Kosárlabda: elfogyott a Mediteam a végére

2011. április 12., kedd

Jó első félidő után a másodikban szép lassan elfogyott a Mediteam Szeged a személyi hibákkal és kipontozódásokkal megszórt első bronzmeccs végére, így a zalaiak végül felőrölték vendégeket. Pénteken itthon kell visszavágni.

Jól kezdett Egerszegen a Mediteam Szeged, elsősorban

Olena Zserzserunova

ponterős játékának és lepattanószerzéseinek köszönhetően három pontos előnyre tettek szert

Mészárosné Kovács Andrea

kosaras lányai az első negyed végére (19-22). A folytatás pedig a negyeddöntő első győri mérkőzését kezdte idézni, hiszen egyértelműen uralta a játékot a csapat, sorra hullottak a szegedi pontok, míg a hazaiaknak öt percébe telt betalálni

Szélesy Judit

hármasával - ezzel kapaszkodtak fel tízre (22-32). Ezután viszont el is kapták a fonalat, jött a szegedi hullámvölgy és pontcsend, s zalaiak feljavult védekezése és a számtalan eladott labda és egyéni hibát követően csak az utolsó percbeli büntetőpárbajban sikerült megőrizniük Laklóth Annáéknak 2-t a 10 pontos előnyből (35-37 - érdekesség, hogy a Szedeák, szintén kedd este játszott soproni mérkőzésén is pontosan ugyanilyen arányú vendégvezetéssel mentek szünetre a felek). Fordulás után még előnybe tudott kerülni a Mediteam, azonban a hazaiak

Danielle Page

vezérletével fokozatosan szívták fel magukat, és

Zsovár Orsolya

25. percben dobott triplája hosszú idő után újra hazai vezetést jelentett (48-47). A harmadik harmad utolsó két perce őrült büntetőparádéba torkollott. Ennek révén egyrészt a Szegedből kipontozódott a két ponterős ukrán légiós Zserzserunova és

Marina Szazonenko

(utóbbi ma nem volt jó formában) - a másik oldalon Szélesy lett a személyik áldozata -, másrészt a ZTE 63-54-es előnyre tett szert a végjáték előtt. Ez behozhatatlannak bizonyult, főképp annak tekintetében, hogy a negyedik negyed elején a már a félidőben is 4 hibával álló

Rasheed Rita

Iva Roglics

is követte a két légióst a kispadra, hiányuk - különösen utóbbié - pedig el is döntötte a felzárkózás kérdését. A lányok így is becsülettel végigküzdötték a pontzáporos utolsó negyedet, miközben velük szemben Page tovább brillírozott egészen 38. percbeli kipontozódásáig, de akkorra már eldőlt a meccs. A vége 91-82-es vereség lett (még egy párhuzam a Szedeák-meccsel, ahol szintén kilenccel kaptak ki a fiúk). A vereség oka elsősorban a kulcsjátékosok korai elvesztése, azon túl a kihagyott büntetők (34-ből 24 ment be) és az eladott labdák nagy száma (14), melyet a lepattanókban megmutatkozó fölény (28-22) sem tudott kompenzálni. A bajnoki bronzért folyó párharcban így a ZTE vezet 1-0-ra, javítania pénteken kell Laklóthéknak az újszegedi sportcsarnokban 17 órakor kezdődő második találkozón, melyet a fiúk meccse követ majd este. Ha sikerül visszavágni, úgy hétfőn kerül sor a mindent eldöntő harmadik mérkőzésre Zalaegerszegen.

Női kosárlabda NB I/A, a 3. helyért, 1. mérkőzés:

ZTE NKK - Mediteam Szeged 91-82 (19-22, 16-15, 28-17, 28-28)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Valovics I., Jakab L., Söjtöry T.; ellenőr: Szabó.

ZTE NKK:

BUKOVSZKI 12, ZSOVÁR 14/6, Szélesy 8/6, Ambrus 7, PAGE 28/3.

Czukor 5, Szalay 11, Sonyák 6,

Gaál Tamás

Mediteam Szeged:

LAKLÓTH 15/6, Szazonenko 5/3, Rasheed 4, Roglics 11, ZSERZSERUNOVA 18.

Lengyel 9/3, Fejes 3, FARKASINSZKI 12, Kováts 5.

Mészárosné Kovács Andrea.

Szélesy (29'), Czukor (35'), Page (38'), ill. Zserzserunova (28'), Szazonenko (30'), Roglics (31'), Rasheed (32').

A párharc állása: 1–0 a ZTE javára.

Mészárosné Kovács Andrea:

"Elképesztő, hogy ismét a bírók miatt veszítünk Zalaegerszegen! Bízunk benne, hogy Szegeden igazságosabb játékvezetés lesz, akkor kiderül, melyik csapat a jobb."