Labdarúgás: háromszor egyenlített a Csengele Domaszéken + FOTÓK

2011. március 15., kedd
Fordulót rendeztek a nemzeti ünnepen a labdarúgó megyei III. osztályban. A Csengelével együtt mi is Domaszékre látogattunk. A második helyen tanyázó hazaiak háromszor is vezetést szereztek, de a vendégek nem adták föl, s minden alkalommal talpra tudtak állni. A csata gólzáporos döntetlennel zárult.

A labdarúgó megyei III. osztály 20. fordulójában:

Domaszék SK - Csengele KSE 3-3 (1-1). Domaszék, 50 néző, vezette: Juhász Mihály. Domaszék: Baranyás - Sipka, Oláh, Kiss Z., Kertész, Deli, Klötzl, Deák, Dönci (Mravik), Fülöp (Gyuris), Fodor M. Vezetőedző: Csányi Lajos. Csengele: Katona N. - Rabi (Csáki D.), Molnár (Novák), Hegedűs, Tóth Sz., Haraszti (Csáki M.), Pálfi, Gurdics, Katona S., Heim, Nagy T. Vezetőedző: Kun-Szabó Tibor. Gólszerző: Fodor M. 2 (52', 66'), Klötzl (20'), illetve Katona S. 2 (28', 86'), Sipka (öngól, 55') 90. perc: Árvai váltotta a meccs csengelei hősét, Katonát. Ezt követően itt a hármas sípszó, pontosztozkodással zárult a derbi. A hazaiak csak magukat okolhatják, hogy nem sikerült nyerniük. Több helyzetük volt, háromszor is vezettek, de mindig visszaengedték a meccsbe a látogatókat, nem sikerült megadniuk a kegyelemdöfést Kun-Szabó Tibor csapatának. A Csengelét ugyanakkor dicséret illeti lelkes, harcos játékáért, valamint azért, mert egy pillanatig sem adta föl. A vendégek jutalma egy pont lett. 86. perc: GÓÓÓL! Egy jobb oldali szabadrúgást íveltek be a vendégek, hosszan szállt a labda, Katona Sándor csúsztatott, Baranyás kapus pedig ügyetlenkedett, s a laszti a lába között becsusszant; 3-3! Harmadszor is talpra tudott állni tehát a Csengele, lehet, hogy Fodor elrontott ziccere két pontjába kerül a Domaszéknek! 84. perc: Izgalmas a hajrá, s azt kaptuk, amit vártunk ettől az összecsapástól: kulturált játék, igaz, kicsit sok hibával, sok gól, remek futballidő. Nézőből viszont talán többet érdemeltek volna a küzdő felek. De majd legközelebb. A Domaszék nagyszerű szereplése minden bizonnyal meghozza majd a kedvet ahhoz, hogy egyre többen látogassanak ki a bajnokikra. Ha meglesz ez a siker is, a csapat tovább őrzi második helyét a megye III-ban. 82. perc: Fodor Máté egy az egyben állt a kapussal szemben, de elrontotta a meccslabdát. Aztán kijött a Csengele a szorításból, Katonát az utolsó pillanatban tudták szerelni a hazai védők. Kis híján helyzetbe tudott kerülni a vendégek csatára. 76. perc: Egyre inkább érvényesül a hazaiak fölénye, el akarják dönteni a meccset. Ha sikerülne megszerezniük a negyedik gólt, aligha állna talpra a Csengele. Így viszont még minden nyitott. 73. perc: Lesről talált a hálóba a domaszéki játékos, de korainak bizonyult a nézők öröme, nem adták meg a gólt... 66. perc:ÓÓL! Fülöp Gábor ügyesen vett át egy hosszú ívelést, védőjét becsapta, majd pontosan centerezett. Középen - ki más? - Fodor Máté érkezett, aki úgy szelídítette meg a lasztit, hogy azzal a mozdulattal védőjét is megelőzte. A csatárnak aztán a könnyebbik feladatot is sikerült megoldania: a kiszolgáltatott kapus mellett laposan a jobb sarokba lőtt; 3-2! Vajon harmadszor is érkezik-e a gyors válasz? 62. perc: Megélénkült az iram, mindkét gárda a három pontra hajt, s a támadófutballt erőltetik, ami igencsak örömteli. Mravik Károly állt Dönci Richárd helyére a Domaszékben, ő remekül irányít és szervez, ez lesz a feladata most is. Közben egy vendéghelyzet: Heim próbálkozott, de Baranyás eszén ez alkalommal nem tudott túljárni. 57. perc: Igencsak felpörögtek az események, Fodor Máté csaknem megint vezetéshez juttatta a domaszékieket, de sistergős lökete elsuhant a bal kapufa mellett. 14 méterről tüzelt, százszázalékos ziccer maradt ki. 55. perc: GÓÓÓL! Újra egyenlített a Csengele. A védők gyűrűjében Katona Sándor kavargatott, Baranyás kapus szaladt elé, de Sipka Róbert, a hazaiak védője megelőzött mindenkit, s bár menteni igyekezett, saját kapujába talált; 2-2! 52. perc:ÓÓL! Kertész Attila balról átívelt labdáját Fodor Máté szépen vette át, majd estében, jobbról, 8-9 méterről a kilépő hálóőr mellett a hosszú sarokba lőtt; 2-1! 48. perc: Lassan kezdődik a félidő, megint nem ugrottak egymásnak. 46. perc: Indul a második játékrész, most a Csengele kezdett. 45 perc áll a csapatok rendelkezésre, hogy döntésre vigyék a dolgot, különben egy-egy pont jut mindkettőjüknek. Szünet.45. perc: Egy felívelést követően Fodor Máté 11 méterről nagyszerűen fejelt, szép vetődéssel védett a csengelei kapus. A sok hibával tarkított első félidő igazságos eredménnyel zárult. Szünet! 40. perc: Egy-egy lehetőség mindkét kapu előtt: előbb Haraszti ment el, laposan lőtt, Baranyás elvetődve hárított, majd válaszul egy hazai szögletet követően kavarodás támadt a büntetőterületen belül. A domaszéki támadók egymásra vártak, s bár kecsegtető helyzet alakult ki előttük, addig totojáztak, míg már nem tudták átlőni a falat. 33. perc: Hibákkal tarkított mezőnyjátékot láthatunk az egyenlítés óta, most mindkét gárda óvatosnak tűnik. A vendégek egyébként nemrégiben egy kényszerű cserét hajtottak végre: a megsérült Molnárt Novák váltotta. 28. perc: GÓÓÓL! Teljesen váratlanul itt az egyenlítés. Baranyás Csaba kapus és védője összefutott egy előreívelt labdánál, a hibát kihasználva kibújt Katona Sándor, s az üresen árválkodó kapuba gurított; 1-1! 27. perc: A gólt követően is domaszéki lehetőség: Fülöp Gábor tört be a tizenhatoson belülre, de nem tudta átemelni a kifutó Katonán, aki oldalra ütötte a bőrt, majd ügyes mozdulattal csapott le rá. Kiegyenlített a küzdelem, a labdabirtoklás is közel azonos, de árnyalatnyival a Domaszék tűnik veszélyesebbnek. 20. perc:ÓÓL! Vezet a Domaszék. A gól előzménye az volt, hogy Dönci 20 méterről laposan lőtte el a játékszert a jobb sarok felé, mellé ment volna, de Katona kapus talán túlzottan is óvatoskodva ujjheggyel beleért, s szögletre ütötte. A sarokrúgást jobbról Klötzl Bence végezte el, s mesterien, érintés nélkül csavart a bal fölsőbe. Fantasztikus találat, a portásnak nem lehetett esélye; 1-0! 18. perc: Csapkodó játékkal telnek a percek, rengeteg a hiba, s kétszer villant közben a sárga lap is: mindkét alakulattal egy-egy kártyával lett gazdagabb. Birkóznak rendesen a fiúk, de az akciók rendre pontatlanságokba torkollnak. Aki hamarabb megnyugszik, könnyen előnybe kerülhet. 12. perc: Magához tért a Csengele, s átvette az irányítást. Kiss Zoltán hibája után Katona Sándor lőhetett, de csúnyán fölé durrantott. Csányi Lajos együttese ezekben a percekben még a felevővonalat sem tudja átlépni. 6. perc: Fodor Máté az ötösről lőhetett, de a labda elgurult a hosszú sarok mellett. Rohamoznak a domaszékiek, szeretnék megszerezni a vezetést. 5. perc: Abszolút ziccerben léphetett volna ki a domaszéki Fülöp Gábor, a játékvezető - úgy tűnt, tévesen - lest ítélt, s megállította a játékost. 4. perc: Piros mez és nadrág, fekete sportszár a hazaiak viselete, a vendégek lila-fehérben pompáznak. A megyei bajnokság egyik legjobb pályáján remek időben kezdődött a meccs, sajnos kevés néző előtt. A helyiek azt mondják, ez a hétköznap miatt van így. 1. perc: A hazaiak kezdték a játékot. 14.30: A mai napon egyébként nyolc mérkőzésre kerül sor a megyei III. osztály 20. fordulójában. A Tiszasziget - Mártély összecsapás a pálya használhatatlansága miatt elmarad. 14.25: A csapatok melegítenek, készül a jegyzőkönyv. Kis csúszás várható, de hamarosan kezdünk. A hazai együttes a hétvégén 0-0-ra végzett a HFC III. elleni rangadón, így 37 ponttal őrzi második helyét a Sándorfalva II. mögött. A Csengele gólzáporos találkozón 4-3-ra verte a Pusztamérgest, így 23 pontjával a kilencedik helyen tanyázik a tabellán. S ha már gólzápor: a két alakulat őszi összecsapását idegenben 6-5-re nyerte a Domaszék. Reméljük, március 15-e alkalmából is ilyen sok találatról számolhatunk majd be...