Labdarúgás: a végén csattant az ostor Sándorfalván, kikapott a Kistelek + VIDEÓ, FOTÓK

2011. március 27., vasárnap
Izgalmas, parázs csatában verte a Sándorfalva a listavezető Kisteleket a szomszédvárak csatáján a megyei I. osztályban. A vendégek egy félidőn át játszottak emberhátrányban, s a 91. percben kapott gól lett a vesztük. A meccset online közvetítettük.

Labdarúgó megyei I. osztály 19. forduló:

Sándorfalva SK - Kisteleki TE 2-1 (1-0). Sándorfalva, vezette: Samu László. Sándorfalva: Vasas - Kondás, Mihalkó D., Mihalkó G., Kanász, Molnár, Mihalkó M., Túri (Gonda), Szűcs (Gaál), Jani, Varga (Bense). Vezetőedző: Tóth János. Kistelek: Tombácz - Kovács Z., Rácz, Kiss, Koncz R. (Keller I.), Piacsek, Rostás (Keller Z.), Papp, Nana, Kiszner, Kispál (Répás). Vezetőedző: Czeigersmidt Roland. Gólszerző: Mihalkó M. (27'), Kanász (91'), illetve Nana (11-esből 77') Kiállítva: Kiszner (48') 92. perc: Vége! Magas színvonalú, indulatokkal tarkított küzdelmet hozott a két szomszédvár rangadója. A csata a 91. percben dőlt el a hazaiak javára. A döntetlen talán igazságosabb lett volna, hiszen az első félidőben a Sándorfalva, a másodikban az emberhátrányban játszó Kistelek futballozott jobban, tett többet a sikerért. 91. perc:GÓÓÓL! Az utolsó utáni pillanatban megszerezte a győztes gólt a hazai alakulat. Mihalkó Máté száguldott el a jobb oldalon, beívelése az egyedül érkező Kanász Lászlót találta meg a hossz oldalon, ő 2 méterről továbbította a hálóba a labdát; 2-1! 90. perc: Tombácz is besárgul, az ok: időhúzás. Két perc hosszabbítás következik. 88. perc: Igencsak feszült a végjáték, rengeteg sárga lap villant az utóbbi percekben. Kisteleki szabadrúgás 17 méterről, picit a tizenhatos jobb oldali sarka irányából. Nana méregeti a távolságot, lövése megpattan egy hazai lábon, s alig száll fölé. 84. perc: Kiegyenlített lett a játék, kicsit visszaállt a Kistelek, megnyugodtak a vendégek az egyenlítést követően. Most a sándorfalviaknak sürgősebb, próbálkoznak, támadnak, de mintha már nem lenne bennük átütőerő. Mihalkó Máté kétszer is pontrúgást végezhetett el, de mindkét alkalommal csúnyán fölé lőtt. 77. perc:GÓÓÓL! Egyenlített a Kistelek, s megint azt kell mondanunk, megérdemelten. A tizenhatos vonalánál rúgták föl az egyik vendégjátékost, ezúttal megkapta a büntetőt a Kistelek. Nana Mihály a balra vetődő Vasas mellett a jobb alsó sarokba gurított; 1-1! 74. perc: A Kistelek teljesen beszorította a hazaiakat, a labda percekig ott pattogott a sándorfalvi térfélen. A bunkerből aztán Mihalkó Máté tört ki cselsorozatával, betört a tizenhatoson belülre, emelése alig szállt fölé. Tombácz csak szemmel verte a labdát. 68. perc: Keller Zoltán cselezte át magát a sándorfalvi védelmen, centerezett, a kapu előterében Rácz rúgott össze az egyik hazai játékossal. Ezúttal a kistelekiek reklamáltak tizenegyest, a bírói síp megint néma maradt. 63. perc: Meglepő módon továbbra is a Kistelek veszélyesebb az emberhátrány ellenére. A kiugró Nana elől Vasas Gábor ebben a pillanatban kifutva tisztáz, de összecsapnak. Sárga itt, sárga ott! Tóth János Gondát és Bensét küldte pályára Túri és Varga helyett. 61. perc: Nana Mihály 18 méteres szabadrúgása alig szállt fölé. 57. perc: Igen eseménydúsan telnek a percek. Mintha a hazaiak zavarodtak volna meg kicsit az emberelőnytől, a kistelekiek előtt több lehetőség is adódott. Először azonban egy sándorfalvi akcióról: Varga Attila lépett ki ügyesen a védők között, s tizenhatoson belül becsúsztak elé, majd elesett. A hazaiak vehemensen büntetőt reklamáltak, a bíró nem ítélt semmit - úgy tűnt, jól döntött. Ezt követően támadásba lendült az éllovas: Nana Mihály a saját térfelének közepétől az ellenfél tizenhatosáig tört előre, keresztbe ívelt, s a hosszú oldalon érkező Koncz Róbert 7 méterről lőtt. A kisteleki játékos telibe trafálta a jobb kapufát! Igen közel jártunk az egyenlítéshez... 51. perc: A csereként beállt Keller Zoltán szabadrúgását Vasasnak kellett hárítania. Tíz emberrel sem adja föl a listavezető! 50. perc: Varga Attila lépett ki remek ütemben a jobb oldalon, elpörgette a labdát Tombácz fölött, de a kapu fölött is... Hatalmas hazai lehetőség maradt ki. 48. perc:PIROS LAP! Egy durva szabálytalanságot követően Kiszner Antal megkapta második sárgáját, így mehetett zuhanyozni. 46. perc: A hazaiak kezdték a második félidőt. A hátrányban lévő Kistelek két helyen is változtatott. Rostás és Kispál helyére Keller Z. és Répás érkezett. 45. perc: Az utolsó momentum a hazaiaké: Mihalkó Máté a tizenhatos vonaláról, az alapvonaltól öt méterre végezhetett el szabadrúgást, kapura akarta csavarni, de kísérlete elment a rövid sarok mellett. Szünet! 39. perc: A Nana - Rostás páros életveszélyes akciókat vezet, nagy erőkkel küzd az egyenlítésért a Kistelek. Sorra rúgja a szögleteket az éllovas, a Falva hátsó alakzata azonban egyelőre állja a sarat. Az ő szempontjukból jól jönne már a szünet. A vendégek mindezt úgy fogalmaznák át, hogy örömmel vennék, ha a fordulás előtt mattolni tudnák Vasas kapust, s nem hátrányban kellene az öltözőbe vonulniuk. Izgalmas periódus elé nézünk. 33. perc: Rendkívül parázs a hangulat, egyre több a belemenés és az apró tüske. Az iram továbbra is elég nagy, de az utóbbi percekben a kapuk nem forogtak veszélyben. Egy-két leshelyzet megítélése borzolja a szurkolók kedélyeit, kezd csökkenni a játékvezető népszerűségi indexe. 28. perc: Rögtön a középkezdést követően igen veszélyes kisteleki akció futott a pályán, a végén Nana szúrta rá, a löket alig ment fölé. 27. perc:GÓÓÓL! Vezetést szerzett a Sándorfalva, s az eddig látottak alapján nem is érdemtelenül. A vendégek kapujától 18 méterre kézzel ért a labdához Kispál, amiért sárga lapot érdemelt ki. A szabadrúgást Mihalkó Máté végezte el, s a sorfalat álló teljes kisteleki csapat fölött a kapu jobb oldalába emelte a játékszert, pazar lövéssel juttatta előnyhöz övéit. Tombácz mozdulni sem tudott; 1-0! 22. perc: Két átlövéssel jelezte növekvő fölényét a hazai együttes. Mihalkó Máté és Szűcs is 20-22 méterről durrantotta rá, fél-fél méterrel tévesztettek célt. 17. perc: Kezd parázzsá válni a csata, Kiszner Antal kapott sárgát. 15. perc: Mihalkó Máté az ötös sarkánál két zseniális csellel küldött el két kisteleki védőt, de ahelyett, hogy lőtt volna, tovább komplikálta, s a harmadik vagy negyedik ember megállította. Bátran, ügyesen kavargatott a sándorfalvi játékos, de végül haszontalannak bizonyult a húzogatás. Célba kellett volna venni a kaput! 11. perc: A kezdeti percek után mezőnyfölénybe került a Sándorfalva: Mihalkó Gergő perdítését kellett védenie Tombácz kapusnak. Válaszul Nana Mihály húzott el a bal oldalon, védők mögé löbbölt labdájával Rostás István lépett meg, s hatalmas ziccerben 10 méterről Vasas Gábor portásba lőtt, a kipattanóból Nana ismétlése pedig fölé szállt. Az iram és a színvonal is kiváló, messze a megye I. átlaga fölötti eddig. 6. perc: A vendégek részéről Rostás húzta meg a jobb oldalon, beadását két támadó elől Jani vágta vissza a mezőnybe. Szép támadás, szép mentés volt! Rostás egyébként is igen aktív, nehezen tudják tartani a hazai védők. 1. perc: A hazaiak sárga-fekete szerelésben, a vendégek tiszta kékben léptek pályára. Nana Mihály elhunyt édesanyja emlékére egyperces gyászszünettel indult a találkozó. A kistelekiek kezdték a játékot esőre hajló időben, mintegy 300 néző előtt. A két együttes őszi összecsapásán 2-1-es kisteleki siker született, Koncz Miklós és Koncz Róbert találataira Molnár Dániel felelt. A tavalyi ezüstérmes Kistelek jelenleg 40 ponttal vezeti a tabellát, a Sándorfalva 28 pontot gyűjtött, így a hetedik.