Vízilabda: álomkezdés után Beton-pontmentés + FOTÓK

2011. április 17., vasárnap
Remek rajtot vett a rájátszásban a Szeged Beton - igaz ez csak a Vasas elleni találkozó első negyedére igaz, végül a pontmentésnek kellett örülni: akárcsak a januári alapszakasz-mérkőzésen, ezúttal is 7-7-es döntetlent játszott a két csapat. A vízicsatát online közvetítettük. A négycsapatos playoff körmérkőzéseinek első fordulójában azt már pénteken megtudtuk, hogy az Eger folytatja menetelését (4-3-ra verték otthon a Honvédot), a második és harmadik helyen álló Szeged Beton és Vasas csatájára pedig vasárnap este került sor a már sátor nélküli újszegedi sportuszodában. Álomkezdéssel indult a meccs, négy hazai akciógól született az első negyedben a kilátogató mintegy félezer néző hatalmas örömére, Molnár Tamás, Török Béla, Aaron Younger, majd ismét Török vették be Nagy Viktor kapuját, akinek szegedi kollégája, Baksa László időközben bravúrt bravúrra halmozva hárította a vendégek kísérleteit - néha a kapufa segítségével (4-0). Az álomkezdés aztán valóságos rémálomba torkollott, előbb Miho Boskovic, majd Vörös Viktor, aztán ismét Boskovic megúszásból ejtve három perc alatt hármat hintettek Baksának, Jeff Powers találata és Steinmetz Barna ejtése pedig már a vendégek előnyszerzését jelentette, lenullázva a hazaiakat (4-5). Két szélsőségesen ellentétes negyedet hozott tehát az első félidő, csapnivaló emberelőny-kihasználással. Kiss Csaba a folytatásban a támadóidő utolsó pillanatában egyenlített, de Decker Ádám gyorsan visszavette az előnyt a vendégeknek, Nagy pedig garantálta hátul a szegedi pólósok gólképtelenségét. Hogy még jobban fájjon a szívünk az első negyed pazar játéka után, a 21. percben Juhász Zsoltot cserével végleg kiszórták a játékvezetők, majd az előtte megítélt büntetőt Boskovic vágta be (5-7). A Vasas hihetetlenül betömörülő emberhátrányos védekezésével továbbra sem lehetett felállt támadósorral mit kezdeni, ezért a negyed utolsó percében gyors játékkal próbálkozott Molnár és Kiss Csaba, s előbbi gyors passzát utóbbi csavarta be egy hirtelen mozdulattal jobbról, a találkozó legszebb gólját szerezve (6-7). Magára is talált a hazai csapat, fegyelmezett védekezésük a negyedik negyedben sorra lefuttatta a Vasas-támadások idejét, a negyed legelején pedig a betonkemény védelmet is feltörte Younger légkalapácsa - ez volt a hazaiak egyetlen fórkihasználása (7-7). A mezőnybeli védőmunka mellett kellettek Baksa újabb bravúrjai is, hogy ne tudjon gólt lőni Földi László alakulata, de ugyanez történt a másik kapunál is, Nagy ketrecét Youngeren kívül más nem tudta kipókhálózni. Maradt a 7-7, az eredmény pontosan ugyanaz mint az alapszakaszbeli hazai mérkőzésen, csak épp most Varga Péteréknek kellett egyenlíteniük. E pontmentéssel a Beton az említett jobb egymás elleni alapszakasz-eredmény miatt őrzi szűk előnyét Kiss Gergőékkel szemben a tabella második helyén. Sok idő nincs lazítani, hiszen a playoffal újra beindult a nagyüzem, hétvégén és hétközben zajlik a rájátszás, így már április 20-án ismét medencébe vetik magukat Kásás Zoltán tanítványai a Honvéd Kőér utcai otthonában, majd 23-án Egerbe látogatnak. A zsinórban három idegenbeli meccset tartalmazó túrát a Komjádi-uszodában fejezik be Molnár Tamásék, ahol ismét lehetőségük nyílik majd lekopírozni az alapszakaszbeli meccset - azaz ismét legyőzhetik (mondjuk 8-7-re) a Vasast, ahogyan két hete tették. Végül egy Honvéd és egy Eger elleni meccsel itthon fejezi be a rájátszás első szakaszát a csapat, előreláthatóan május 11-én.

Férfi vízilabda OB I, rájátszás, 1. forduló:

Szeged-Beton – TEVA-Vasas-UNIQA 7-7 (4-0, 0-5, 2-2, 1-0) Szeged, újszegedi sportuszoda, 500 néző. Vezette: Marjay Zs., ifj. Juhász Gy. Szeged Beton: BAKSA - TÖRÖK 2, Younger 2, Molnár T. 1, Kayes, KISS CS. 2, Juhász. Csere: Busila, Somogyi, Varga P., Komlósi. Vezetőedző: Kásás Zoltán. Vasas: NAGY V. - BOSKOVIC 3, STEINMETZ 1, Powers 1, KATONÁS, Decker 1, Kiss G. Csere: Vörös 1, Vámos, Hőna, Takács. Vezetőedző: Földi László. Gól - emberelőnyből: 10/1, ill. 10/4. Ötméteresből: -/-, ill. 1/1. Kipontozódott: Juhász (21' - cserével végleg), ill. Katonás (30'). Kásás Zoltán: "4-0 után négy olyan hibákat követtünk el, amiket nem lenne szabad egy ilyen mérkőzésen. Nem tudtunk vigyázni a Boskovicra, pontatlanságokkal, taktikai fegyelmezetlenségekkel magunkra húztuk a Vasast, így a végén örülnünk kellett a döntetlennek."

A férfi vízilabda OB I felsőházi rájátszásának (1-4. helyért) jelenlegi állása:

HCsapatPont
1.ZF-Eger68
2.Szeged Beton VE61
3.TEVA-Vasas-UNIQA61
4.Groupama HONVÉD58

32. perc: Steinmetz Barna jócskán fölé! Molnár csavarra adja Kiss Csabának, szabaddobás, vissza Molnárnak, fölé. Papesz kezében volt a meccslabda... Védekezésben aztán labdát szerez! De csak 1 másodperc hátra. Török rásuhintja félpályáról, blokkolják. Vége. 1 pont... 31. perc: Younger Nagy Viktorba lövi a fórt középről. Baksa óriásit véd, Kovács suhintott rá! Younger lő ismét az idő szorításában, Nagy Viktor majdnem besodorja, Vasas-időkérés aztán. 30. perc: Török Béci nagyot lő, de nem a kapust, hanem sokkal magasabban, sajnos... Kontra, újra itt a labda! Katonást szórják ki, ez a harmadik neki is. Beton-időkérés. 29. perc: Molnár, jó blokk. Komlósi második hibája, de heves indulatokat vált ki, miután akkor fújják be, amikor már a kezében volt a labda... Vasas-időkérés. Szépen járatja a Vasas, Somogyi azonban levadássza a Mikasát! 28. perc: Török nagy lövése, Nagy hasonló méretű védése, sarokdobás. Komlósi rosszul centerezik... 27. perc: Eladjuk a labdát, rossz centerezés után. Most jól védekezünk, Török sodorja el, lemegy a Vasas-támadóidő. 26. perc: Újabb Baksa-bravúr, Boskovic lövését hárítja. Boskovic ellen kontra, Varga elúszik a labda mellett, így Kovács úszott meg, ejtene, Baksa Laci lehúzza! 25. perc: Török elhozza! Steinmetz kiáll, Kiss Csaba blokkba lő, Younger nagy sokára ismétel, GÓÓÓL! 7-7! "Nagyon jó, sokszínű meccs, megérte kijönni" - jegyzi meg örömmel alkalmi szakkommentátorom. Ugyanígy gondolhatja a mintegy 499 további szurkolótársa is. Vége a harmadik negyednek.24. perc: Kovács ki, Somogyi középről, felsőlécről lepattan, nincs benn... Lejár a Vasas ideje ismét. Molnár gyors passza után Kiss Csaba csavarja be a jobb felsőbe!!! Micsoda gól! És mennyire kellett! 6-7! 23. perc: Powers ki, fórban megint nem törjük fel a brutálisan záró Vasas-reteszt. Lejár a támadóidejük, jöhetünk megint. 22. perc: Török lő a kapuba tömörülő védelembe, aztán kontra, újra jöhetünk! Gólt kell lőni! Nem tudunk megúszni... 21. perc: Juhászt cserével végleg kiszórják reklamálásért, miután ötöshöz jut a Vasas. Somogyit is kiállítják? Kiküldték mindenesetre. Boskovic lő, bevágja, 5-7. Somogyi visszajön. Katonás áll ki aztán. 20. perc: Steinmetz védekezik jól Molnárral szemben, aztán szerencsére a Vasasnak sem megy a centerezés. Kovács szerez labdát... 19. perc: Boskovic lő mellé. Kayes lövése után sarokdobással jövünk, végül Török lő óriásit, Nagy nagyot véd. Decker középről, Baksa véd bravúrral most. 18. perc: Fórban a Vasas, Decker lő, Boskovic majdnem beleér, de a labda így is utat talál a kapunkba... 5-6... Katonás megy ki Papeszről. Younger a kapu torkában át balra Töröknek, Nagy véd. Molnár lövését Steinmetz blokkolja. 17. perc: Török Bécié ráúszás után a laszti. "Mit kerestél, Viktor?" - kérdezi mellettem egy szurkoló, miután Kiss Csaba nagyon messziről lő az utolsó pillanatban, és Nagy mellényúl, 5-5! Nagyszünet. Lippai Pál, Szeged díszpolgára Veres Iván, egykori edzőt köszönti 80. születésnapján. A mester régi NB II-es csapata vízilabdás úszósapkában és öltönyben vonul fel a medence szélén. 16. perc: Most Beton-kontra. Kiss Gergő óriásit lő, Baksa még nagyobbat véd, Kiss Csabát kiszórják, Boskovic ismétel, Baksa hárít ismét. 15. perc: Younger közelről, balról Nagy Viktorba lő, aztán labdát szerzünk védekezésben. 14. perc: Megy a támadóidő, Younger nagyon messziről, Nagynak csemege. Lenullázza a Vasas a Betont a negyedben: Steinmetz az utolsó pillanatban ejti át Baksát, immár 4-5... 13. perc: Somogyi fórban lő, de túl közel van, kétmétert fújnak... Vasas-kontra, jöhetünk. 12. perc: Molnár labdát szerez! Török félpályánál kap egy blokkot, szabálytalan Kiss Gergővel szemben, második hibája. A felúszó Vasas rémálommá változtatja az álomkezdést, miután Powers használja ki a fórt, 4-4. 11. perc: Boskovic úszik meg - miután kiszórják Törököt a labdaeladása után - és átejti Baksát... 4-3. 10. perc: Vámost szórják ki, nem tudjuk kihasználni, Papesz tanácstalanul pattint fölé... Vörös játssza ki a védelmet, 4-2. 9. perc: Juhász hozza el a labdát. Papesz lő, Nagy véd. Komlósi kiáll, Katonás ismét töri a kapufát, de nem figyelünk a kipattanóra, így Boskovic középről, a vasról bepattintva szerzi az első Vasas-gólt, 4-1. Vége az első negyednek. 8. perc: 4-0!!! Török gondol egyet, középről ellövi, a kapufáról csapódik be védhetetlenül! Ez már a negyedik akciógólunk! Kovács forgácsolja szét a felsőlécet, szerencsénk van, nem befelé pattan le. 7. perc: Kontra Katonás ellen. Younger kap elképesztően jó labdát Molnártól jobbról, és be is vágja! Álomkezdés! 3-0! Micsoda védekezés, egyszerűen nem jut lövéshez a Vasas és lejár az idejük. 6. perc: Kiss Csaba szerez labdát. Younger lő középről ezúttal, gyönyörű a mozdulatsor, de Nagy a helyén volt most is. 5. perc: Youngert tüntetik el centerben, néma a síp, Nagy Viktoré a labda. Török szerez labdát védekezésben. Molnár messziről középről, Nagy szépen véd a jobb kapufánál. 4. perc: Török Béci!!! Micsoda gól középről vagy hét méterről! 2-0! Katonás lő az idő végével, kapufa! 3. perc: Boskovic közelről, Baksa hatalmasat véd. Kiss Gergő ismétel, Baksa ismét véd! Takács az utolsó pillanatban, Baksa kapufára tolja! 2. perc: Deckert állítják ki visszaúszáskor. Török fölé lő, beleérnek, sarokdobás. Molnárt ölik centerben, Katonás el is halássza a labdát. 1. perc: A Beton hozza el a labdát. Molnár azonnal egy szabaddobásgóllal nyit, középről, messziről! Ez igen! 1-0! Juhász kiáll, Katonás pattintja le, kapufa. 17.55: Bemutatások zajlanak, előbb a Vasas, aztán a Beton. Hamarosan kezdünk! 17.45: A bejáratnál fürdőnadrágos Szeged Beton csapatképet kapnak a kilátogató szurkolók - vélhetően ennek a hölgyszurkolók örülnek a legjobban. 17.35: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az immár sátortalanított újszegedi sportuszodából, ahol ismét összecsap a Szeged Beton a Vasas együttesével. Ez már a rájátszás, hibázni nem szabad - ezzel a szellemiséggel szállnak medencébe Kásás Zoltán vezetőedző fiai. Ahogyan nyilván Földi László tanítványai is.

Korábban írtuk:

A hétközi sajtótájékoztatón a Szeged Beton játékosai egybehangzóan azt mondták: nehéz meccsre számítanak a Vasas ellen hazai medencében. Kásás Zoltán vezetőedző együttese az idényben már ötödször csap össze az angyalföldi klub legjobb pólósaival: mind az Euroligában, mind az OB I alapszakaszában a hazai találkozók döntetlenre végződtek, míg idegenben a nemzetközi porondon káprázatos negyedik negyedben győzte le a Vasas Kásásékat, az alapszakaszban azonban legalább ilyen fantasztikus teljesítménnyel nyert a Beton a Komjádiban két héttel ezelőtt. Az alapszakasz második helyén zárt Beton a rájátszást is a második helyről kezdi, ha ezt sikerül megőriznie - esetleg továbbjavítania - bajnoki döntőbe juthat a csapat, elérve története eddigi legnagyobb sikerét.