Labdarúgás: végig fölényben is csak ikszelt a Volán + HANG, FOTÓK

2011. március 12., szombat
Gyakorlatilag végig fölényben játszott a Volán a Szabadkígyós ellen a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 17. fordulójában, de nem sikerült visszavágni az őszi vereségért, a döntetlen szegedi szempontból sajnos igazságosnak mondható. Visszavágni készült a Tisza Volán az őszi idény elején Szabadkígyóson elszenvedett 2-0-s vereségért a vendégeknek, noha ez a játék első perceiben nem látszott. A vendégek agilisan kezdtek, próbálták meglepni a Volánt, s ez a 12. percben célra is vezetett, miután Mátó Attila hámozta át magát két hazai védőn a jobb oldalon, majd a tizenhatoson belülre kerülve balra passzolt az üresen érkező Piti Lászlónak, aki könnyedén helyezett a jobb alsó sarokba az elvetődő Czirják Tamás mellett (0-1). Felrázta a bekapott gól a Volánt, egyre többet birtokolták a labdát, ám látszólag elképzelés nélküli támadásokat vezettek Buchholcz Gábor fiai. A szabadkígyósi védők jól zártak az elsősorban a bal szélen operáló hazai támadásokkal szemben, leginkább Hrabovszki Gábor játékát illeti dicséret. Ő is hibázott azonban belső védő társával, Szokol Mihállyal egyetemben, amikor a 23. percben az újonnan igazolt szerb Branko Bozovic kapott jó labdát középről a bal oldalon, s befelé cselezve átjutott a két, egymást zavaró vendég védőn és Sztankó Ákossal szembe kerülvén higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). Az egyenlítés után egyre másra vezette támadásait a hazai alakulat, ám a másik szerb igazolás, Petar Bursac 24. percbeli, zúgó-visszhangzó jobb oldali kapufáját leszámítva nem sikerült komolyan veszélyeztetni a kígyósi kaput. A vendégek egyértelműen kontrákra rendezkedtek be, s remekül csaptak le minden pontatlan labdára, igaz, indulni képtelenek voltak, ilyenkor is csak pillanatokra tudták megtartani. A Volán meddő mezőnyfölényét a félidő végén kecsegtető pozíciókból elvégzett két szabadrúgással sem sikerült gólra váltani. Fordulás után a játék képe nem sokat változott a második félidő elején sem, az első játékrészhez hasonlóan az ellenfél térfelének közepén zajlott a játék - eredmény nélkül. Egy idő után ki tudtak jönni a hazaiak szorításából a vendégek és akadt, hogy a felezővonalat is átlépték, sőt, pontrúgáshoz is jutottak - szintén bárminemű eredmény nélkül. A folytatásban maradt a Volán-fölény, Végh Ariel gyors játéka a bal oldalon üde színfolt volt, de komolyabb helyzetek nem születtek belőle, a bunkerbe húzódó védelem minden labdát ki tudott vágni. A végét megpörgette a Volán, azonban a Szabadkígyós ügyesen tördelte a játékot, így a győztes találattal adósak maradtak Beretka Péterék. Maradt az 1-1, nem sikerült visszavágni az őszi vereségért. A Tisza Volán e döntetlennel 21 ponttal a 10. helyen táborozik jelenleg, beérve a szintén 21 pontos Hódmezővásárhelyt, mely a KITE-Szegedtől szenvedett 1-0-s vereséget szombat délután. A következő fordulóban valódi Szeged - Szolnok párharc várható: a KITE a Szolnoki MÁV együttesét fogadja szombaton, míg vasárnap a Buchholcz-legények látogatnak a Szolnoki Spartacus otthonába.

Labdarúgó NB III Alföld csoport, 17. forduló:

Tisza Volán - Szabadkígyós 1-1 (1-1) Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfüves pálya. Vezette: Wittmann J. (Atyánszky L., Allaga I.). Tisza Volán: Czirják – Pénzváltó, Mórocz (Dargó), Boldizsár, Grünvald – Vágó, Szilágyi – Buzási, Bursac (Beretka), Végh – Bozovic (Völgyi). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Szabadkígyós: Sztankó - Hrabovszki (Bagi), Szokol, Gurbán, Mogyoróssy, Knyihár, Bagó (Apáti), Murvai, Gazsó, Piti, Mátó (Tóth Z.). Vezetőedző: Turcsek Zoltán. Gólszerzők: Bozovic (23'), ill. Piti (12'). Sárga lap: Bursac, ill. Mátó, Piti, Gurbán.
Buchholcz Gábor, a Tisza Volán vezetőedzője értékeli a találkozót:

90. perc: Gazsó ugratja ki Knyihárt, les. És itt is a vége. Elmaradt a visszavágás. 89. perc: Dargó támaszkodik Knyihárra, szabadrúgás jó 27 méterről a Volán térfelének jobb oldaláról. Mogyoróssy csavarja rá, fölé. 87. perc: Sok apró kígyósi szabálytalanság, paprikásodik a meccs. 86. perc: Pörög a meccs, nyom a Volán, tördeli a játékot a Kígyós. Ha lenne labdabirtoklási statisztikánk, nagyjából 70-30-at mutatna. Vagy még jobbat. 83. perc: Vágót löki fel a másik 16-os, Murvai. Jobbról jön 25 méterről Végh szabadrúgással, laposan lő, a felugró kéttagú sorfal egyik lábáról bedobás. 82. perc: Végh ível előre középre egy szabadrúgást, bedobásra mentenek a védők. Szöglet követi a bedobást, Végh ível be, Buzási fölé fejel az ötösről. 80. perc: Knyihár kap jó labdát a térfél közepén, nincs les, szögletre tisztázza a védő. A szöglet veszélytelen. 77. perc: Gurbán rúgja fel Völgyit a tizenhatos vonalán, sárga és jó pozícióból szabadrúgás 17 méterről középről. Szilágyi a falba lövi. Bagó helyett Apáti Miklós jött időközben. 76. perc: Épp megdicsértük volna Wittmann játékvezetőt határozott és korrekt játékvezetéséért, amikor Véghet rúgják fel egy szép cselsorozat után a kígyósi térfél bal oldalán és előnyszabályt mutat, miután a vendégek megszerzik a labdát. 73. perc: Bursac húzza vissza a megiramodó kígyósi támadót a félpályánál, sárga lap ez is. 69. perc: Lejön a gólszerző a Volánnál, Bozovicot Völgyi Roland váltja. Bagi felvágja Véghet a vendégtérfél bal szélén. A sértett beívelését kivágják. A kontrából Gazsó indul, nincs les, keresztbe passzol, Knyihár nem éri el de szabálytalankodik is. Volán szabadrúgás jöhet kifelé. 68. perc: Meglepő esemény - Gazsó végez el szabadrúgást a Volán-térfél közepéről, megjátssza a bal szélen Pitit, de hosszú, a sárgalapos gólszerző csak a kapu mögé tud beadni. 66. perc: Piti kap sárgát a félpályánál elkövetett taktikai szabálytalansága után. 65. perc: 28 méterről középről lő szabadrúgást Végh, mellé. 64. perc: Dargó esik el az ötösnél, kérdőn nézi a játékvezetőt, kirúgás... 62. perc: Mátó vágja fel Vágót a kezdőkörnél a vendégtérfélen, sárga lap a jutalma. A szabadrúgás után kialakult helyzetből középről 10 méterről Grünvald lő fölé. 60. perc: Buzási cselezget a jobb oldalon az alapvonalnál, beívelését kifejelik. Balról hazai szöglet, ezt is kivágják a kétségbeesetten védekező Kígyósiak. 57. perc: Kicsit kiszabadulnak a hazai szorításból a vendégek, Mátó lesen kapna labdát ismét. 56. perc: Momentuma nincs gyakorlatilag a vendégcsapatnak, Czirjáknak sincs semmi dolga. Leszámítva most, amikor egy beívelést húz le. 52. perc: Mogyoróssy végezett el szabadrúgást a félpálya jobb oldaláról, Knyihár lesen kapja. 48. perc: Knyihár ütközik Véghgel az ellenfél tizenhatos bal sarkánál, Szilágyi lövi a szabadrúgást, kipattan a védőkről, Szilágyi maga megy érte, felvágják a kapuval szemben 18 méterre. Bursac végzi el, ez is lepattan egy védőről. 46. perc: A Szabadkígyós kezdi a második félidőt. Azonnal letámad a Volán, kontrával próbálkozik a Kígyós, Gazsó ugrik ki lesen. Mintegy 150 néző látogatott ki a meccsre, helyt-helyt hangos "Szeged ollé!" kiáltások hangzanak. Meg egyebek is, de azokat inkább nem idézzük... A hangulat kiváló. A kezdeti tapogatózó játékot követően egy jó kontra után megszerezte a vezetést a vendég Szabadkígyós, majd egyre nagyobb fölénybe került a Tisza Volán és tíz perc elteltével egyenlített is Branko Bozovic révén. A nyomasztó mezőnyfölény ezután is megmaradt, de a betömörülő vendégek védelmét nem igazán sikerült eddig feltörni, leginkább pontrúgásokból tudnak veszélyeztetni Végh Arielék. Szünet.45. perc: 20 méterről középről, enyhén balról Szilágyi tekert fölé egy szabadot. Még egy szöglettel jöhetnek a hazaiak, de a védők ismét kivágják. 43. perc: Végh végezhetett el kecsegtető pozícióból a jobb oldalról 25 méterről szabadrúgást. Lapos erős lövését Piti vágta ki. 41. perc: Bagi Balázs jön a sérült Hrabovszki helyére. 38. perc: Vágó adta ki bal szélre Véghnek a labdát aki az alapvolatól passzolt be középre Bozovicnak, ám a védője még épp idejében tisztázott. Szöglet után Bursac ível a kapu elé, Sztankó lehúzza. 34. perc: Szilágyi kerül helkyzetbe a kapu torkában de az utolsó pillanatban fölé fejelve tisztáz a kígyósi védő. A szögletet kivágják, majd Hrabovszki ütközik középen és lenn marad. Cserét kér. 32. perc: Szilágyi harcol ki szögletet. Kivágják a védők. Gólja óta abszolút mezőnyfölényben a Volán, a Kígyós a félpályát sem lépte át, csak a kapuig igen jutnak el Vágóék... 28. perc: "Gyerünk Petar!" - bíztatják a társak az új szerzeményt, aki a kígyósi térfél közepéről ível előre jobbra, de Sztankó gyorsabban lecsap a labdára. 27. perc: Hrabovszki kerül a földre, rosszul ugrott, alá fordulhatott a bokája. Feldobással folytatódik a játék, a Kígyós átíveli a Volán térfelére. 24. perc: Közvetlen a gól után bődületes kapufát lő Bursac a jobb oldalról. Feléledt a csapat! 23. perc: GÓÓÓL!!! Vendég szöglet után Czirják hozza játékba a labdát, ami az ellenfél térfelének bal szélén Bozovichoz kerül. Hrabovszki és Szokol ügyetlenkedését követően Bozovic tisztára játssza magát és az elvetődő kapus mellett a jobb alsóba lő! 1-1!20. perc: Szilágyi ugratta volna ki a bal szélen Grünvaldot, de Hrabovszki eredményesen lépett közbe. Továbbra is kevés az elképzelés a hazai támadásokban, hiába birtokolják többet a labdát Buchholcz mester fiai. 16. perc: Többet támad a Volán, de nincs igazán elképzelés a játékukban. A vendégek lecsapnak minden pontatlan labdára. Egy ilyen után Knyihár ugrott ki veszélyesen a jobb oldalon, túl szélen társsal üresen, szerencsére lest int a partjelző, az is volt. 12. perc: GÓÓÓL... Vezet a Kígyós. Mátó áthámozta magát védőjén egy csellel a tizenhatoson belülre kerülve a jobb oldalon, majd keresztbe passzolt az üresen érkező Pitinek aki közelről nem is hibázott, a jobb alsóba pofozta a bőrt. 0-1. 10. perc: A kezdeti álmosságból ferléledt a Volán, Bursac adott volna középre a tizenhatoson belül, a labda az egyik védő kezét érte, de szöglettel jöhetett a hazai gárda - eredménytelenül. 9. perc: A kígyósi kapu előtti tömörülés után Szilágyi tette kapura , de Sztankó magabiztosan fogta a labdát. 8. perc: A Szabadkígyós kezdi aktívabban a találkozót. A Volán egyszer jutott el az ellenfél tizenhatosáig, a keresztlabda azonban nem érte el Végh Arielt. 4. perc: A sérült Mórocz helyett Dargó jön. 1. perc: Wittmann játékvezető sípszavára a Volán kezdi a találkozót. Lazán passzolgatnak hátul a hazaiak, végül egy ütközés után Mórocz a földön. A Kígyós bedobás után visszaadja a labdát. Mórocz lesántikál, pálya szélén ápolják. Bánóczki Sándor technikai vezető elhunyt édesapjára emlékezve egyperces gyászszünettel kezdődik a találkozó. A kezdőcsapatok:Tisza Volán: Czirják – Pénzváltó, Mórocz, Boldizsár, Grünvald – Vágó, Szilágyi – Buzási, Bursac, Végh – Bozovic. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Szabadkígyós: Sztankó - Hrabovszki, Szokol, Gurbán, Mogyoróssy, Knyihár, Bagó, Murvai, Gazsó, Piti, Mátó. Vezetőedző: Turcsek Zoltán. 14.25: A Tisza Volán narancssárga-feketében, a vendégek kék mezben fognak játszani. 14.15: Sok szeretettel köszöntjük a Kedves Olvasókat a Felső Tisza parti stadion műfüves pályájáról, ahol hamarosan kezdődik a Tisza Volán első tavaszi mérkőzése a tavaszi idényben. A Tisza Volán SC Szeged várható kezdőcsapata: Czirják – Pénzváltó, Mórocz, Boldizsár, Grünvald – Vágó, Szilágyi – Buzási, Bursac, Végh – Bozovic. Beharangozónk itt olvasható.