Vízilabda: parázs csatában nagyarányú Beton-vereség + FOTÓK

2011. március 18., péntek
Parázs csatát vívott a Szeged Beton a Honvéd ellen a férfi vízilabda OB I alapszakaszának 23. fordulójában a fővárosban, azonban a mérkőzés felénél cserével végleg kiállított Vindisch Ferenc és Molnár Tamás hiányát nem tudta pótolni a csapat, így nagyarányú vereséget szenvedett. Fontos csatára, valódi rangadóra készülhetett Kásás Zoltán együttese, hiszen a Vasas most szabadnapos volt, az Eger a Szőnyi úton vendégeskedett, a szombati Fradi-Újpest pólómeccs pedig várhatóan csak nevében lesz rangadó a megyeri útiak idei szereplése alapján. Így a forduló leginkább várt találkozójára nem is meglepő, hogy a Tisza-parti klubvezetés szurkolói buszt szervezett, s így mintegy 100 vendégdrukker is tiszteletét tette a Kőér utcai uszodában. A biztatásnak meg is lett az eredménye, bekezdtek a csapatok, egyből a közepébe vágtak és az első három támadás mindegyikét a kapusok bánták: Előbb Juhász Zsolt köszöntötte Gergely Istvánt egy remek ejtéssel, majd Tóth Márton használta ki az első előnyt, végül Joseph Kayes szerezte vissza a Betonnak az előnyt, szintén fórból, egy kiváló kapáslövéssel (1-2). A Honvéd ötméteresből egyenlített, bár nem a klasszikus módon: Kiss Csaba büntetőhibája után Tóth Márton a felsőlécre lőtte a büntetőt, ám a Beton szerencsétlenségére az ítéletvégrehajtó elé pattant a labda, aki másodikra nem hibázott. Jansik Dávid fórkihasználása már hazai előnyt jelentett (3-2). Török Béla szerencsére gyorsan egyenlített, ám végül ismét a hazaiak örülhettek a góllövőlistát vezető Szívós István megúszásgólját követően (4-3). A második negyed ugyanolyan rosszul folytatódott, ahogyan az első véget ért: Hárai Balázs fórból és centerből egyaránt eredményes volt, így hárommal meglógott a Honvéd (6-3). Varga Péter szépített Salamon Ferenc kiállítását követően a 14. percben, ám Szívós gyorsan válaszolt (7-4). Ezt követően a bírók Vindisch Ferencet szándékos, sérülést okozó szabálytalanságért cserével végleg kiszórták, a Beton pedig négyperces büntetést kapott. A megítélt ötméterest Salamon hajtotta végre, de hatalmas kapufát lőtt. Nem sokkal később piros lapot kapott Juhász György technikai vezető is. A parázs indulatok nem hagytak alább, folyamatosan állították ki a hazaiakat, így öt a négy ellen támadva Török a félidő utolsó másodpercében két gólra hozta fel a Betont (7-5). A harmadik negyed is rosszul indult: előbb Gór Nagy Miklós fordult le és szerzett gólt (8-5), majd Molnár Tamást is kiszórták a játékvezetők, végleg, cserével. Nem sokkal ezután kiegészült a Beton, két kulcsemberét nélkülözve kellett lejátszania gyakorlatilag csaknem a teljes második félidőt. A forrongó eseményeket követően csökkent a koncentráció, ráadásul a két alapember hiánya miatt gyorsabban fáradtak a szegediek, s ez már ekkor el is döntötte a mérkőzést, az időkérés sem segített. Sok hibával telt a negyed, Gergely azonban tovább javult és mindent fogott, Szívós pedig begyötört még egy gólt, így 9-5-ös hazai vezetéssel következhetett az utolsó szünet. A záró játékrész Gergely bravúrjaival indult, Török, Juhász és Somogyi Balázs hiába próbáltak faragni a hátrányból előnyben, a Honvéd hálóőre kifogott rajtuk. Jansik Dávidnak azonban a 28. percben sikerült, ami a szegedieknek nem, góljával már 10-5 volt az állás, igaz Jansik örömét beárnyékolhatta, hogy pár másodperc múlva begyűjtötte harmadik hibáját is. A végére szétesett a Beton, Szívós negyedik találata csapata tizenegyedikje volt, majd Salamon szabaddobásból lőtte meg a tucatot. Szépségtapaszként még Bátori Bence állíttatta ki magát a végén harmadik hibával, ráadásul ötméterest érően - a büntetőt Török vágta be, ezzel kialakítva a 12-6-os végeredményt. Győzelmével a Honvéd feljebb kapaszkodott a Beton nyomában a tabellán, de még így is négy pont a szegedi előny. A Beton továbbra is harmadik, azonban kezd elúszni a felzárkózás a Vasashoz és az Egerhez, akik közül csak az utóbbi játszott ma, s magabiztos győzelmével megerősítette vezető pozícióját. A góllövőlistán kiállítása miatt Molnár Tamás nem tudott feljebb zárkózni a péntek este négyszer is eredményes Szívós Mártonra, aki így már 70 találattal vezet 59 gólos szegedi riválisa előtt. Kásás Zoltán legénysége legközelebb március 26-án, szombaton, hazai medencében fogadja a jelenleg hatodik helyen álló Szolnoki Főiskola együttesét egy újabb rangadón.

Férfi vízilabda OB I 23. forduló:

Groupama Honvéd - Szeged Beton 12-6 (4-3, 3-2, 2-0, 3-1) Budapest, Kőér utcai uszoda. Vezette: Horváth Cs., Kun Gy. Groupama HONVÉD: GERGELY - Bátori, Jansik 2, SZÍVÓS 4, TÓTH M. 2, Gór Nagy 1, HÁRAI 2. Csere: Salamon 1, Angyal, Székely, Hangody. Vezetőedző: Vad Lajos. Szeged Beton: Baksa - TÖRÖK 3, Kiss Cs., Busila, Molnár T., Juhász 1, Kayes 1. Csere: Vindisch, Varga P. 1, Younger, Somogyi, Lehmann. Vezetőedző: Kásás Zoltán. Gól - emberelőnyből: 8/4, ill. 13/4. Ötméteresből: 2/-, ill. 1/1. Kipontozódott: Jansik (28'), Bátori (32'), ill. Vindisch (15' - cserével végleg), Molnár T. (17' - cserével végleg). Piros lap: Juhász György. Kásás Zoltán: "A két kiállítás után már nem tudtunk cserélni, elfáradtunk, gyengén lőttünk. A Honvéd viszont remekül lőtt kapura, gratulálok nekik a győzelemhez."További eredmény: BVSC-Zugló - ZF Eger 8-12 (3-2)