Kézilabda: vasárnap már eldöntené a döntőbe jutást a Pick

2011. április 23., szombat
Elvitathatatlan, magabiztos szerdai győzelmét követően idegenben harcolná ki a bajnoki döntőbe jutást a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Ferencváros ellen az elődöntő két győzelemig tartó párbajában. A másik ágon az MKB Veszprém már döntőbe jutott kettős győzelemmel a Tatabányával szemben. A szerdai első találkozón - egy első félidei 5-6 perces megingást leszámítva - végig vezetve, magabiztos, tízgólos győzelmet aratott a Pick Szeged a Fradi ellen, s Törő Szabolcs és Lékai Máté parádés játéka mindenképp bizakodásra adhat okot a népligeti mérkőzésen is vasárnap este 20.15-től. Az idei szezonban nehéz csatákat kellett vívni a hazai pályán kőkemény Fradi ellen, s ez várhatóan most sem lesz másként. Ősszel egy góllal, 26-25-re győzött a Pick a Népligetben, majd pár nappal később a magyar kupa egyetlen meccses nyolcaddöntőjében, óriási csatában, eggyel kapott ki (25-24 a Fradinak) és búcsúzott a sorozattól. Utóbbi már csak amiatt is lehet különösen fájó a szegedi gárda számára, mert ezt követően a Fradi visszalépett az mk-küzdelmektől, mivel a szövetség a Pick kiesése miatt módosította a kiírást, így Vladan Matics együttesének a negyeddöntőt a Veszprémmel kellett volna játszania (a Pick továbbjutása esetén a két legnagyobb magyar csapat csak a döntőben találkozhatott volna). Így tehát, bár az idei szegedi Pick - Fradi derbik az eredményt nézve elég simának tűnhetnek (az alapszakaszban 28-22, a szerdai első elődöntőben 35-25), idegenben mindenképp nehéz csatára számíthatunk. Skaliczki László legényei azonban győzni szeretnének, s elkerülni a túlórázást, melyre - amennyiben szükséges - április 29-én, pénteken, 18 órai kezdettel kerülne sor Szegeden. Reméljük, erre azonban nem lesz szükség, sikerül győzni vasárnap este, s aztán egy kicsit többet pihenhet a csapat a bajnoki döntő sorozata előtt. A Pick Szeged együttesének a kerete majdnem teljes, az utolsó Pécs elleni alapszakaszbeli bajnokin a szlovák válogatott Tomás Stranovsky és a szerb átlövő, Dusan Beocsanin is pályára lépett. Már csak a néhány hete térdműtéten átesett Vadkerti Attilát kell nélkülöznie Skaliczki mesternek. Az már eldőlt, hogy a másik ágon - szokás szerint - az MKB Veszprém előbb hazai pályán, lehengerlő fölénnyel 33-17-re verte a Tatabányát, majd a második találkozón, idegenben, szoros első félidő és többszöri hazai vezetést követően 23-20-as győzelmével biztosította helyét a döntőben.