Kosárlabda: panaszt tett a bírók miatt a Mediteam Szeged

2011. április 13., szerda

Levélben fordult a játékvezetői testület elnökéhez, Faidt Mihályhoz a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata, a kedd esti zalaegerszegi bajnoki bronzmérkőzésen történtek miatt. A találkozón rövid idő alatt négy vendégjátékost, köztük az állandó kezdőember idegenlégiósokat pontozták ki a játékvezetők - a klub véleménye szerint erősen vitatható ítéleteikkel.

"Mélységes megdöbbenéssel és felháborodással fogalmazzuk egyesületünk nevében alábbi levelünket. Amit ugyanis a Zala Volán-MediTeam Szeged mérkőzésen a játékvezetői hármas produkált, az nem sportpályára való" - fogalmaz

Domokos Mihály

klubelnök és

Szeteyné Donkó Orsolya

klubigazgató az MKOSZ Játékvezetői Bizottsága elnökéhez címzett levélben. A klub elsősorban azt sérelmezi, hogy a ZTE elleni, bajnoki harmadik helyért zajló első, idegenbeli mérkőzés (91-82 a ZTE javára) harmadik negyedének végén és a negyediknek az elején a csapat négy kulcsjátékosát pontozták ki, véleményük szerint vitatható ítéletekkel. Elsőként a csapat ukrán légiós centere Olena Zserzserunova kényszerült idő előtt elhagyni a pályát - a csapat szerint első négy faultja közül több is kérdéses, az ötödiket pedig egy a gyűrűtől távoli "testkontaktus" címén fújta be a

Valovics, Jakab, Söjtöry

trió a 28. percben. A félidőben négy hibával álló

Marina Szazonenko

kiszórását megelőzően

Laklóth Annát

hátulról, utolsó emberként faultolták, ekkor azonban néma maradt a bírói síp (a szabályok szerint ilyenkor technikait kell ítélni, két büntetővel, majd azt követően támadással jöhet a sértett fél), a szabad labdáért vívott harcban viszont "befújták a semmit" az ukrán légiós ellen, amivel honfitársa sorsára jutott. A szegedi klub is elismeri, Szazonenko ekkor elvesztette a fejét és valóban rendkívül sportszerűtlenül, félreérthetetlen kézjelekkel adta a játékvezetők tudomására véleményét - aminek hatására ők ezúttal befújták a technikait a hazaiak javára a 30. percben. A negyedik negyed első percében

Iva Roglics

kapta meg pillanatok alatt negyedik és ötödik hibáját, miután "az ellenfél térfelének közepén, messze nem utolsó emberként Laklóth Anna lábán esett keresztül rendkívül látványosan egy egerszegi játékos" - ezért járt a negyedik, egyúttal szintén technikai hiba - majd pár pillanat múlva

Lengyel Dalma

ziccerhelyzetben tört palánkra és a hármas vonalon álló Roglics és védője ellen fújtak kettős hibát, azaz a szerb légiós ötödik faultját. Nem sokkal később

Rasheed Ritát

is kipontozták egy ZTE-támadás során - a csapat szerint egyértelmű támadófault volt az eset, Rasheed szinte kirepült a pályáról. A játékvezetők a megmaradt cserejátékosokat "nevetséges ítéletetekkel segítették, saját maguk bohózatát foglalták keretbe, majd teljes zavarodottsággal, az edzőkkel történő kézfogás nélkül, két biztonsági őr kíséretében sietve távoztak" - áll a levélben, utalva arra, hogy a végjátékban két hazai játékos is begyűjtötte ötödik személyijét (a ZTE-nél összesen három játékos,

Szélesy Judit, Czukor Tünde

Danielle Page

pontozódott ki). A találkozón egyébként 44 büntetőt dobtak a zalaiak, melyből 36-ot értékesítettek. A pályán történtek adalékaként a klubvezetők még megjegyzik, Gáll Tamás zalaegerszegi vezetőedző a kézfogásokat követően ennyivel kommentálta a pályán látottakat: „Higgyétek el, mindenki tehet a történtekről, csak én nem.” Az országos sportnapilap helyi tudósítója rövid írásában "félreérthetetlenül állást foglalt abban, hogy a bírók a hazaiakat segítették" - olvasható a levélben. A Mediteam Szeged együttese úgy véli, a bírók elvették tőlük a győzelmet e rendkívül fontos találkozón, s a Játékvezetői Bizottságtól az eset kivizsgálását várják, s azt hogy a jövőben csapatuk "korrekt, tisztességes, egyenlő feltételek mellett léphessen pályára." A levél teljes szövege