Kézilabda: kőkemény csatában sima veszprémi siker

2011. május 3., kedd

Sima győzelmet aratott az MKB Vszprém együttese a Pick Szeged elleni bajnoki döntő első mérkőzésén a Veszprém Arénában. A hazaiak többször vezettek már tizenegy góllal is, ám a vendégek fel tudtak kapaszkodni valamelyest, így elkerülve az alapszakaszban elszenvedett méretes idegenbeli zakót.

Mocsai Lajos

együttese, a Tisza-partiak 2-2-ig tudták tartani a lépést. Az elejétől kőkemény meccs zajlott az Arénában, ennek tanúbizonyságaként előbb

Makszim Butenko

, majd

Tomás Stranovsky

szenvedett kisebb sérülést - előbbi kötéssel a fején sem tudta végigjátszani a meccset, utóbbi rövid ideig kényszerült kispadra. A 6. perctől villámgyors indításai, valamint

Dejan Perics

elképesztő kapusbravúrjai révén 8-2-re lógott meg a Veszprém, 13-5-nél pedig Skaliczki mester kénytelen volt kikérni idejét és

Tatai Pétert

állította

Mikler Roland

helyére a kapuba. Sajnos ez sem segített, 14-8-ról 19-8-ra ment el a hazai gárda, már ekkor eldöntve a találkozót. A kapuban Perics felülmúlhatatlan, támadásban

Terzic

ellenállhatatlan volt, érett a kiütés és az alapszakaszbeli zakó rémképe. A szünetre Butenko,

Törő, Sulc

Zubai

valamelyest faragtak a hátrányból, így csak -9-cel ment pihenőre a Pick (21-12). A második félidő ugyanúgy folytatódott ahogy az első abbamaradt - egészen a 38. percig. Ekkor 25-14-nél ismét a moldáv tüzér volt eredményes, majd sorra követték a társak, Sulc, Stranovsky, Törő, Zubai, majd ismét ő maga talált be, és a Pick feljött 25-20-ra, majd az 50. percben 27-23-ra! Sajnos a támadásokban nem volt több átütőerő az óriási hátrány ledolgozásához, négynél jobban nem sikerült megközelíteni a címvédőt. A pontatlanságok, eladott labdát és a fonalat újra felkapó Perics mellett Fero Sulc ujj-, majd Butenko bokaérülése rontotta a helyzetet, jóllehet Makszimot még összedrótozták az utolsó két percre. Utolsó gólját négy perccel a vége előtt szerezte a Pick, ez volt a 26. és

Lékai Máté

6. találata, a Veszprém ekkor 31-et jegyzett.

Sulic

Nagy Kornél

talált be a második félidőben bravúrokat is bemutató Miklernek, ezzel kialakítva a 33-26-os végeredményt. Már az első félidőben elbukta a Pick a bajnoki döntő első mérkőzését a nem éppen forrongó Veszprém Arénában, s hiába kapaszkodott foggal-körömmel a második félidőben, a gyakran 11 gólos hátrány ledolgozhatatlannak bizonyult a Terzicékkel szemben. Azonban az ekkor mutatott játék és küzdeni akarás némi bizakodásra adhat okot a vasárnapi második találkozó kapcsán, melyre 11.35-től kerül sor az újszegedi sportcsarnokban.