Futsal: küzdelmes meccsen UTC-győzelem + FOTÓK

2011. április 5., kedd
Tartalékos, ám igencsak kellemetlen játékstílusú Monor ellen gyűjtötte be a kötelező három pontot a Brinszky Adrián vezette Ujszegedi TC a férfi futsal NB II Keleti csoport 18. fordulójának hétfő esti találkozóján a Csonka-szakközépiskolában. A gárda ezzel stabilan őrzi második helyét. Az őszi váratlan monori fiaskó miatt volt törlesztenivalója az újszegedi csapatnak, s ezt nyomatékosítandó a Tombácz Róbert előtti klasszikus kezdősor (Trucz, Hernády, Pataki, Hegyesi) azonnal lerohanta a foghíjasan, mindössze egy kapussal és hat mezőnyjátékossal érkező vendégeket. A fölény pillanatok alatt nyomasztóvá lett, a Monor nem csak hogy kétségbeesetten, hanem már-már hősiesen védekezve verte vissza Hegyesiék rohamait. A tetőponton a játék játékosságát a kilátogatóknak remekül megcsillantva jobbról balra, majd balról jobbra sakkozott Szabó László és Nemanja Rajcsevics, aztán a kitett labdából a jobb oldalon érkező Dürgő Péter eresztett meg dörgedelmes lövést - a kapufára. A hazai fölény maradt, nyomása azonban valamelyest tompult, így jókor jött , amikor a 12. percben Koncz Miklós lövését szögletre mentette Spenger Szabolcs, a vendégek hálóőre, majd a sarokrúgást követően Rajcsevics elé került a laszti, akinek lövése szerencsésen perdült fel Hajducsi Péter monori csapatkapitányon, s a kivetődő portás tehetetlenül nézte, ahogy kapuja közepébe hull a játékszer (1-0). Koncz növelhette volna is az előnyt pár pillanattal később, azonban kimaradt a helyzet, a másik oldalon viszont azonnal jött a csattanós válasz: Csikós Ferenc egyedül vitte el a labdát a hazai térfél jobb oldalán Domonkos Ferenc mellett, majd kiszorítva, Csikar-szögből (vagy mondhatnánk akár: Csikós-szögből) lőtt laposan, s mindenki, de főleg Tombácz legnagyobb elképedésére a labda utat talált bal oldala és a kapufa között, majd a másik vasról perdült a hosszú alsóba (1-1). Felgyorsultak az események: alig két perc múlva Trucz Zsolt lőtt bődületes erővel jobbról 8 méterről - a labda Spenger lábai között vágódott a hálóba (2-1). Gallai Attila ekkor időt kért. Azonnal felbátorodtak a vendégek. Szőke Tamás bal oldalról leadott lövéseit előbb lábbal, majd kézzel hárította Tombácz, aztán jött ismét Csikós és szinte megismételte első találatát, mindössze annyiban tért el a korábbi koreográfiától, hogy valamivel kedvezőbb szögből lőtte ki a bal alsót a 18. percben (2-2). Szinte azonnali volt a válasz: Dürgő passzát kapta keresztben az ellenfél térfelén Koncz, s ezúttal felfelé irányzott, a kapu közepébe, védhetetlenül (3-2). Ám a Monor csakugyan rászolgálhat a "mumus" névre - miként Brinszky mester emlegette az ellenfelet a találkozó előtt - Csikós pedig a "főmumus" kitüntető titulust kaphatja meg Gallai boszorkánymestertől: a tehetséges csatár egy mintaszerűen kipasszolgatott akció végén közelről talált nyílegyenesen a hálóba (3-3) a 20. perc elején. Az utolsó pillanatokban Hajducsi rántotta vissza sárga lapot érően mezénél fogva az őt bal oldalon gyönyörűen faképnél hagyó Domonkost, s a jogosan megítélt szabadrúgást Koncz 10 méterről, kissé balról, laposan bombázta a hosszú alsóba (4-3). A szünetben, míg a mesterek kifejtették véleményüket a látottakról tanítványaiknak, a KÉSZ Akadémia és a Tisza Volán 2002-es születésű ifjú labdarúgói játszottak izgalmas, és rendkívül látványos, igazságos döntetlennel végződő (1-1) bemutató-mérkőzést. Aztán a folytatásban ismét hatalmas lendülettel esett neki a vendégeknek az UTC. Pataki Sándor balról 7 méterről nagy lövést eresztett meg, s a labda Spenger lábai között csapódott a hálóba ismét, mindössze 24 másodperc elteltével (5-3). A gól után valósággal kapujához szegezték az újszegedi fiúk a monoriakat, akik lélegzethez alig jutottak perceken keresztül, ám nem sikerült növelni az előnyt. A 28. percben Hegyesi "Ballack" Zsolt a meccs legnagyobb helyzetét hagyta ki, amikor fantasztikus cselek után Spengerrel szembe kerülve, majd őt is elfektetve, a hatoson belülről belsővel pofozta az üres kapu felé a labdát, ám a hálóőr az utolsó pillanatban még elcsípte a játékszert. Az ordító ziccer kimaradását menetrendszerint büntette a Monor: Papp Krisztián középről leadott, kicsit talán meg is pattanó lövése utat talált a hazai kapuba (5-4). A második félidő második felében aztán még számos helyzetet dolgozott ki a hazai gárda, Hegyesi jobbra-balra villanó zöld csukáját alig lehetett puszta szemmel követni, majd Hajducsi és Papp próbálta trükkösen, takarásból adott passz után sarokkal becsapni a szünetben beállt hazai kapust, Béry Istvánt - sikertelenül. A 35. és 36. percben Trucz Zsolt óriási, 12-13 méterről leadott lövésekkel ostromolta a bravúrosan védő Spenger kapuját - mindhiába. Gallai mester még kikérte idejét, csapata támadásai meg is élénkültek az utolsó percekre - volt, hogy a hazai védelem csak nyomozta a labdát - s mindkét csapat begyűjtötte ötödik hibáját az utolsó másfél percben, további találat azonban már nem született, maradt az 5-4 és a megérdemelt hazai győzelem, valamint a jogos dicséret a méltó ellenfélnek. Az UTC e győzelemmel lassan márványba faragja második helyét, előnye továbbra is hét pont a Kátával szemben (ők 8-2-vel vágtak vissza a hazai pályán ősszel elszenvedett vereségért a Borsod Volánnak Miskolcon), hátárnya pedig újra hét pont a fordulóban szabadnapos Gödöllő ellenében. Következőleg az újszegedi együttes pihen, aztán miskolci túra vár Hernády Márkékra, majd itthon fejezik be a szezont előbb a Szentes, végül a Kartal ellen az utolsó két fordulóban. Ezek közül a Borsod Volán elleni találkozó tűnik a legkomolyabbnak, a másik kettőn kötelező a hazai győzelem. Mindezek nyomán érik az osztályozó, s amennyiben így marad - márpedig miért is ne maradna így - egy sikeres májusi feljutási párharc után újra lehet Szegednek elsőosztályú futsalcsapata. Addig azonban még sokszor húsz perc tiszta játékidő van hátra, egyelőre azokra kell koncentrálni.

Férfi futsal NB II Keleti csoport, 18. forduló:

Ujszegedi TC - Monori SE 5-4 (4-3) Szeged, Csonka János Szakközépiskola tornaterme, 100 néző. Vezette: Kovács P., Juhász M., Serfőző Zs. UTC: Tombácz - Trucz, Hernády, Pataki, Hegyesi. Csere: Béry (kapus) Rajcsevics, Szabó L., Dürgő, Koncz M., Domonkos, Simon I. Vezetőedző: Brinszky Adrián. Monor: Spenger - Hajducsi, Nyúl, Szőke T., Papp K. Csere: Csikós, Temesvári. Vezetőedző: Gallai Attila. Gólszerzők: Rajcsevics (12'), Trucz (15'), Koncz (19', 20'), Pataki (21'), ill. Csikós (13', 18', 20'), Papp K. (29'). Sárga lap: Szabó L. (25'), ill. Hajducsi (20'). Brinszky Adrián: "Nincs nagy hagyománya az UTC-Monor csörtéknek, de azt hiszem kijelenthetjük, hogy a mai ellenfél tényleg 'mumusunk'. Dacára, hogy kevesen voltak, csaknem minden gólunkra tudtak válaszolni. Előnyt szereztünk, megnyugodtunk, kaptuk a gólt - ez volt a forgatókönyv. Lényeg, hogy megvan a három pont!"

Szentesi VSK – Salgótarjáni VSC 16-2 (5-0) Soroksári TE – SZTE EHÖK SE 3-4 (2-1) Borsod Volán Szabadidőközpont – Káta GSM-Nagykáta SE Futsal hétfő 2-8 (2-4) Pénteken játszották: Kartali Futsal SE – MVFC-Berettyóújfalu II 5-1 (1-1)