Kosárlabda: egy negyedig bírta a Szeged az Albával + FOTÓK, HANG

2011. február 6., vasárnap
A sérülésektől és betegségektől sújtott Szedeák csak tíz percig volt méltó ellenfele a fehérváriaknak. A bajnokság egyik legnagyobb esélye parádés, közönségszórakoztató játékkal győzött úgy, hogy meg sem kellett erőltetnie magát. A meccset élőben közvetítettük. Imponáló magabiztossággal győzte le az Albacomp a Szedeákot a férfi kosárlabda NB I/A 19. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A nagy kedvvel játszó vendégek különösen a második félidőben gáláztak az újszegedi sportcsarnokban. Bombaerős kezdőötösükkel a szegediek csak tíz percig tudtak lépést tartani. Ahogy múltak a percek, úgy fogyott az erő, úgy lépett el egyre inkább a favorit. Persze mindez nem is csoda, hiszen Fodor Péter együtteséből Kiss Zsolt hetek óta harcképtelen, Vida Máté, Tanács Attila és Simándi Árpád betegség miatt alig edzett a héten, s Janou Rubin sem teljesen egészséges. Az első negyedben láthatott csak valódi küzdelmet a szépszámú közönség. Ekkor a hazaiak még képesek voltak megvalósítani az előre kidolgozott taktikát, hosszan támadtak, keményen védekeztek, amennyire lehetett, lassították a villámgyors Albacompot. Hol egyik, hol másik csapat vezetett, végül 23-23-nál ültek le két percre pihenni. A krónikához tartozik, hogy Bryson McKenzie ezúttal is igen hamar a padra kényszerült: amerikai centerünk már a 4. perc elején megkapta második személyi hibáját, innentől kezdve egészen a 12. percig ültette őt Fodor Péter, Tanács Attila küzdött a fehérvári óriások ellen Nebosja Dukics társaságában. A második felvonás két gyors Alba-triplával indult: Damian Hollis és Tony Crocker távolija jelezte a többieknek, a továbbiakban nem kegyelmeznek a látogatók. Jonathan Jones percei következtek: a fehérváriak amerikai középjátékosa tarthatatlannak bizonyult, zsinórban 12 pontot szerzett, majd Crocker szórta a kosarakat, a nagyszünetben már 57-39-re mentek Dzunics Braniszláv tanítványai. Sajnos egyre kevésbé találta Crockerék játékának ellenszerét a Tisza-parti együttes. A fontos lepattanókról rendre lemaradtuk, indíthatott, futhatott, roboghatott a bajnokesélyes. Támadásban is tanácstalanul adogattak Nyilasék, többször is helyzet nélkül pörgött le a 24 másodperc, s a dobószázalékunk sem volt olyan, amivel esélyünk lehetett volna ezen az estén. A harmadik és a negyedik negyedet nehéz alaposabban elemezni, hiszen az elfáradó Szedeák mind védekezésben, mind támadásban szétesett, semmit sem tudott már megvalósítani elképzeléseiből. Az összecsapás edzőmérkőzés jelleget öltött. Hiába cserélgetett Fodor Péter, nem sikerült megtalálni az ideális ötöst, mely meg tudta volna szorongatni az Albacompot. A vendégek akarata érvényesült, szebbnél szebb kosarakat értek el, Crocker kívülről is pontosan tüzelt, egyre másra gördültek a lerohanások, csak kapkodtuk a fejünket a zsákolások láttán (Keller Ákos egyedül betörve egy kézzel húzta be a lasztit, Crocker egy alkalommal még trükközött is a levegőben, mielőtt a gyűrűbe húzta a játékszert, s láthattuk alley-oopot is). Élvezte a meccset a Fehérvár, mely előbb 30, majd 40 pont fölé növelte előnyét. Hazai részről McKenzie próbálta állni a sarat, ha már közeli kísérletei nem nagyon akartak ülni, ő is bemutatta, zsákolásban igazán profi. A játék minden elemében felülmúlta ellenfelét a Dzunics-alakulat, mely végül teljesen megérdemelten nyert 111-70-re. Az újoncot az vigasztalhatja, hogy ha túljut a jövő szombati körmendi derbin, újra azok az ellenfelek következnek majd a bajnokságban, melyek ellen reális győzelmi eséllyel léphet pályára.

Férfi kosárlabda NB I 19. forduló:

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák - Albacomp 70-111 (23-23, 16-34, 15-22, 16-32) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Hartyáni Zs., Gorka Sz., Balog Gy.; ellenőr: Benczur. Szedeák: Drahos 3, Rubin 22/6, Nyilas 5/3, Dukics 7/3, McKenzie 20. Csere: Tanács 11/3, Vida 2, Molnár M., Simándi. Vezetőedző: Fodor Péter. Albacomp: Simon 7, Hanga 9/3, CROCKER 32/9, HOLLIS 15/9, JONES 19. Csere: Madár 6/6, KELLER Á. 11, Bódi 10/6, Antal, Kertész 2. Vezetőedző: Dzunics Braniszláv. Kipontozódott: Nyilas (36'). Fodor Péter: "Az első negyedben jól támadtunk, aztán kiütközött, hogy fizikálisan rossz állapotban van a csapat, sok a beteg. Ennek is tudható be, hogy rendre rossz megoldásokat választottunk." Dzunics Braniszláv: "A második negyedre összeállt a védekezésünk, onnantól kezdve felőröltük az ellenfelet."
Nyilas István értékeli a találkozót, és megköszöni a nézőknek a szurkolást:

A 19. forduló további mérkőzései:

MJUS-Fortress Körmend – Atomerőmű SE 108-95 Marso-Vagép Nyíregyháza KK – Takarék Soproni KC 69-75 Pécsi VSK-PannonPower – T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE: a hazaiakat sújtó influenzajárvány miatt elhalasztva Salgótarjáni KSE – Falco-Szova KC Szombathely 90-98 Factum Sport Debrecen – Szolnoki Olaj KK 64-99 Zalakerámia ZTE KK – Kaposvári KK 92-81

40. perc: Egy kis grundkosár, végül Rubin teszi rá a triplát, kimarad. Madáré nem, 67-108. Rubin-tripla, 70-108. Hanga is dob egy hármast, 70-111 a vége. 39. perc: Rubin dupla, 67-102. Crocker válaszával 67-104. Simándi "Csiga" a pályán ismét. Rubin kihagyja a közeli dobást, Hollis nem, 67-106. 38. perc: Eladott labda után, Madár triplájával száz felett az Albacomp, 65-102. Keller triplája rossz, Dukicsé a lepattanó. 37. perc: McKenzie lepattanót szerez. Dukics szór egy triplát, majd Keller tesz be egy lepattanót, 65-99. 36. perc: Elképesztő! Hollis teszi palánkra a labdát egy labdaszerzés után, és a palánkról felpattintott, aláhulló lasztit Crocker zsákolja be. Talán még mondta is közben, hogy "alley-oop!" Ez már tényleg NBA Jam, csak a Szedeák nincs azon a színvonalon ma, ami ehhez kell. Nyíl kipontozódik, Keller Ákos közelije után a büntető is jó... 60-97... Meg lesz itt a száz is bőven, sajnos... McKenzie már a legeredményesebb, két büntetőjével, 62-97. 35. perc: McKenzie egyre jobb: ismét, ezúttal emberrel a nyakán szerez közelit, a büntető kimarad... 60-92. Majd lepattanót szerez, de kihagyja a közeli dobást. 34. perc: McKenzie öt ember között szerez két pontot, szép volt, Bryson! Keller megint zsákol, most két kézzel, 58-92, aztán eladott labda után indítás, faultot fújnak, a nézők tiltakoznak. 33. perc: Hollis triplájával már harminccal visznek, 56-86. Crocker duplája után 56-88, aztán eladott labda és Crocker hoz egy kis NBA Jamet, igaz nem virtuális, hanem nagyon is valóságos, káprázatos köríves mozdulattal zsákol. 32. perc: Nyilas jön Rubin helyére aki vastapsot kap a nézőktől. Megint eladjuk, szétestünk... Közönségszórakoztat Keller Ákos, amikor egykezes zsákolást mutat be. Bryson McKenzie-é kétkezes, nekünk ez is jó, 56-83. 31. perc: Hibák oda-vissza, Simándi rossz triplakísérlete, kimaradt dobások. Hollist faultolják, két dobás, egyik benn, másik is, 54-81. Vége a harmadik negyednek.30. perc: Keller Ákos zsákja után 51-79, időkérés nálunk. Elfáradtunk, ha így haladunk ez lesz a legsimább meccs a bajnokságban... Simándi ad remek passzt McKenzie-nek, aki elhajol egy elszállón védő elől és "sackeli" a gyűrűt. Bocsánat, zsákol... Aztán egy büntetőt is hint, 54-79! Hanga ront támadásban, de még jöhet az Albacomp, 6 mp. Palánk alatti kavarodás után Rubin öleli magához a játékszert. 29. perc: Áthatolhatatlan ez a védelem. Dukics szépen szerel hátul, de aztán bedobás után Bódi keze jól sül, 51-77. 28. perc: Tanácstalan a támadás pedig Tanács is fenn a pályán. Szétvédekeznek minket, aztán Bódi Ferenc jó középtávolija majdnem tripla, 49-74. Vida robog végig minden védő között, pattintott passz McKenzie-nek, aki bezsákolja! 51-74! 27. perc: Újabb hazai eladott labda, jön a Fehérvár. Vida is jön, Drahos negyedik faultja után. Vidát veri meg egy az egyben Hanga, 49-72. 26. perc: McKenzie eladja két méterről(!) a labdát, miután Drahos ront triplát. Az Albacomp szétfutja a Szedeákot, és minden egyes apró hibát büntetnek... 25. perc: McKenzie ziccer, 49-65! Rengeteg hiba egy támadáson belül, előbb McKenzie nem tartja meg a labdát, Dukics ront közelit, aztán eladjuk. Simon duplája után jönnénk, de eladjuk ismét a labdát. Crocker-tripla, máris 49-70. Szegedi időkérés. 24. perc: McKenzie képtelen labdát szerezni, végül sikerül. Rubin dob végül duplát a rohanás végén. Megütötték, pluszegy jön, benn is van. Jones zsákja a válasz, 47-65. 23. perc: Hanga teszi fel, Jones zsákolja be... 44-63. Dukics próbálkozása kimarad, hátul azonban labdát szerzünk. Eladjuk, Nyilas a vendégeket indítja. 22. perc: Leindítás után Tony Crocker ziccere, 41-61. Egy zsák McKenzietől, recseg a gyűrű, 43-61! Újabb zsák jönne, de McKenzie-t megütik, két büntetőből egy van benn. 21. perc: Dukics nyitja a második félidőt egy közelivel, 41-57! Crocker válasza, 41-59. Sokkal több eladott labda (11-6), sokkal több fault (14-8) - ezzel mindent elmondtunk a Szedeák félidei teljesítményéről...

SZTE-Szedeák - Albacomp 39-57 (23-23, 16-34, -, -,) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezeti: Hartyáni Zs., Gorka Sz., Balog Gy.; ellenőr: Benczur. Szedeák: Drahos 3, Rubin 14/3, Nyilas 5/3, Dukics 2, McKenzie 2. Csere: Tanács 11/3, Vida 2, Molnár M. Vezetőedző: Fodor Péter. Albacomp: Simon 5, Hanga 4, Crocker 17/6, Hollis 8/6, Jones 15. Csere: Madár 3/3, Keller Á., Bódi 5/3, Antal. Vezetőedző: Dzunics Braniszláv. A második negyed 16-34-gyel ment el. Nagyszünet.20. perc: Nyíl eladja a labdát, Bódi dobja be közelről, 37-54. Dukics duplája kicsit feljebb hozza a Szedeákot a szünetre. Crocker triplája meg távolabb viszi a reményeket... 39-57. 19. perc: Hollis újabb triplája, 37-50. Eladjuk a labdát. Albacomp időkérés. Az ultrák legújabban felcsendülő rigmusát inkább nem idéznénk szó szerint... Vissza a kosárlabdához! Simon első büntetője benn, második is, 37-52. 18. perc: Nyilas rossz triplája után indítanak, lépéshibát reklamál az ezer néző, megkapjuk a labdát végül. És aztán el is adjuk, leindítanak, Crocker dobja be, 34-47. Nyíl triplával válaszol, 37-47! 17. perc: Hanga álompassza Jonesnak, miközben elvisz két embert, Jones egyedül, kilométerekre senki körötte, 30-41. Tanács büntetőivel, 32-41. Dukics labdát szerez. Nyíl tempója kiperdül, Tanácsé a lepattanó, feltenné, de lenyomják, büntetők. Mindkettő benn, 34-41! Dukics harmadik faultja. Crocker bedobja mindkettőt, 34-43. 16. perc: A támadást elpepecseljük. Jones nem vacakol, 30-39. Drahos lépéshibát vét... Továbbra is rengeteg hibával, kapkodva játszik a Szedeák. Tanács és Molnár jön be, McKenzie és Rubin le. 15. perc: Rubin két büntetőt értékesít, majd Jones repül be a Kígyó térről, 30-35. McKenzie elvéti a ziccert, leindít a Fehérvár, Jones meg be is dobja 30-37. Szedeák időkérés. 14. perc: Rubin triplája nagyon kellett, ne demoralizáljanak a fehérváriak. Megszólal az ultratábor is. Gyors lerohanás, Drahos ziccere nagyon rossz, aztán méterekre röpíti a lendület. Kipattanó a miénk, de eladjuk. Négy az egy ellen Rubin odaüt, Jones duplája így is jó, büntetője nem, marad 30-33. Négy perc alatt öt szegedi személyi hiba... 13. perc: Tanács ellen második faultját fújják, heves reakciók a nézőtérről. Ront az Albacomp, jövünk fel, jön Tanács, előbb hármast ront, aztán a estében duplája jó. Hollis teszi fel, Jones pedig zsákol... 25-31. 12. perc: Jön vissza McKenzie, Crocker meg hint egy hármast, 23-29... Nyilas duplája már dudaszó után. 11. perc: Tanács triplája elkerüli a gyűrűt, Damian Hollis démoni triplája nem, 23-26. Rubin dobása a gyűrű tövéről jön le, harcol a lepattanóért, visszaérnek a többiek, nem tud lerohanni az Albacomp. Vége az első negyednek.10. perc: Tanács értékesít egy szemfüles passzt, ezzel nyitja az utolsó percet a Szedeák. Crocker jut két büntetőhöz, benn is van mindkettő, 21-20. Molnár eladja elől, Bódi pedig triplát hint, 21-23. Sok az eladott labda nálunk, Fodor Péter időt is kér. 20 mp vissza. Vida Máté büntetőzik, mindkettő benn, bár dadogott a második... 23-23. Jól védekezünk, óriási indítás Nyílnak Rubintól, de Nyilas kicsit ügyetlenkedik, a feltett labda végül lepattan. 9. perc: Simon Balázs szépít, 16-14. Molnár és Vida jön Nyilas és Drahos helyére. Simon büntetője benn, a kosaránál esett fault után, 16-15. Ismét sikerül visszajátszani, megint jöhet az Albacomp. Rossz dobás után Crockeré a lepattanó, de a bírók nekünk adják. Rubin jól tempózik és dobhat pluszegyet is, 19-15! Ugyanez jön a másik oldalon Crockerrel, 19-18. 8. perc: Hollis hagyja ki egy hosszú támadás végén, lepattanó Dukicsé. Drahos büntetőzhet, miközben Crocker és Madár jön vissza. Drahosnál csak egyik kosár benn, 16-10. Hanga zárkóztatja fel csapatát, majd újabb szegedi hiba, jöhet az Albacomp. 7. perc: Dukics védekezi le Jonest, aki helyett Keller Ákos jön. Rubin duplát dob, 15-10, és még büntetőzhet is. Előbb azonban fehérvári időkérés. Jól kezdünk! Rubin dobása rövid, büntető kimarad. Simon újra benn. 6. perc: Simon helyett Madár a pályán, dob is egy hármast, 10-10. Labdaszerzés után Hanga ront, jöhetünk, Tanács Attila rögtön triplával köszön be, 13-10! 5. perc: Crocker dob jó tempót, 6-7. McKenzie hiányában nehéz lepattanót szerezni. Egy labdaszerzés, Tanács passzát Rubin dobja be, aztán Drahos szerzi meg és robog végig, 10-7! 4. perc: Aztán elől mi is rontunk, Jones egyenlít, 4-4. McKenzie begyűjti második hibáját, Jones a büntetőt is bedobja, 4-5. Rubint Crocker faultolja, jöhet a két dobás, benn is mindkettő, 6-5! 3. perc: Hollis megint triplát ront, sok a hiba mindkét oldalon. McKenzie forog be a kosár alatt és 4-2! McKenzie szedi le Hollis labdáját. 2. perc: Nem végzik el a bedobást a fehérváriak. Aztán labdaszerzés és Hanga Ádám fejezi be kosárral a támadást indítás után, 0-2. Nyilas István egyenlít, majd egy labdaszerzés után meg is jön az ultrák hangja, 2-2. 1. perc: Crocker hagy ki helyzetet, Dukicsé a lepattanó, Rubin is hibáz. Hollis triplát ront. Kezdőötösök:Szedeák: Drahos, Rubin, Nyilas, Dukics, McKenzie Albacomp: Simon, Hanga, Crocker, Hollis, Jones. 17.55: Bemutatások zajlanak, 800 néző folyamatos tapsa kíséri a hazaiak névsorát. 17.45: Kiss Zsolton kívül mindenki melegít a Szedeáknál, a betegek, és a minap bokasérülést szenvedett Janou Rubin is. 17.35: Javában melegítenek a csapatok, pályán az Albacomp, pályán a Szedeák és a nézők is érkeznek folyamatosan. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinka az újszegedi sportcsarnokból, ahol rövidesen kezdődik a Szedeák - Albacomb férfi kosárlabda-mérkőzés. Férfi kosárlabda NB I/A 19. forduló, Szeged, újszegedi sportcsarnok, vezeti: Hartyáni Zs., Gorka Sz., Balog Gy.; ellenőr: Benczur Szegedi oldalon sajnos rengeteg a beteg és a sérült a nagy derbi előtt: a műtött Kiss Zsoltra továbbra sem számíthat Fodor Péter vezetőedző, Janou Rubin bokája fáj, Tanács Attilát, Vida Mátét és Simándi Árpádot pedig ledöntötte a vírus, kérdéses, játszhatnak-e, s ha igen, milyen (erő)állapotba kerülnek vasárnap estéig. Az Albacomp bombaerős és villámgyors kezdőötösét (a magyar válogatott Simon Balázs és Hanga Ádám mellett három amerikai, Antonio Crocker, Damian Hollis és Jonathan Jones alkotja) nem lesz egyszerű lefékezni, de a szegediek rendkívül elszántak, bizonyítani akarnak lelkes drukkereiknek. Diákok és nyugdíjasok számára ezúttal is ingyenes a belépés. Beharangozó írásunk itt olvasható.