Labdarúgás: egy félidei jó játék kevés volt a Volánnak + FOTÓK

2011. április 16., szombat
Jó első félidőt követően szenvedett vereséget az éllovas Tököllel szemben a Tisza Volán SC Szeged együttese a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 22. fordulóbeli hazai mérkőzésén. A vendégek a második félidőben a csereként beállt Kóbor két góljával tudtak fordítani. Újabb rangadót veszített a Tisza Volán SC Szeged, miután a listavezető Tököl győztesen tudott távozni a Felső Tisza parti stadionból. Az első játékrészben még úgy tűnt, a kék-feketék képesek lehetnek a bravúrra, s megállíthatják a november 13-a óta szárnyaló éllovast. A hazaik birtokolták többet a játékszert, jól használták a széleket, sorra vezették az akciókat, dolgozták ki a kisebb és nagyobb helyzeteket. Az első negyedóra végén Boldizsár Bálint szép fejesével a vezetést is sikerült megszerezni, s mivel a vendégeknek nem nagyon sikerült megújulniuk a következő időszakban sem - azaz a Volán irányított -, a Buchholcz-legények bizakodva vonulhattak az öltözőbe. Sajnos a fordulást követően alapjaiban változott meg a játék képe. Hatalmas lendülettel és elszántsággal ugrott neki a Szegednek a Tököl, ekkor már a lestaktika sem működött, rendre be tudtak indulni a vendégek gyors emberei a kék-fekete védelem mögé játszott labdákkal. Több ziccert is kihasználatlanul hagytak Nagy László fiai, majd a 65. percben a csereként beállt Kóbor Csaba kiegyenlített egy védelmi kihagyást kihasználva. Igyekezett azt követően a hazai együttes, ám veszélyeztetni jobbára csak pontrúgásokból tudott. Azokkal viszont rendre zavart okoztak Végh Arielék a bordó mezesek hátsó alakzatában, ám a befejezésekbe hiba csúszott: a kapu előtt egyedül álló volánosoknak valahogy csak nem sikerült a hálóba stukkolni a lasztit. Kéri Tamás és Végh Ariel szélsőjátéka sajnos nem volt olyan hatékony, mint máskor, ők nem jelentettek komolyabb gondot az ellenfélnek. A Tököl sem mondott le az akciókról, s ennek meg is lett az eredménye: a 82. percben Kóbor újabb gólt szerzett egy védelmi megingást kihasználva, ez pedig három pontot ért gárdájának. Összességében elmondható, hogy a Tököl remekül összerakott, taktikusan és stílusosan futballozó csapat, mely nem véletlenül vezeti a tabellát. A szegediek azonban az első félidőben egyértelműen föléjük nőttek, s a helyzetek alapján egy pontra mindenképp rászolgáltak volna.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 22. forduló:

Tisza Volán SC - Tököl VSK 1-2 (1-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, 200 néző, vezette: Kőrösi János Tisza Volán: Czirják - Mészáros (Kéri 58'), Boldizsár, Szabó A., Grünvald - Szilágyi N., Mórocz - Buzási, Beretka (Bursac 75'), Végh - Bozovic. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Tököl: Balázs - Farkas N., Polgár, Agócs (Telegdi 73'), Váradi - Riedl, Sipos - Palásti, Szirtesi, Kosuth (Plausin 90') - Kerekes (Kóbor 46'). Vezetőedző: Nagy László. Gólszerző: Boldizsár (15'), ill. Kóbor (65', 82'). Sárga lap: Szabó A. (28'), Boldizsár (38'), Mészáros (57'), Grünvald (74'), ill. Agócs (33'), Riedl (53'), Farkas N. (72'). Buchholcz Gábor: "Gyenge helyzetkihasználással sajnos nem tudunk ilyen erős csapatot megverni, mint a Tököl. Úgy látszik, a Tisza Volán SC arról híres, hogy akad néhány olyan játékos itt az NB III-ban, aki csak nekünk tud gólt lőni. Ilyen Kóbor Csaba is, aki a Budafok színeiben is sok borsot tört az orrunk alá, most a Tökölben pedig rendszeresen kispados, erre ma a második félidőre beszállva eldönti a meccset. Azt kell mondjam, leblokkoltunk az első félidei jó játék után, amikor nekünk estek a vendégek a második játékrész kezdetén. Kemény 15 percet produkált a listavezető, nálunk pedig nem akadt egy olyan 'tökös' srác sem, aki a csapat élére állt volna. Mégis átvészeltük a nehezét, megúsztuk a komolyabb ziccereket, majd elkerülhető gólt kaptunk. Utána mentünk előre, három-négyszer üres kapuba kellett volna továbbítanunk a labdát, de nem sikerült. Tudtam már az első félidőben is, hogy a helyzeteink legalább felét be kellett volna rúgnunk ahhoz, hogy nyerhessünk. Sajnos nem sikerült. Nagy László Kóbor becserélésével tizenkilencre alsót húzott, mi fejben elfáradtunk, a középpálya nem tudta összefogni az együttest. Próbáltam változtatni, de nem voltak hatásosak ezek a húzások. Lélekben és erőben is felülmúlt minket a második félidőben a Tököl, elsősorban fejben nem tudtunk mit kezdeni azzal, ahogy nekünk estek. A másik, hogy a szélsőktől többet vártam, Végh és Kéri is csalódást okozott játékával a második félidőben, egy az egyben nem tudták megverni a fáradó ellenfelet. Eléggé kutya a helyzetünk az újabb vereség után, hiszen riválisaink pontokat szereztek, mi pedig jövő héten szintén egy bajnokesélyeshez, a Dabashoz utazunk. Rendet kell rakni a fejekben, s nyernünk kell majd idegenben."

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. 90. perc: Két perc a hosszabbítás. Kosuth helyett Plausin a vendégeknél. 89. perc: Kóbor ugrik ki veszélyesen a bal oldalon, Szabó oldalról ügyesen becsúszva szerel a tizenhatoson belül. 88. perc: Szilágyi teker a rövid felsőre a tizenhatossal egy magasságból bal szélről, Balázs kiüti a mezőnybe a labdát. Sistergős kis löket volt! 85. perc: Sérülés miatt áll a játék, Mórocz rúgott össze Polgárral. 82. perc: GÓÓÓL! Kóbor közvetlen közelről dörgő felső lécet fejel, miután egy balról érkező szabadrúgás elszáll Czirják felett, majd a kavarodás közben a kapuba kerül a labda, 1-2... 80. perc: Bursac nem enged elvégezni egy szabadrúgást félpályánál, sárga lap. Eddig mindegyik jogos volt a nyolcból. 76. perc: Beretka helyett Bursac a pályán. "Szép volt, Petya" - kiáltják a lelátóról. 74. perc: Grünvald kap sárgát, saját térfelén keményen ütött el egy tökölit. 73. perc: Most jöhet a vendégek cseréje, Agócs helyett Telegdi. 72. perc: Végh 16 méterről lő, egy védőn megpattan, szöglet. A sarokrúgás után némi kavarodás a vendégeknél, végül felszabadítanak. Folyamatos reklamálásért Farkas Norbert kap sárgát a vendégeknél. 70. perc: Végh ügyesen nyes egy szabadrúgást a kapu irányába, az üresen érkező Boldizsár nem tudja megcsúsztatni, így lett veszélyes, mert Balázsnak bravúrral kell hárítania, a jobb alsóból kaparja ki. No, ez becsúszhatott volna! 65. perc: GÓÓÓL! A jobb oldalon Grünvald mögé játsszák be a vendégek a labdát, Palásti ad középre az alapvonal közteléből, a labda Czirják felett elszállva a védőjét megelőző Kóbort leli meg, aki közelről fejel a kapu jobb oldalába. 1-1. Sajnos érett már ez a gól, fölényben játszik a szünet után a Tököl. 64. perc: Szirtesi balról 20-ról csavar rá egy szabadrúgást, Beretkáról vágódik ki. A szögletet magabiztosan húzza le Czirják. 60. perc: Szabó pörget bele egy középre adásba a saját tizenhatosán belül, veszélyesen hull alá a labda, de a kapu fölött hagyja el a játékteret. 59. perc: Mészáros helyére jön Kéri. Mészáros helyére lép hátra Buzási, előtte játszik Kéri. Ez a Csepel ellen bejött... 57. perc: Mészáros hátulról-oldalról elcsapja Kosuthot félpályánál, jobb oldalt, látványos esés, hangos ordítás, sárga lap. 55. perc: Kóbor újabb veszélyes helyzete, egyedül ugrik ki, messziről lő, Czirják szemmel kíséri ki a labdát, mely a kapu mellett száguld el. 53. perc: Egy gyenge szabadrúgás után Riedl csap le a kipattanó labdára 30 méterre a kaputól, és egészen az ötösig tör előre, majd elesik. Kőrösi játékvezető műesésért kioszt neki egy sárgát. 52. perc: Kóbor kerül veszélyesen helyzetbe Boldizsár hibája után a a jobb oldalon, fölé lő. Megélénkült a meccs, sokat támad a Tököl. 51. perc: Bal szélről 40 méterről végez el szabadrúgást Szilágyi, elpattog a hosszú mellett a beívelés, amelyet ha Mórocz elér, akkor nagyon veszélyes lett volna. 49. perc: Kosuth megy el a bal oldalon Szabó mellett, egyedül tör kapura, 8 méterről elcsavarja, mellé! Hatalmas ziccer maradt ki. 46. perc: A tököliek nem totojáznak, játékba is hozzák a labdát Kőrösi sípmester jelzésére. A vendégeknél a szünetben Kóbor jön Kerekes helyére. Szünet.45+1. perc: Vége az első félidőnek. 45. perc: Kosuth félpályánál a jobb szélen zajló ápolása miatt egy percet hosszabbít a játékvezető. 44. perc: Beretka szöktetné a bal oldalról középen Bozovicot, aki védővel a nyakán elesik, a síp néma marad... 41. perc: Bozovic ügyesen tör be az ötösre, Váradi lép bele a lövésbe, Végh szöglettel jön, felszabadítanak. 40. perc: Végh 35-ről középről ível, Bozovic belestukkol, az ívelten szálló labdát Balázs húzza le. 38. perc: Boldizsár kap sárgát, miután elüti a bal oldalon megiramodó Kosuthot. 36. perc: Nagy szerencséje van a Volánnak, hogy a kitörni készülő Kosuthot lesen látja a partjelző. Nagyon feltolta a Volán a védelmét a félpályáig szinte, így folyamatosan lehetőséget kapnak a vendégek támadói a gyors kiugrásra. 35. perc: Tököli kontra születne, de ott van Szabó... aki luftot rúg, Kerekes elől végül Czirják tisztáz bedobásra. Egyre többet zajlik a játék a hazai térfélen. 33. perc: Véghet vágja fel a felező vonalnál a bal oldalon Agócs, jogos a sárga. 31. perc: Kerekes elől vágja ki Boldizsár, jöhet az első vendégszöglet. Riedl ívelését Buzási fejeli ki, jöhet a második. Riedl szabadrúgással jöhet aztán Kerekes perdít kapura, a mellé tartó labdát Czirják fogja. 28. perc: Szabó Attila félpályánál elkövetett taktikai könyöklése ér sárgát. 26. perc: Riedl jobb oldali szabadrúgása után kavarodás a Volán tizenhatosán belül, többször kerülnek lövőhelyzetbe a vendégek, végül sikerül tisztázni. 25. perc: Nem erőlteti nagyon a támadásokat a Tököl, lesre futtatással végződik szinte minden akciókezdeményük. Vagy épp a védők tisztáznak. 23. perc: Beszorítja magabiztos játékával a Volán a Tökölt, mindkét oldalon tudnak szép akciókat vezetni Buchholcz mester fiai. Most épp Végh ível be bal szélről, épp csak elszáll a középen üresen helyezkedő Bozovic feje felett a labda. 21. perc: Buzási lendületesen megy el a jobb oldalon, visszagurítására Mészáros érkezik, lövését a kaputól nyolc méterre blokkolja a védő. 18. perc: Biztosan jót tett a fiatal védő lelki világának ez a gól, hiszen az elmúlt időszakban idegenben több szerencsétlen megmozdulása is volt, melyből aztán az ellenfél gólt tudott elérni. A Tököl egyébként utoljára Hódmezővásárhelyen, november 13-án veszített pontokat, amikor 2-1-re kikapott a hazaiaktól. 15. perc:GÓÓÓL!!! Végh íveli be a második hazai szögletet, Boldizsár jól érkezik a hosszú oldalon, és öt méterről a kapuba bólint! 1-0! 12. perc: A tököliek gyors támadóikat igyekeznek helyzetbe hozni a védelem mögé belőtt labdákkal, a Volán lescsapdázik - eddig sikerrel. 9. perc: Szilágyi labdaszerzését követően villámgyorsan indul Bozovic, aztán nagyot esik a tizenhatoson belül, majd Szilágyit rúgják fel 23 méterre a kaputól. A szabadrúgást a sértett tűzi rá, a kellemetlen pattogó labdát Balázs tolja szögletre. Végh sarokrúgását 20 méterről középről Beretka erőtlenül teszi kapura, Balázsnak csemege. 5. perc: Mórocz Buzási visszagurított labdáját 22 méterről jócskán fölé lövi. 3. perc: Erőteljes szélrohamok ostromolják a pályát. Czirják kirúgása csaknem bedobásra száll... 1. perc: A Volán kezdte a meccset Kőrösi sporttárs sípszavára. 17.02: Most futnak ki a fiúk a pályára. A vendégek tetőtől talpig bordóban, míg a hazaiak a megszokott kék-fekete mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban lépnek pályára. Mintegy 150 néző látogatott ki a meccsre. 16.55: Kisebb csúszással indul majd a meccs. Egyelőre eltűntek a csapatok pályáról. 16.45: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat a Felső Tisza parti stadion centerpályája mellől. Hamarosan kezdődik a Volán Tököl elleni rangadója! Beharangozó írásunkat ide kattintva olvashatják el.