Vízilabda: negyedjére végül legyőzte a Beton a Vasast

2011. április 2., szombat

A Szeged Beton helyenként pazar játékkal verte utolsó alapszakaszbeli mérkőzésén a bajnoki címvédő Vasast a Komjádi-uszodában, ezzel három pont előnnyel a Vasas előtt a második helyre zárkózott fel az Eger mögé a tabellán.

Nem akármilyenek az előzményei a két együttes 25. fordulóbeli rangadójának: a Vasas és a Beton szombat este negyedszer mérkőzött meg egymással az idényben. Az Euroligában azonos csoportba sorsolt két együttes Szegeden döntetlent játszott mind a nemzetközi kiírásban, mind a hazai bajnokságban, míg a Komjádiban a Vasas győzelme Euroliga-továbbjutást ért - így következett el a bajnoki találkozó. A tétnek megfelelő harci hévvel vetették magukat a csapatok a küzdelembe, amelynek nyitótalálatát a szegediek háromszoros olimpiai bajnok centere,

Molnár Tamás

szerezte. Aztán sorra estek a gólok, a Vasasnak aligha tetsző elosztásban, hiszen a vendégek már 4-1-re elhúztak, amikor az első szünet előtt sikerült a hazaiaknak is betalálniuk (2-4). A horvát világbajnok,

Miho Boskovic

emberelőnyös gólja hozta még közelebb a Vasast a csongrádiakhoz a második nyolc perc elején, majd újabb fór után be is érte riválisát az angyalföldi alakulat (4-4), egy-egy akciógól nyomán pedig a nagyszünetre is maradt a döntetlen (5-5). A folytatásban légiósgólokkal tartották az ikszet a felek – a Tisza-partiaknál az új-zélandi

Joseph Kayes

és az ausztrál

Aaron Younger

egyszer-egyszer, a piros-kékeknél az amerikai olimpiai ezüstérmes

Jeff Powers

bizonyult kétszer is eredményesnek (7-7) –, a döntést a zárónegyedre bízva. Amelyben a háromig jutó

Kiss Csaba

révén megint a Szeged szerzett előnyt, de a Vasas háromszoros olimpiai bajnoka,

Kiss Gergely

gyorsan egalizált (8-8). Aztán jó öt percen keresztül érintetlenek maradtak a kapuk, mígnem bő egy perccel a vége előtt Molnár emberelőnyből betalált (8-9), s ezzel az idénybeli negyedik Vasas elleni összecsapásán a Beton hagyhatta el győztesen a medencét. Molnár Tamás két gólt szerzett, továbbra is második a gólvadászatban, 11-gyel lemaradva Szívós Márton mögött, aki vasárnap növelheti előnyét az Eger elleni rangadón. Győzelmével a Beton előrelépett a második helyre, előnye három pont a Vasassal szemben, amely várhatóan ugyan megveri az OSC-t az utolsó fordulóban, melyben a Beton szabadnapos, és Földi László együttesének a gólaránya is jobb, azonban az egymás elleni összesített eredmény alapján a rájátszást is a második helyről várhatja a szegedi együttes. E pozíció pedig a későbbiekbeni pályaelőny miatt fontos. Bár már a mostani ütközet előtt eldőlt, hogy mindkét gárda tagja a felsőházi rájátszásnak, mégsem csupán presztízsértéke volt a győzelemnek, mivelhogy az együttesek a legjobb négy közé magukkal viszik az alapszakaszban szerzett pontjaikat is. Ezt követően a négy együttes oda-vissza körmérkőzéseket vív, majd az alapszakaszbeli és a rájátszás első körében szerzett pontok összessége alapján az első kettő a döntőt, a harmadik és negyedik pedig a bronzcsatát vívja oda-visszavágós rendszerben, ahol a rosszabb helyezést elért csapat kezd otthon.