Hat Titán-atléta a Serdülő Fedettpályás Magyar Bajnokságon

Hat Titán-atléta a  Serdülő Fedettpályás Magyar Bajnokságon

2011. március 5., szombat

Szombaton rendezi meg a Magyar Atlétikai Szövetség a 13–15 éves igazolt atléták korosztályos bajnokságát a fővárosi SYMA csarnokban.

A tavalyi bajnokságról az 1996-os születésű

Czagány Blanka

révén (60 méter) egy bronzérmet hoztak haza városunk Titánjai, pedig több várományosuk volt a felkészülés során. Sajnos a szintén 1996-os

Szabó Luca

épp a bajnokság előtt került fogorvosi székbe, ami megpecsételte az egész évét és persze a bajnokságot is ki kellett hagynia.

Kardos Bálint

Szaszkó Dominik

a 13 éveseknél 1000 méteren az első nyolcban ért célba. Az idei év és versenyek több okból is fontosak

Menyhárt Zoltán

edző számára, az egyik kiemelt tényező a sérülésmentes versenyidény mellett, hogy ki szerzi meg a 100. egyéni bajnoki (arany; ezüst; bronz) érmet. A Titánok első országos versenye 2002. március 16-án volt Csákváron, ahol az atlétika-szövetség Mezei Országos Bajnokságot rendezett. Az 1989-es

Papp Gabriella

révén a 13 éves lányok mezőnyében aranyérmet nyert a szegedi atlétika-egyesület. "Azt hiszem ez adta meg azt az ingert, ami még most is hajt a csoportom szemléletének kialakításánál, hogy a győzelem egy életforma!" - mondja Menyhárt Zoltán atlétaedző. "Akkor a negyedik évemet kezdem edzőként, illetve harmadikat volt egyesületünknél az SZVSE-nél. A 2006-os évre vagyok a legbüszkébb, amikor versenyzőim 23 egyéni érmet szereztek a bajnokságokon, amiben a diákolimpiai hat egyéni érem is benne van. 2002-től az idei év versenyszezon kezdetéig 97 szer állhattak tanítványaim egyéniben, a bajnoki dobogó bármelyik fokán." Most hétvégén, igaz, még kicsi az esély a 100. érem megszerzésére, de Menyhárt edző esélylatolgatása alapján az alábbiak vázolhatók fel. A 15 éves lányok 60 méteres számában ott lesz a tavalyi bronzérmes Czagány Blanka, illetve 1000 méteren Szabó Luca, aki jelenleg harmadik a legfrissebb ranglistán. A 14 éves lányoknál

Balogh Annabella

első bajnokságán fog részt venni 1000 méteren, ő jelenleg hetedik a ranglistán. Ebben a korosztályban és versenyszámban a fiúknál

Kopasz Donát

és Szaszkó Dominik áll rajthoz, és mindkettőjük okozhat meglepetést ellenfeleiknek. A 13 éves lányoknál egy igazi magasugró tehetség,

Porobic Zita

veszi fel a mércét a többiekkel. Menyhárt Zoltán elképzelései szerint a hat versenyző közül ketten dobogón vagy annak közelében lehetnek, a többieket a hatodik-nyolcadik helyre várja az edző, ami nem lenne rossz egy olyan sportágban és városban, ahol az atlétikai még a téli, azaz fedett pályás szezonban is szabadtéri sportág. A következő bajnokság április 3-án Székesfehérváron lesz, ahol a Kismarathoni OB-t rendezik serdülőtől a junior korosztályig. E viadalon valamivel nagyobb létszámmal fognak utazni a Titánok.