Kosárlabda: újabb Mediteam-vereség Zalában

2011. február 26., szombat

A múltkori kupavereség után a bajnokságbeli zalaegerszegi találkozón is alulmaradt a Meditem Szeged női kosárlabdacsapata a ZTE ellen. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy most már biztosan a hatodik helyen zárja az alapszakaszt az együttes.

Nehezen indult a találkozó szegedi szemszögből.

Marina Szazonenko

egyetlen árva büntetőjét leszámítva képtelen volt pontot szerezni

Mészárosné Kovács Andrea

együttese az első percekben, miközben a hazaiak

Bukovszki Tünde

vezérletével 11-1-re húztak el. A folytatás már jobb volt, egy Szazonenko-tripla,

Olena Zserzserunova

pontjai, valamint

Rasheed Rita

kosarai után 15-13-ra jöttek fel a vendégek. Sajnos a negyed végére magára talált a villámrajtot vevő zalai együttes és főképp centerük

Czukor Tünde

azonban tett róla hogy ne kerülhessenek túl közel a vendégek, akik ugyan 15-14-re hozták a negyedet, szünetben még így is hétpontos hátrányban voltak (35-28). Fordulás után nagyban faragott hátrányából a Mediteam, feljöttek 41-40-re majd 47-46 is volt az állás két hazai tripla és a vendégek centerpontjait követően, a negyed vége azonban Szalay Virágé volt, az ő pontjai révén lélegzetvételnyi előnnyel fordulhattak a felek az utolsó negyedre (52-48). Lengyel Dalma hármasa nyitotta a végjátékot (52-51), úgy tűnt reális az esély a fordításra is. Így is történt, Zserzserunova közelije, majd az egykori zalaegerszegi Rasheed jó tempója után már a Mediteam vezetett (54-55). Czukor hármasát az ukrán center egyenlítette ki, miközben Roglics kipontozódott, majd Rasheed középtávolijai és

Laklóth Anna

kosara ismét egyenlőre hozta az állást (62-62). Page-Laklóth pontváltás után utoljára volt egyenlő, végül érvényesült a hazaiak büntetőkbeli nagyobb pontossága. Zserzserunova 38. percbeli kipontozódása már csak a kegyelemdöfés volt a szegedi győzelmi reményeknek, s végül 77-68-ra győztek a zalaiak. Az eredmény ellenére abszolút kiegyenlített találkozón a Szeged sokkal jobb mezőnydobószázalékot produkált (33% - 53%), büntetői azonban nagyon pontatlanok voltak. A hazaiak győzelmének kulcsa is itt van: míg a Szeged 17 egypontosból 11-et dobott be (65%), addig a ZTE 25-ből 23-at (93%), s nem csak a pontosságon van a hangsúly hanem a mennyiségen is. Asszisztokban is jobbak a hazaiak (16-10), vagyis összeszedettebben, csapatként tudtak dolgozni, bár a szegedi statisztikák nalapján ez egymagában ma nem lett volna elég. Érdekesség, hogy a ZTE 22 hármaskísérletéből mindössze 6-ot váltott pontra, a Szeged 11-ből 5-öt. Lepattanókban is azonosat teljesített a két csapat (35-33), Zserzserunova egymaga többet szerzett (17), mint csapattársai összesen. A Mediteam Szeged zalai vereséáge egyúttal azt is jelenti, hogy már semmilyen matematika nem menti meg az együttest az alapszakaszbeli hatodik helytől, függetlenül attól, hogy a Pécs elleni hazai meccsel zárnak Laklóthék. A rájátszásban a jelenlegi állás szerint és nagy valószínűséggel is a Győr lesz az ellenfél, a négy közé jutásért.