Kézilabda: csodaközelben volt a Pick, de bajnok a Veszprém

2011. május 22., vasárnap

A katari haknitúra után kissé álmos Veszprém ellen idegenben kiváló játékkal sokáig vezetett a Pick Veszprém a férfi kézilabda bajnoki döntő harmadik meccsén, ám a végére felülkerekedtek a hazaiak, és begyűjtötték 19. bajnoki címüket.

A finálé első, május 3-i mérkőzését otthon 33-26-ra, a május 8-i találkozót pedig idegenben 33-20-ra nyerte a címvédő, majd azért kellett két hét szünetet beilleszteni a programba, mert nyolc játékosát -

Katzirzot

leszámítva mindenki pályára léphetett vasárnap a fülsüketítően hangos és zsúfolásig megtelt Veszprém Arénában. Az első gólt a vendégek dobták, a hazaiak először az 5. percben vezettek, ám sorozatban négyszer – köztük egyszer emberhátrányban - a Pick villant (9. perc: 2-5). A Veszprémtől most búcsúzó Peric alig találkozott a labdával, ám szép lassan belejött a védésbe, így nem késett az egyenlítés. A hazaiak még arra is figyeltek, hogy a szintén távozó

Luzsnyikov

gólt dobjon, noha az ő első számú feladata a védekezés. Negyedóra után, 6-6-nál a szegedi

Törő

bokasérülést szenvedett, és nem tudta folytatni a játékot. A vendégeknél is voltak, akik utolsó meccsüket játszották a klub színeiben, és

Butenko

, valamint

Stranovsky

is nagyon gólveszélyesen kézilabdázott, kettejük 6-6 gólos teljesítményét nyugodtan jellemezhetjük a "légiósok hattyúdala"-ként Váltott vezetéssel haladt előre a két gárda, aztán 10-11-nél a hazaiak időt kértek, de így is hátránnyal vonultak el pihenőre. A második félidő rémálomként hathatott a hazaiakra. A Szeged megérezte az esélyt, hogy most nem volt csúcsformában a Veszprém, amely sorra hagyta ki a ziccereket,

Mikler

pedig remekül védett, így tíz perc elteltével először fordult a kocka (12-14). És nem volt megállás, mert a Pick már 16-12-re is ellépett. Begyújtotta a rakétákat a Veszprém, és a közönsége is ébresztőt kért tőle. Negyedórával a vége előtt 14-16-ot mutatott az eredményjelző, majd újabb két szegedi találat esett. Füttyszó hallatszott a lelátóról, mert a kedvencek nagyon tompán játszottak. Peric büntetőt fogott, és amint „életjeleket” adott a hazai együttes,

Skaliczki László

, a rivális mestere időt kért (49. perc: 16-18). Hét perccel a vége előtt még mindig kétgólos volt a szegediek előnye, ám gyorsan egyenlített az utolsó erőtartalékokat mozgósító címvédő (55. perc: 19-19). Vujin büntetőjével félóra után vezetett ismét a Veszprém (20-19). Luzsnyikovot kiállították, Peric védett, és az emberhátrányban Iváncsik Tamás volt eredményes. Ezzel eldőlt a fantasztikus hangulatú ütközet. A Veszprém az utolsó 13 percben csak egyetlen gólt kapott, és ez döntőnek bizonyult. A hajrában Eklemovics a kiugró Stranovskyt lerántotta, amiért egyből piros lapot kapott. A hetest Butenko bevágta, ám az emberhátrányban Vujin a lefújás pillanatában beállította a Veszprém újabb aranyérmét érő találatot. Az MKB kis híján ráfizetett, amiért nyolc játékosát is elengedte katari haknitúrára, ahol a helyi asz-Szadd együttesével végül csak a hatodik helyet szerezték meg, míg a Picknek ellenben jót tett a kéthetes pihenő - más kérdés, hogy ez sem volt elég a nyeréshez.