Labdarúgás: hatalmas akarattal verte a Volán a Csepelt + FOTÓK

2011. április 2., szombat
A második helyen tanyázó, bajnokesélyes Csepelt fogadta a Tisza Volán SC Szeged labdarúgócsapata az NB III Alföld csoportban. Az első félidőben a fegyelmezetten futballozó Csepel szerezte meg a vezetést, ám a második játékrészben egyenlített a Volán, a hajrában a győztes találatot is megszerezte. A mérkőzés utolsó perceiben elszabadultak indulatok, verekedés alakult ki a pályán, amit a bíró piros lapokkal honorált. Fantasztikus második félidei teljesítményének köszönhetően megérdemelt nyerte meg a Tisza Volán SC Szeged a Csepel elleni rangadót a labdarúgó NB III Alföld csoport 20. fordulójában. A találkozót a hazaiak csereemberei döntötték el a második félidőben, illetve az a hit és lelkesedés fordította a szegediek javára, mely ellen nem volt ellenszere a bajnokesélyesnek. Sokáig úgy nézett ki, ismét egy olyan rangadót vívnak a Buchholcz-legények, melyen semmivel sem rosszabbak, mint a rivális, sőt, a meccs részében uralják a játékot, ők birtokolják többet a labdát, ám a kapu előtt elfogy a tudomány, így nem jöhet össze a siker. Egy védelmi hibát kihasználva a rutinos Potemkin Károly rögtön az elején vezetést szerzett ugyanis a Csepelnek, ez pedig hideg zuhanyként hatott a Volánra. A Tisza-parti gárda erejéből az első félidőben nem sokra futotta, nem találtuk a rést a fegyelmezetten védekező vendégek falán. Végh Ariel próbált színt vinni a játékba a bal oldalon, de igyekezete kevésnek bizonyult, valódi gólhelyzetet nem tudtak teremteni a hazai támadók a kék-pirosak kapuja előtt. A szünetben aztán Buchholcz Gábor merészet húzott, aminek meg is lett az eredménye: lehozta a jobbhátvéd posztjáról Pénzváltó Bencét, s a támadóbb szellemű Buzási Pétert vonta hátra, míg az ő helyét a fiatal Kéri Tamás foglalta el. A második félidő első pillanatától kezdve egymást követték akcióik a jobb szárnyon, Kéri lendületet hozott, s Buzásitól is komoly támogatást kapott. A vendégek figyelme megoszlott, hiszen Végh játékkedve sem lankadt. Hatalmas fölényben futballozott a Szeged, a csepeliek teljesen beszorultak a térfelükre. Negyedórával a vége előtt siker koronázta a volános erőfeszítéseket, Végh Ariel sokadik jobb oldali szögletét követően a hosszún berobbanó Beretka Péter - aki nem sokkal korábban Petar Bursacot váltotta - stukkolta a hálóba a bőrt. Az egyenlítés megnyugtatta a vendéglátót, de nem tette kényelmessé: támadásban maradtak a mieink. Kérit és Buzásit továbbra is képtelenek voltak semlegesíteni Németh József és védőtársai (még a gól előtt egy büntetőt is joggal kérhettünk számon a bírón Buzási elütése miatt), a szegediek mindent egy lapra feltéve mentek előre a győzelemért. Buchholcz Gábor lapot kért a tizenkilencre, Mórocz Zsolt helyére a támadó Kazi Lászlót küldte. Láss csodát: ez a húzás is bejött! Nem sokkal a vége előtt Végh újabb jobbról érkező sarokrúgását követően éppen Kazi perdített a csepeli kapuba, s az a találat három pontot ért! A végjátékban mind a pályán, mind a lelátón elszabadultak az indulatok. Az addig roppant sportszerűen szurkoló csepeli ultrák heves szóváltásba keveredtek a hazai nézőkkel, ám mielőtt nagyobb baj történt volna, a gyepre terelődött át a figyelem. Történt, hogy Németh József csúnyán felvágta Kéri Tamást, ezt követően összecsaptak a két fél játékosai. A lökdösődést pofonok is követték, Végh Arielt többször is a földre vitték. A bíró Némethet, illetve a hazai oldalról a csetepatéban leginkább érintett Véghet piros lappal jutalmazta, s nem sokkal később Potemkint is kiállította, aki teljesen elvesztette a fejét a vereség miatt. Ez a közjáték persze semmit sem von le a Tisza Volán SC Szeged érdemeiből, mely megérdemelten nyerte meg a szombati rangadót, s így feltöltődve készülhet a szerdai szarvasi kirándulásra.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 20. forduló:

Tisza Volán SC Szeged - Csepel FC 2-1 (0-1). Szeged, Felső Tisza parti stadion, 150 néző, vezette: Hegedűs Attila. Szeged: Czirják - Pénzváltó (Kéri 46'), Boldizsár, Szabó A., Grünvald - Szilágyi, Mórocz (Kazi 80') - Buzási, Bursac (Beretka 59'), Végh - Bozovic. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Csepel: Szendrei - Pintér, Filó, Haraszkó, Németh - Teplán (Miskovicz 87'), Vejmola, Balogh, Juhász (Barbai 59') - Mojzer (Horváth 74'), Potemkin. Vezetőedző: Nagy Zoltán. Gólszerző: Beretka (74'), Kazi (88'), illetve Potemkin (5'). Kiállítva: Végh (89'), illetve Németh (89'), Potemkin (91'). Buchholcz Gábor: "Sajnos tíz percig megint mi szoktuk saját pályánkat, míg az ellenfél helyzet nélkül gólt szerzett. Azt kell mondanom, a Csepel szinte helyzet nélkül játszotta le az egész meccset, teljesen átadta a területet. Ha hidegebb van, Czirják Tamás talán meg is fázik a kapuban, annyira nem volt dolga. Hála Istennek a második félidőben a cserék bejöttek, hiszen ketten is betaláltak közülük, s így fordítani tudtunk. Örülök, hogy a csapatunk valóban 18-20 játékosból áll, s nem csak az éppen a pályán lévőkből, azokra is számíthatok, építhetek, akik a padon kapnak helyet. Azoknak, akiket lehívtam, ma nem ment annyira, illetve Mórocz megsérült a végére, nem akartunk kockáztatni, nehogy nagyobb baj legyen. Ez a mai ismét a csapategység diadala volt! Ha ebből a sikerből nem merítünk erőt, akkor semmiből! Boldog vagyok, hogy szépszámú közönség előtt bizonyítottunk. Ennek a gárdának igenis van jövője, csak ütni-verni kell őket edzéseken, illetve szükségünk van a közönség szeretetére is az előrelépéshez. Ki kell még emelnem Kéri Tamást, aki Buzási Péterrel együtt lendületet vitt támadójátékunkba a fordulást követően. Remélem, sok hozzá hasonló fiatal Tisza Volán SC-nevelést tudok majd beépíteni a jövőben is a felnőttek közé. Gratulálok az egész társaságnak a győzelemhez!"

91. perc:PIROS!!! Kiállították Potemkint is, feltehetően szövegelésért. Elvesztették a fejüket a csepeliek, a nézők a lelátón, a játékosok a pályán. A bíró gyorsan véget is vet a meccsnek, miénk a három pont, megvan a rangadó! Bravó, srácok! 89. perc: PIROS!!! A pályán verekedést tört ki, miután a csepeli Németh hátulról csúnyán felrúgta Kéri Tamást, ezt követően elszabadultak a pályán az indulatok, néhány pofon is elcsattant. Ketten is piros lappal kénytelenek távozni, a Csepeltől Németh József, a Szegedtől pedig a verekedésben aktívan részt vevő Végh Ariel. 88. perc: GÓÓÓL! 2-1 a Szegednek! Teljesen megérdemelten megszerezte a vezetést a hazai együttes. Végh Ariel újabb nagyszerű szögletére Kazi László érkezett a rövid saroknál, és ügyesen perdített a kapus fölött a hálóba. 83. perc: Az utolsó percekre még inkább a támadásokat kívánja erőltetni a Szeged, mely mindenáron győzni akar. Ennek érdekében a középpályás Mórocz Zsolt helyére egy újabb csatár érkezett Kazi László személyében. Meg kell viszont említeni, hogy néhány pillanattal ezelőtt a csepeliek egy ellentámadás végén a hálóba találtak, ám ezt a gólt les miatt nem adta meg a bíró. Ezúttal a vendégek kispadja reklamált hevesen. 74. perc:GÓÓÓL! Egyenlített a Szeged. Miközben a csepeliek egy cserével voltak elfoglalva (Mojzert váltotta Horváth), szögletet rúgott Végh Ariel. Szállt középre a labda, amit többen is elvétettek, így a hosszú oldalon Beretka Péter fejelhetett. A csatár a földre bólintotta a játékszert, ami onnan a fölső léc alá pattant; 1-1! 72. perc: Buzási Péter nagyszerűen kényszerítőzött Kéri Tamással a jobb szárnyon, a visszakapott labdával lendületesen tört be a büntetőterületen belülre, ahol ütközött Haraszkóval. A játékvezető sípja néma maradt, pedig a lelátóról úgy tűnt, a helyes ítélet az lett volna, ha 11-est kap a Volán. 64. perc: Szabadrúgást kapott a Szeged, 26 méterre a vendégek kapujától, ismét Végh Ariel állt oda, nagy erővel küldte meg a labdát, és Szendrei kapusnak szerencséje volt, hogy középre ment a lövés, a mellére tudta fogni a játékszert. 59. perc: Csere mindkét együttesben. A csepelieknél Juhász helyett Barbai állt be, a Volánban Bursac ment le, és Beretka Péter érkezett a pályára. 55. perc: Buzási remek jobb oldali beadását követően az üresen álló Bozovic fejelhetett, a 11 méteres csúsztatás nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett. Ezekben a percekben nagyon beszorult a Csepel. 53. perc: Egyre nagyobb a Szeged játékában a lendület, így támadásaikban is egyre több a veszély. Az imént Végh Ariel adott be balról, Kéri Tamás szerezte meg a labdát, erőszakosan tartotta meg, majd hátrafelé gurított, az érkező Bursac 17 méterről tüzelt, a kísérlet alig ment fölé. 49. perc: Nagy erővel rohamoz a Volán a második játékrész kezdetén. Az első négy percben négy szögletet is elvégezhettek a hazaiak, de ezekből komolyabb veszély nem alakult ki a csepeli kapu előtt. 46. perc: Szegediek kezdik a második félidőt, közben volt egy csere is a hazai oldalon: Pénzváltó Bence helyére érkezett Kéri Tamás. Szünet.45. perc: hatalmasat hibázott Mórocz Zsolt, a megszerzett labdával Vejmola törhetett kapura, ám 16 méterről ballal gyengén mellé lőtt. 42. perc: Végre egy igazán nagy szegedi helyzetet is láthatunk. Buzási Péter jobbról ügyesen passzolt középre, ahol 8 méterre a kaputól egyedül várta a labdát Bozovic, a szerb támadó lövésébe azonban bele tudta magát dobni az egyik csepeli védő, így sajnos csak szöglet következhetett. 38. perc: Végh Ariel 28 méteres szabadrúgása fél méterrel ment fölé. Jóval többet birtokolja a labdát a Szeged, de fölénye sajnos meddő. A csepeliek ebben az időszakban nem különösebben erőltetik a támadásokat. 30. perc: Kiegyenlített játékot láthatunk. Az előbb Végh Ariel néhány ügyes cselt mutatott be a bal oldalon, 18 méterre a kaputól Haraszkó vágta fel, amiért sárga lapot kapott. A szabadrúgást Bursac lágyan ívelte be, egyenes Szendrei kapu fölébe. Nagyobb helyzetet továbbra se tud kialakítani a Volán. 21. perc: a félidő közepéhez közeledve a szegedi együttes igyekszik átvenni a kezdeményezést, de egyelőre nem tud mit kezdeni az igen szervezett és fegyelmezett Csepellel. Néhány szögletig eljutott már a Volán, de ezeket is könnyen hárította a vendégek hátsó alakzata. Magabiztosan őrzi előnyét a tabella második helyezettje. 13. perc: Az első szegedi lehetőséget is feljegyezhettük, bár továbbra is a Csepel akarata érvényesül. Az imént Végh Ariel balról élesen középre nyeste a labdát, 11 méterre a kaputól Szilágyi Norbert vehette át, ám nagy helyzetben végül nem tudott lőni, mert a csepeli védők mellett saját társa, Bozovic is megzavarta. 6. perc: Kis híján megszületett a második vendéggól. Mojzer György egyedül vezette a labdát a kapura, ám kicsit hosszan tolta meg, így a 16-oson kívülre futó Czirják kapus el tudta előle rúgni. 5. perc:GÓÓÓL! 0-1. Vezet a Csepel! A szegedi védők körülményeskedését kihasználva a rutinos Potemkin Károly csapott le a labdára, és 16 méterről ballal nagy erővel lőtt a kapu jobb oldalába; 0-1! 1. perc: A szegediek kék-fekete felsőt és fekete nadrágot, fekete sportszárt viselnek. A vendég Csepel piros-kék csíkos felsőben, kék nadrágban és piros sportszárban játszik. Körülbelül 150 néző gyűlt össze a szép időben, süt a nap. Mintegy 15 csepeli ultra érkezett dobokkal, zászlókkal, tőlük hangos a stadion. A Csepel kezd. Beharangozó írásunkat ide kattintva olvashatják el. A 20. forduló előtt a tabellát a Tököl VSK vezeti 37 ponttal a 36 pontos Csepel FC előtt. A Tisza Volán SC Szeged 24 ponttal a nyolcadik helyen áll. A két együttes őszi, csepeli derbije 1-1-es döntetlennel ért véget.