Futsal: nagy rangadó vár az UTC-re hétfő este

2011. március 7., hétfő

A Berettyóújfalu NB II-es második csapatával vív rangadót a Keleti csoportban hétfő este 19 órától a Csonka-szakközépiskola tornatermében. A jelenleg második helyen álló hazai csapat és a negyedik vendégek mérkőzése nagy csatát ígér.

Visszavágna

Brinszky Adrián

alakulata a Berettyó-partiaknak, hiszen

Szitkó Róbert

együttese ősszel 10-2-vel küldte haza az újszegedieket. A tavasz egyelőre az UTC-nél tűnik kedvezőbbnek, hiszen az eddig lejátszott két mérkőzésén a csapat előbb 12-1-re verte a Soroksárt, majd városi rangadón 14-5-re az SZTE EHÖK csapatát, legutóbb pedig idegenben a sereghajtó Salgótarjánt 7-1-re. Summa summarum remek formában van az újszegedi gárda. A vendégek szekere viszont nehézkesen döcög még idén, január végén Nagykátán kaptak kilencet (9-2), míg a következő fordulóban az éllovas Gödöllő győzte le őket Berettyóújfaluban, taktikus csatában 3-2-re. Bár 2011-es jó eredményeik még váratnak magukra, mindenesetre ez az utóbbi találkozó nagy csatát sejtet. Külön érdekessége a mérkőzésnek, hogy hazalátogathat Szegedre az egykori Első Beton válogatott kapusa, a 29 éves

Tihanyi Csaba

, aki az Újfalu jelenlegi első számú hálóőre, aki az NB I-es csapatban is véd. A harmadik helyen álló Nagykáta közelmúltbeli veresége miatt az UTC győzelme esetén megerősítheti második helyét a Gödöllő mögött, míg egy esetleges vendégsiker a Berettyó-partiakat zárkóztatná fel a kátaiakra. A döntetlen igazából egyik csapatnak sem jó, így rangadóhoz méltó, nagy csatára számíthatunk hétfő este 19 órától a Csonkában. A mérkőzés megtekintése díjmentes, a szünetben gyermekfoci szórakoztatja a kilátogatókat.