Labdarúgás: száguld az Ásotthalom, most a bajnok bánta + VIDEÓ, FOTÓK

2011. április 3., vasárnap
Az Ásotthalom nyerte a megyei I. osztály 20. fordulójának rangadóját, miután fordulatos, hat góllal és egy piros lappal tarkított összecsapáson hazai pályán múlta felül a címvédő Csongrádot. Ottlik Rolandék tavaszi menetelése párját ritkítja. A meccset online közvetítettük.

Labdarúgó megyei I. osztály 20. forduló:

Ásotthalom TE - Csongrád TSE 4-2 (1-2). Ásotthalom, 300 néző, vezette: Lászlai Róbert. Ásotthalom: Ábrahám - Bárdosi, Vastag B., Ottlik R., Németh P., Pataki, Kothencz L. (Rasztik), Vastag Sz. (Szlobodnyik), Andróczki (Papp J.), Baji R., Szűcs K. Vezetőedző: Hevesi Tibor. Csongrád: Bíró - Bánfi, Lajos, Boldizsár, Galambosi, Bodor (Tompa), Lévai, Deli, Sarusi (Lekrinszki), Bertók, Bárdos (Czibolya). Vezetőedző: Keller Mihály. Gólszerző: Vastag B. (18'), Ottlik R. (55'), Szűcs K. (11-esből 74'), Szlobodnyik (88'), illetve Lévai (37'), Bíró (11-esből 42') Kiállítva: Galambosi (71')
90. perc: Hatalmas ünneplésben részesítik a hazai gárdát a drukkerek. Vége az összecsapásnak, mely mindent felvonultatott, ami varázslatossá teszi a labdarúgást! Az Ásotthalom megérdemelten verte a Csongrádot, így negyedik tavaszi meccsén is begyűjtötte a három pontot. Lassan ki lehet mondani: Hevesi Tibor és Gyenge Balázs legényei beszállnak az érmekért folytatott harcba! 88. perc:GÓÓÓL! Kinyílt a Csongrád, büntetett az Ásotthalom! Ottlik Roland csúsztatott Szlobodnyik Gábor elé, kinek perdítését még nagy bravúrral védte Bíró, a labda azonban újra Szlobodnyikhoz pattant, ő pedig félig testtel, félig fejjel a kapu jobb oldalába sodorta; 4-2! Eldőlt. 85. perc: Kezd egyoldalúvá válni a végjáték, elkeseredetten rohamoz a Csongrád. Egy jobb oldali szabadrúgás üresen találta Bertók Gábort, aki meglepődött a lehetőségtől, s nem is tudott lőni. A laszti a támadóról Ábrahám kapushoz pattant. Megvolt tehát az esély a pontmentésre. 81. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét az Ásotthalom is: Szlobodnyik Gábor érkezett Vastag Szabolcs helyére (korábban mindketten a Tisza Volán SC-t erősítették). A vezetés egyébként nyugodttá, mondhatnánk: kicsit kényelmessé tette a hazai alakulatot, csongrádi fölénnyel telnek az utóbbi percek. A vendégek nem adták föl, tíz emberrel is becsülettel harcolnak, mennek előre az egyenlítésért. Le a kalappal előttük! 74. perc:GÓÓÓL! Ismét vezet az Ásotthalom, nem sokáig húzta tíz emberrel a bajnok! Egy hatalmas bedobást Ottlik Roland csúsztatott meg, az asszisztens azt jelezte, kezet ért a fejes, itt is habozás nélkül tizenegyest ítélt a bíró! A labda mögé Szűcs Krisztián állt, aki a jó irányba vetődő Bíró felett helyezett a bal felső sarokba; 3-2! 71. perc:PIROS! Továbbra is roppant mozgalmas a meccs. Galambosi Dávid megkapta második sárgáját, miután elkaszálta a lendületes Baji Renátót, mehet zuhanyozni! Emberhátrányban tehát Keller Mihály együttese, így kellene túlélni az utolsó húsz percet. Közben Andróczki helyére Papp János érkezett hazai oldalon, míg a csongrádiak mestere Bárdost hívta le a pályáról, s az őszi összecsapást eldöntő Czibolya Árpádot küldte a helyére. 66. perc: Két újabb változtatás: a vendégeknél Tompa Mór váltotta Bodort, míg Lekrinszki Ariel Sarusi helyére érkezett. Kiegyenlített lett a játék, mindkét kapu előtt látványos megmozdulásokat figyelhetünk. Tompa Mór 22 méteres lövése alig ment fölé, nem sok híja, hogy ismét vezet a Csongrád! 61. perc: Megtörtént az első csere: Rasztik Zoltán állt Kothencz helyére hazai oldalon. Pataki Sándor közben gyakorlatilag ugyanarról a helyről végzett el egy újabb veszélyes szabadrúgást, mint az egyenlítő találat előtt, ezúttal azonban a társak nem tudták a hálóba sodorni a bőrt, maradt a 2-2. 55. perc:GÓÓÓL! Egyenlített az Ásotthalom, nem bírta a hatalmas nyomást a Csongrád. Bal oldalról, a térfél közepéről végezhettek el szabadrúgást a hazaiak, a védők a tizenhatos vonalán helyezkedtek, Pataki Sándor azonban ügyesen mögéjük ívelte a lasztit, a berobbanó Ottlik Roland pedig 7 méterről látványos mozdulattal stukkolt a hálóba; 2-2! 52. perc: Itt az első villámgyors kontra: Bárdos beadását a gólvonal elől vágták ki az ásotthalmi védők! 50-51. perc: Baji Renátó fordult le Galambosiról, aki felrúgta, sárgát kapott érte. A beívelést Ottlik Roland fejelte meg, a jobb alsó saroknál gyors vetődéssel hárított Bíró Mihály. Röviddel ezután Deli is besárgult. Az Ásotthalom - miként várni lehetett - nagy nyomás alá helyezte a Csongrádot, a vendégek teljesen beszorultak. 46. perc: A hátrányban lévő hazai együttes kezdte a második félidőt. Baji Renátóéknak iparkodniuk kell, hogy minél hamarabb egyenlítsenek, mert a Csongrád remekül ért a gyors kontrákhoz: minél hosszabb ideig gyűri az Ásotthalom a felállt védelmet, annál nagyobb a valószínűsége egy-egy könyörtelen ellencsapásnak. Szünet. 45. perc: Kitört a szünet! Az Ásotthalom sokkal határozottabban, erőszakosabban kezdett, s vezetéshez is jutott, ám a félidő második felében a Csongrád összekapta magát, s nemcsak egyenlíteni, hanem fordítani is tudott. Remek 45 perc vár még ránk! 42. perc:GÓÓÓL! Már a vendégeknél az előny! Egy ártalmatlan helyzetben a tizenhatos sarkánál Kothencz Levente kézzel ért a labdához, a bíró határozottan büntetőt ítélt. Bíró Mihály kapus volt az ítélet-végrehajtó: a csongrádiak specialistája hatalmas erővel vette célba a jobb alsó sarkot. Kollégája ugyan bele tudott kapni a löketbe, de a gólt nem tudta megakadályozni; 1-2! 37. perc:GÓÓÓL! Itt az egyenlítés! Bodor Bendegúz lépett ki a jobb oldalon a tizenhatos vonalánál, Ábrahám nem hagyta el kapuját, így Bodor az alapvonalról beadhatott, miután befutotta a bogyót. Az érkező Bárdos László 8 méterről a bal kapufát trafálta telibe, a kipattanót azonban nem sikerült messzire elrúgniuk a védőknek: a második hullámban az akciót követő Lévai Mihály 24 méterről okosan, nem erővel, hanem ésszel a bal sarokba helyezett. Ábrahám mozdulni sem tudott; 1-1! 31. perc: Kiegyenlítődött a küzdelem, egyre bátrabban rohamoz a Csongrád is. Keller Mihály csapatának szüksége van minden pontra a rangadókon, hogy tartani tudja a lépést a két listavezetővel. Az UTC és a Dorozsma ellen már öt pontot elveszítettek tavasszal, ezeket valahol vissza kellene szereznie a bajnoknak, ha ismét aranyközelbe akar kerülni... 25. perc: A gólt követően is eseménydús maradt a játék. Előbb egy bal oldali hazai szögletet követően Ottlik Roland bólinthatott 6 méterről, a labdát a rövid sarok elől egy védő vágta ki. Majd egy csongrádi sarokrúgás okozott veszélyt: a hatalmas tömörülésből Galambosi Dávid ugyancsak 6 méterről elemi erővel lőtt, hihetetlen, ritkán látható bravúrral védett Ábrahám! 18. perc:GÓÓÓL! Vezetést szerzett az Ásotthalom. Bárdosi Nándor szögletét az üresen álló Vastag Balázs 2 méterről fejelte a jobb sarokba. 17. perc: Az enyhe hazai fölényt Deli János és Lévai Mihály egy-egy lövése törte meg. Az előbbit biztosan védte Ábrahám, az utóbbi nem sokkal ment mellé. Majd újra beszorult a Csongrád: Vastag Szabolcs egy jobb oldali beadást 1 méterről sem tudott gólra váltani, kicsit megemelte a játékszert, Bíró pedig szögletre tudott menteni. 11. perc: Mindkét csapat támadó szellemben futballozik, így jól szórakoznak a nézők. Egy védők mögé ívelt labdára Bertók Gábor startolt, ám gyorsabbnak bizonyult nála a hazai portás, Ábrahám begyűjtötte a lasztit, így nem kellett leizzadniuk az ásotthalmi drukkereknek. Rögtön ezt követően hazai szabadrúgást jegyezhettünk föl, 35 méterről Németh Péter próbálkozott, ezúttal Bíró Mihály vérnyomása maradt a helyén, a bőr ugyanis magasan fölé szállt. 6. perc: Nagyon mozgalmas a meccs, kijött a szorításból a bajnok. Lévai Mihályt vágták föl, a sértett 26 méteres, életerős szabadrúgását Ábrahám Tamásnak kellett hatástalanítania. 2. perc: Továbbra is az Ásotthalom rohamoz, Vastag Szabolcsot rántják le, sárga a csongrádi védő jutalma. Baji Renátó 30 méteres szabadrúgása a sorfalban hal el. Nem szabadul azonban föl a csongrádi kapu, Németh Péter húzza meg a bal oldalon, beadása éppen elsuhan a kapu előtt. Igencsak bekezdtek a vendéglátók!!! 1. perc: Mintegy 2-300 néző előtt kezdődött meg az összecsapás, a jó idő hatására sportosan, kerékpárral érkeztek a helyi drukkerek. A kezdőrúgást egy ásotthalmi vendéglátós végezte el. A vendégek kezdtek, a hazaiak közül Vastag Szabolcs azonnal labdát szerzett, s indította Ottlik Rolandot, aki kapura tört, de már nem tudta elgurítani a hálóőr mellett. A Csongrád egyébként tiszta kékben, az Ásotthalom sárga felsőben, fekete nadrágban és sportszárban futott ki a gyepre. A 20. forduló előtt a Csongrád TSE 37 ponttal a harmadik, míg az Ásotthalom TE 33 ponttal az ötödik helyen áll a tabellán. Az ásotthalmiak nagyszerűen kapták el a tavaszi rajtot: Kiszomboron 6-1-re nyertek, majd odahaza 4-2-re múlták felül a Sándorfalvát, legutóbb pedig a Felső Tisza parti műfüvön diadalmaskodtak 4-3-ra a SZVSE ellen. A címvédő már döcögősebben kezdett: az UTC elleni hazai 1-1-et egy vereség követte Kiskundorozsmán (3-2), műmúlt héten a Röszkével szembeni hazai 2-0 jelentette az első sikert. Ami a két együttes őszi összecsapását illeti, azt Czibolya Árpádnak a 42. percben szerzett góljával nyerte 1-0-ra a Csongrád.