorgó Iváncsik Gergőé, átejti Tatait, ráadásul Bajorhegyi kap két percet... 7-9. 18. perc: Vujinnak csinálnak helyet, ki is használja, 6-8. Bajorhegyi csípőből! 7-8! 17. perc: Labdát szerzünk, Butenko indul és nagyon csúnyán a hosszú alsó mellé pattint.... 16. perc: Iváncsik Tamás marad a földön Herbert beavatkozása nyomán. Tatai óriási védése! 15. perc: Szabaddobás után Bajorhegyi húz egyet a labdán, 6-7! Sulic továbbra is nevezhetne bármelyik filmakadémia díjára, megkapná az összeset... Megunták a bírók is, kizavarják támadás közben! Ez a második neki. 14. perc. Terzic hosszas támadás után, 5-7. Lékai gólját nem adják meg. 13. perc: Stranovsky jobb szélről! 5-6! 12. perc: Tatai hatalmasat véd Iváncsik Gergővel szemben, de hetes. Aztán Vujinnal szemben is! Brávó! Butenko a földön, Sulic kettő perc,. meg is érdemelte valljuk meg... 11. perc: Sulic óriási színész, Oscart neki, de csak Bajorhegyi kap sárgát... Labdát lopunk, rossz az indítás Zubainak.... 10. perc: Terzic sajna gyorsan válaszol, 4-6. Aztán mellé dobjuk. 9. perc: Sulic harcol ki hetest, Vujin értékesíti... 3-5. Max micsoda gólt lő 9 méterről!!! 4-5! 8. perc: Zubai szépen forog be, de szabálytalanok vele szemben, a hetest Törő vágja be! 3-4! 7. perc: Újabb elpuskázott szegedi lehetőség, hosszas akció után a mégiscsak nevezett Vujin lő gólt, 2-4. 6. perc: Tatai-bravúr után Iváncsik Tamásé a kipattanó, nem hibáz... 2-3. 5. perc: Császárt védi Tatai, Butenkoét blokkolják. Zubait két kézzel foigja Terzic, de gól és meg is adják, plusz sárga a horvátnak, 2-2! 4. perc: Lékaié az első szegedi gól! 1-2! 3. perc: Császár lő könnyedén átmenve a falon, 0-2... 2. perc: Gyenge hazai lövés hosszas támadás után, jön újra a Veszprém. 1. perc: Veszprémi kezdés, Sulic már balhézik. Ma nem szeretik őt errefelé. Gólt lő, 0-1. 11.35: A szurkolóknál Sulc a hónap legjobbja. Sajnos ujjtörése miatt ő sem játszhat ma, akárcsak Vadkerti és Katzirz. Hamarosan kezdünk... 11.33: A Pick tábor üzenete Eklemovicsnak: "Nikola köszönjük amit a magyarokért tettél! Szegeden itthon vagy." A vendégtábor is őt élteti. 11.30: Kezdődik a protokoll. Folyamatos "Építők" kísérettel bevonul a Veszprém. Szegeden most a vendégszektorban a legnagyobb a népsűrűség. És most robban a csarnok, jön a Pick! Bemutatások következnek. Sulic nevének elhangzásakor óriási fújolás. 11.25: Megtelt a vendégszektor, összesen lehetnek vagy 200-an, a fele kőkemény hangadó. Nincs teltház, de a többi, saccperkábé 1500-2000 néző hazai drukker. A Hipnology Dance Crew bemutatója vezeti fel a kezdést, előadásukhoz a Pick-bika és a bajnokság névadószponzorának nehezen azonosítható kabalafigurája asszisztál. 11.20: És akkor váltsunk decibellt! Zúgnak a kürtök és dübörögnek a dobok. 15 perc a kezdésig. Masszív, százfős veszprémi ultratábor zendít rá Mikler Roli háta mögött. No, persze Pericsnek sem lesz könnyebb a Pick-ultrák dobsorával a hátában. 11.15: A meccset megelőzően - miképp kedden Veszprémben a hazaiak az aranyérmeket - a Pick játékosai is megkapják a Barátság-kupa ezüstjeit. Közben megszólal a rezesbanda. Alakul ez a Pick-hangulat! 11.10: Van valami a levegőben kimondva-kimondatlanul. Lehet megtörik a 3 éve tartó átok?... 11.05: Komoly rendőri biztosítás mellett fog lezajlani a találkozó, a helyi biztonságiakat a csarnokon belül is egyenruhások egészítik ki. A veszprémi kemény mag 50-60 fősre duzzadt, de rajtuk kívül van még jó pár tucat vendégdrukker. A hazaiak is egyre gyűlnek, de messze nincs még teltház. 11.00: A Veszprém teljes csapattal melegít, jóllehet a nevezett keretben csak tizenketten vannak. Vujin és Pérez ma sincs nevezve, bár ott melegítenek lenn a társakkal. 10.55: Megérkezett a Veszprém is, jelenleg 30 fős ultratáboruk hangos dudaszóval köszönti őket. A hazaiaknak jó előjel, hogy tegnap az ifik, a Tisza Volán SC 31-24 arányban kerekedett felül a Veszprém ifjain. Abból a csapatból ma Tóth Mihály, Grünfelder Péter, Kupcsik Bálint és Nagy Norbert is a mai keret tagja. 10.50: Pályán a Pick, miközben a Hipnology Dance Crew készülődik valamilyen formagyakorlatra. Szállingóznak a nézők, nagyobb részük a szurkolói menettel érkezik várhatóan a Széchenyi térről. 10.40: Sok szeretettel köszöntjük ezen az esős vasárnap délelőttön Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol szűk óra múlva kezdődik a bajnoki döntő második felvonása a Pick és a Veszprém között. Óriási hangulat, kőkemény csata várható. Beharangozónkat itt olvashatja.