Vízilabda: első Universitas-győzelem a középszakaszban (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2011. február 16., szerda
Megszerezte első győzelmét a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata az ob I középszakaszában. Drávucz Ritáék gólzáporos mérkőzésen egy góllal diadalmaskodtak a BVSC felett. A női vízilabda ob I 1-6. helyért zajló középszakaszának 4. fordulójában megszerezte első győzelmét a Taylor&Nash Universitas Szeged vízilabdacsapata. A találkozó nem a védelmekről szólt, szinte majdnem minden támadásból vagy lövésből gól született. Az Universitas az első, a második és a negyedik negyed végén is félpályáról, az utolsó másodpercben kapura lőtt labdából kapott távoli gólt - az első ilyen miatt nyerte a nyitó játékrészt 5-4-re a vendégcsapat. A hazaiak első kilenc találatát a válogatottak (Tóth Ildikó, Drávucz Rita és Dalmády Petra) szerezték, Hegedűs Renáta talált be első "nem válogatott"-ként a csapatból, 5 másodperccel a nagyszünet előtt. Érdekesség, hogy a játékrész utolsó 76 másodpercében összesen hat gól született, s mint már fentebb utaltunk rá, "Hengisz" góljára egy utolsó pillanatban dobott góllal még válaszolt a BVSC (10-9). A harmadik negyedben szinte gólínség volt a maga 3-3-as eredményével, a hazaiaknál betalált Dalmády Szandra és Lengyel Dominika is. Végül az utolsó negyed valóságos gólzivatart tartogatott: nyolc perc alatt tizennégy találat született. Már kétszer is úgy tűnt, a hazaiak pár góllal végül csak jobbnak bizonyulnak a zuglóiaknál (16-13 és 20-16 is volt az állás), ám az összeiparkodott előnyt villámgyorsan sikerült eladni. A vége 20-19-es Universitas-győzelem lett, de örülni csak a három pontnak lehet. Godova Gábor vezetőedző meglehetősen feldúlt volt a találkozó végén, újságírói kérdésekre nem kívánt válaszolni. Ezzel a védekezéssel a britek elleni hétvégi két találkozó még komoly fejfájásokat okozhat. A mérkőzés csapnivaló védő- és kapusteljesítményeket hozott, ám a lövőstatisztikák ebből adódóan sokkal jobbak az átlagnál. Különösen igaz ez Tóth Ildikó (9/7) és Drávucz Rita (7/5) esetében. A hivatalos statisztikák szerint mindkét csapat játékosai, összesen 29-29 lövést adtak le, ezekből 20 illetve 19 gól született. Drávucz egyébként a találkozón lőtt öt góljával már harmadik a gólvadászatban (39), azonban jócskán le van maradva a második helyen álló Keszthelyi Ritától (Dunaújváros, 48), és az éllovas Mészáros Kittytől (Kecskemét, 57). Legközelebb szombaton 16 órától, majd vasárnap délelőtt 10-től vetik magukat a habok közé a lányok bajnoki találkozón. Mindkétszer a brit válogatott lesz az ellenfél, utóbbi alkalommal mint "hazaiak" - ez egyébként a 10. fordulóból előrehozott mérkőzés. A védőjátéknak mindenképp javulnia kell, a kapusteljesítmény pedig bizonyosan jobb lesz. Mindenesetre az nem is kérdés, hogy a mai három után a hétvégi hat pont is elvárt a csapattól a "kilencpontos héten". A program egyébként meglehetősen zsúfolt, hiszen egy hét múlva, február 23-án szerdán az Eger jön Szegedre, 26-án szombaton Szentesre utaznak a lányok, következő szerdán, március 2-án a dunaújvárosiakat fogadják, míg végül március 5-én szombaton a Szőnyi úton vendégszerepelnek a Godova-tanítványok.

Női vízilabda ob I, középszakasz (1-6. helyért) 4. forduló:

Universitas Szeged - BVSC 20-19 (4-5, 6-4, 3-3, 7-7) Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Marnitz M., Mucskai P. Universitas Szeged: Varga - Dalmády Sz. 2, Dalmády P. 3, DRÁVUCZ 5, TÓTH I. 7, Hegedűs 1, Tóth P. Csere: Gundl (k), Árkosy, Lengyel Dominika 2, Miklós, Lengyel Dorottya, Lengyel Anett. Vezetőedző: Godova Gábor. BVSC: Szilágyi R. - Illés 3, CSABAI 4, Ráski 1, Horváth Á. 1, KISTELEKI 6, Zsidó. Csere: Horváth A. (k), Nehéz, Takács V., FARKAS 4, Kele, Bors. Vezetőedző: Petrovics Mátyás. Gól - emberelőnyből: 10/4, ill. 6/3. Ötméteresből: 2/1, ill. 5/4. Kipontozódott: Tóth P. (15'), Dalmády Sz. (31'), Dalmády P. (32'), ill. Zsidó (28'). Sárga lap: Godova Gábor (30').
Varga Árpád, az Universitas Szeged technikai vezetője így értékeli a gólzáporos győzelmet: