Blazsó pályacsúccsal nyerte a szilvásváradi hegyikerékpáros maratont

2011. május 29., vasárnap

Blazsó Márton új pályacsúccsal nyerte a 10. Specialized Maraton Szilvásvárad hegyikerékpáros versenyt, a négy felvonásos Top Maraton-sorozat nyitó állomását.

A Bükk hegység útjain, ideális kerékpáros időben megrendezett, vasárnapi versenyen összesen közel 1200-an álltak rajthoz. A kedvező körülmények közepette a tavaly a Top Maraton-sorozatban összetett első

Blazsó

több mint 20 percet vert a másodikként célba ért

Pintér Tamásra

. A győztes idén több mint 50 perccel rövidebb idő alatt tudta teljesíteni a pályát, mint tavaly, s ezzel új pályacsúcsot is felállított. A női verseny a papírformának megfelelően a címvédő, egyben tavaly összetett Top Maraton-győztes

Dósa Eszter

diadalával zárult.

Eredmények:

Férfiak, hosszútáv (117 km):

1. Blazsó Márton (Bike Team Szeged) 4:46:09 óra 2. Pintér Tamás (Cube Csömör) 5:07:55 ó 3. Zsivity Zorán (Pedáldöngölők HKE) 5:13:54 ó (Az abszolút kategóriában a masters versenyen indult Kis József /Merida Maraton Team CST/ lett a harmadik 5:13:33 órával)

Nők, középtáv (70 km):

1. Dósa Eszter (Vitalitás SE Scott-Nutrixxion) 3:22:52 ó 2. Módos Gabriella (Merida Maraton Team CST) 3:31:11 ó 3. Michelberger Szilvia (Fillari Team Budaörs) 3:48:31 ó