Kosárlabda: az első negyedben hengerelt a Szeged (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2011. február 12., szombat
Lehengerlő teljesítményt nyújtott az első negyedben a Mediteam Szeged a Szekszárd ellen, a mérkőzés hátralévő részében pedig egyszerűen csak jól játszottak Mészárosné Kovács Andrea lányai. A vége: 47 pontos visszavágás az őszi hétpontos vereségért A találkozót online közvetítettük! Visszavágni vágytak Vincze Viktóriáéknak városunk női kosarasai, s ez nem is akármilyen módon sikerült. Kovácsné Mészáros Andrea elégedetten konstatálhatta már a 4. percben, hogy villámrajtot vettek a lányok, hiszen előbb Iva Roglics, aztán Marina Szazonenko kétszer, majd Olena Zserzserunova süllyesztett el 12 pontnyi triplát a vendég gyűrűben, állva hagyva a szekszárdiakat, akik csak ezt követően tudták megszerezni első pontjaikat. Parádézott a Mediteam, az első negyedben még négyszer találtak be az ukrán tüzérek a vonalon túlról és meggyőző, 35-15-ös vezetéssel várhatták a folytatást a hazaiak. A második negyedben mintha mi sem változott volna, Lengyel Dalma és Laklóth Anna köszönt be egy-egy trojkával, 12 perc alatt 10 hárompontost dobni egy bajnokin alighanem rekordközeli teljesítmény! Ekkor 45-17 volt az állás és máris úgy tűnt, kiadós veréssel távoznak a Tolna megyeiek. Védekezésük a vonalon belül is elég gyengén muzsikált, a kinti dobásokat pedig képtelenek voltak lereagálni, távoli bombázóinknak pedig nagyon jól sült a keze. A 16. percben már harminc fölé kúszott a különbség, majd az Atomerőmű ekkortól folyamatosa faultokkal operálva próbálta útját állni a még nagyobb zakónak. A lendületet ezzel sikerült is visszafogniuk, a szegedi játék és taktika eredményességét azonban nem. A Vincze testvérek, Andrea és Viktória vezérletével ugyan valamelyest feljebb kapaszkodtak a szünetre, de így is 59-33-as különbség állt az eredményjelzőn a pihenő negyedórában. A folytatásban állandósultak a szegedi betörések, amelyek vagy egy-egy duplával, vagy faultokkal és büntetődobásokkal végződtek. A vendégeknél csapatjáték mint olyan a ma nem igazán volt látható, inkább egyéni megoldásokkal próbálkoztak, valamint eladott labdákra vadásztak. Folytatták a szoros emberfogást, oda-odapiszkálva tördelték a játékot, aminek az lett a vége, hogy Szavercsenko a 27. percben, összesen 11 percet játszva ki is pontozódott, valamint a negyed végére mind Vincze Andrea, mind a viszonylag hasznosan játszó Demeter Anita négy-négy hibával állt (a meccs végére ők is kiszóródtak). A mezőny legjobbja, Zserzserunova (24/6, 10 lepattanó, 6 kiharcolt személyi, 7 labdaszerzés, 4 gólpassz, 2 blokk) ekkor közeli és középtávoli dobásokkal operált, de olyan is volt, hogy ziccert rontott. A negyed végére a különbség harminc fölött maradt tartósan (84-47). Az utolsó játékrészben folytatta kiegyensúlyozott, jó teljesítményét és szép játékát a Szeged a teljesen összeesett vendégekkel szemben. A kisebb betegségből felépült Farkasinszki Orsolya is pályára lépett, valamint Békefi Beatrixnak is bizalmat szavazott Kovács Andrea, mindketten pontokkal köszönték meg a lehetőséget (Békefi dobta a százat átlépő duplát). A negyed nagy része így is büntetőpárbajba torkollott, a Szekszárd csak így tudta elkerülni, hogy ne ötvennel vagy esetleg többel kapjon ki. A vége 109-62 lett, úgy, hogy a hazaiaknál minden pályára lépő játékos pontot tudott szerezni. A statisztikákat böngészve kiemelendő a szegedi 75%-os(!) dobóteljesítmény mezőnyből, szemben a vendégek 34%-ával, továbbá a lepattanóarány (23-17, azonban figyelemre méltó a vendégeknél, és figyelmeztető jel a hazaiaknál, hogy a Szekszárd 10 támadólepattanót tudott szerezni), a gólpasszok aránya (22-3!) és az első negyedben a mérkőzés alapképét meghatározó hárompontosok aránya (Szeged: 12/17; Szekszárd: 0/4). A dupla-duplát jegyző Zserzserunova mellett ki kell még emelnünk Marina Szazonenko elképesztő 26/18-át, az ukrán lánynak ma este is jól sült a keze. Rasheed Rita 15 ponttal és 6 kiharcolt személyivel vétette észre magát, míg Roglics 12/3, 4 lepattanó, 5 kiharcolt személyi, 3 labdaszerzés és 4 gólpassz teljesítmény nyújtott. A vendégeknél Vincze Viktória 16 pontja és 6 lepattanója rúg labdába a szegedi legjobbakéval. A mai kiváló teljesítményre szükség is lesz a jövőben, hiszen igazán nehéz meccsek állnak a Mediteam Szeged előtt: február 18-án egy mérkőzésen dől el a magyar kupában a négy közé jutás, s erre a találkozóra a bajnokságban is nagy rivális ZTE otthonában kerül sor; nyolc nappal később, 26-án bajnoki meccsen csap össze a két csapat; végül március 5-én az alapszakaszban utoljára lép pályára a Szeged a bajnoki címvédő Pécs vendéglátójaként.

Női kosárlabda NB I/A, 23. forduló:

Mediteam Szeged - Atomerőmű KSC Szekszárd 109-62 (35-15, 24-18, 25-14, 25-15) Szeged, újszeged sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Szilas Gy., Vida B. Ellenőr: Gencsev P. Szeged: Laklóth 5/3, SZAZONENKO 26/18, RASHEED 15, ROGLICS 12/3, ZSERZSERUNOVA 24/6. Csere: Lengyel 8/6, Farkasisznki 2, Fejes 9, Kováts 4, Békefi 4. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea. Szekszárd: SZEMERÉDI 12, Jevtusenko 2, Medgyessy 8, VINCZE V. 16, Szavercsenko 1. Csere: Turcsinovics 2, Vincze A. 3, Demeter 10, Tamis 6, Hajdú 2. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor. Kipontozódott: Szavercsenko (27'), Vincze A.(40'), Demeter (40'). Mészárosné Kovács Andrea: "Kiemelkedőt nyújtott a csapat. Az első félidei kiváló dobóteljesítményt a másodikban szép játékkal tudtuk helyettesíteni. A mérkőzés második felében a gyors támadásainkat is eredményesen tudtuk befejezni."

További eredmények a 23. fordulóból:

MKB-Euroleasing Sopron - BSE-FCSM 90-51 (27-17, 22-11, 12-15, 29-8) Ceglédi EKK - BEAC-Újbuda 75-70 (18-11, 9-19, 23-17, 25-23) ZTE NKK – Pécs 2010 vasárnap 17 óra Nanette FTC – Bajai NKK vasárnap 17.30 Szolnoki NKK – SEAT Lami Véd Győr vasárnap 18 óra

13. BEAC-Újbuda211201202–16320.524

40. perc: Demeter a palánk alól, 105-60. Békefi büntetőzik egy megszerzett labda utáni faultot követően, mindegyik benn, 107-60! Kováts tett fel egy duplát, meglökték, dobhat kétszer, 109-60! Tamis dob kettőt, 109-62. Rasheed triplája kimarad, ez a vége. Szép volt lányok! 39. perc: Demeter két büntetője után 101-57 és szegedi időkérés. Kováts büntetőzik, benn is mindkettő, 103-57. Zserzserunova labdaszerzése. Aztán eladja. Vincze Andreát faultoljuk, első büntetője benn, 103-58. Zserzserunova azonnal ziccerből, 105-58. 38. perc: Szazonenko most nem dobja meg a százat, Hajdú viszont betalál eladott labda után. Békefi az aranykezű, tempójával 101-55! 37. perc: Demeter két dobása után, 96-53, Szazonenko-tripla után már csak egy kell a százhoz! 99-53! 36. perc: Reménytelen vendég akció, egészen hihetetlenül gyenge a csapatjáték ma a szekszárdiaknál. Fault után Vinczét Vincze váltja, miközben Medgyessy egy büntetőt bedob, 94-51. Roglics megy fel a gyűrűre, de megütik. Két dobás után 96-51! Roglics helyett Fejes jön újra, vastaps a nézőktől. 35. perc: Szemerédi nem nagyon találja a palánkot, aztán Rasheedot faultolja Roglics, Lengyel közben hint egy hármast, 94-50! 34. perc: Medgyessy Dóra első büntetője jó, a második után lepattanó az övék, Vincze Viktória dobja be. Farkasinszki lejön, Léna vissza. Rasheed-kosár, 89-50. Játszik a csapat! Lengyel Dalmát indítjuk, ziccer, 91-50. Békefi is jön. Százra menjünk most már! 33. perc: Elképesztően tanácstalan a szekszárdi támadás, 5 perce kosár nélkül állnak. Farkasinszki is betalál a palánk alól, 87-47, negyven közte! 32. perc: Farkasinszki Zserzserunova helyére, Roglicsot meg faultolják, dobásaiból csak a második benn, 85-47! 31. perc: Laklóth triplája lecsorog. Jevtusenko a palánk szélét találja el, Roglics állja útját. Vége a harmadik negyednek.30. perc: Rasheed jól tempózik, csak beszédül a labda, 84-47. Gyér támadás a válasz. 29. perc: Aztán egyedül, 82-47. Zserzserunova ezután ismét egyedül indul, ziccerben, de kihagyja... Van ilyen... Szekszárdi időkérés. 28. perc: Zserzserunova jut két dobáshoz, másodikat bedobja, 78-47! Rasheed eladja a megszerzett labdát, de elügyetlenkedik elől a vendégek. Zserzserunova nem hibázik Rasheed passza után, 80-47. 27. perc: Újabb reklamálások, miközben Tamis dob két büntetőt, Majd Oléna is miután Szavercsenko kipontozódik, 77-47. A heves vitákat az robbantotta ki, hogy a szekszárdiak harmincas hátrányban is letámadnak és faultolnak megállás nélkül. És rettenetesen gyatrán dobálják a távoliakat. Ez viszont vitán felül áll... 26. perc: Szazonenko duplája, aztán labdát szerzünk, Szazonenko ismét egy dupla, időkérés 75-45-nél. Közben kisebb vita és szabálymagyarázat a pálya szélén... 25. perc: Rasheed két büntetője, majd Fejes két dobása, mindegyik benn, 71-44! 24. perc: Kissé leült a meccs, sok a hiba, most egy dupla és egy fault után Szemerédi dobhat. Zserzserunova passzát Fejes dobja be közelről, 67-47. 23. perc: Ismét egy dupla a vendégeknél, nálunk Roglics bedobja, miközben faultol, így marad a 65-39. 22. perc: Zserzserunova most harcosan szerez közeliből kettőt, Vincze Viktória, a másik center válaszol, 63-37. Rasheed középtávolija, 65-37. 21. perc: A vendégek kezdik a második félidőt, el is adják a labdát azonnal... Roglics betörését fault akasztja meg, egyik dobása benn. Vendég dupla, 60-35. Zserzserunova büntetőzik, második benn, 61-35. Elképesztő első negyedet produkáltak a szegedi lányok. Az ukrán különítmény sorra szórta a triplákat, így húszpontos előnyt könyvelhettünk az első negyed végén. A másodikban volt már 33 is a különbség, ám a szünet közeledtére kissé kiengedtek a lányok, a Szekszárd feljött 26 pontra.

Mediteam Szeged - Atomerőmű KSC Szekszárd 59-33 (35-15, 24-18, -, -) Szeged, újszeged sportcsarnok, 100 néző. Vezeti: Szilas Gy., Vida B. Ellenőr: Gencsev P. Szeged: Laklóth, Szazonenko, Rasheed, Roglics, Zserzserunova. Csere: Lengyel, Farkasisznki, Fejes, Kováts. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea. Szekszárd: Szemerédi, Jevtusenko, Medgyessy, Vincze V., Szavercsenko. Csere: Turcsinovics, Vincze A., Demeter, Tamis. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor. Nagyszünet.20. perc: Vincze Viktória duplája, aztán ismét, 59-33. Nincs meg a 60 a félidőben, Kováts és Lengyel dobásai lejönnek. 19. perc: Szemerédi lop labdát, aztán indulna, majd elterül, Kovátson bukik át, két dobás, 58-25. A másik Vincze, Viktória kap labdát, ziccerben be is dobja, 58-29. Szegedi időkérés. Roglics dobásai jönnek, első kimarad, második benn, 59-29. 18. perc: Vincze Andrea hagy ki két büntetőt. Nagyon dekoncentráltak a vendégek, alaposan megfogták őket ukrán tüzéreink az első játékrészben... Fejes tempója jó, 58-23! 17. perc: Vincze Andrea egy könnyed tempóval, 52-23. Rasheed két pontot dob be büntetőből, 54-23. Még félidő sincs és máris több mint harminc közte... Vincze A. blokkol az utolsó pillanatban Szazonenko közelije előtt - kézzel együtt... Két büntető, mindkettő benn, 56-23! 16. perc: Szazonenko saját lepattanóját szerzi vissza egy hármas kísérlet után, majd Fejes dob kétszer, egy benn, 50-21. Zserzserunova lapos dobása duplát ér, 52-21. 15. perc: Fejes Réka jó tempója, 49-18! Rasheed teszi fel Zserzserunova passzát, aki a lepattanót visszaszerzi, de aztán elveszítjük. Pedig szép akció volt... Szavercsenko technikai hiba után egy büntetőt dob be, aztán jönnek tovább a vendégek. Demeter, újabb büntetők, 49-21. 14. perc: Laklóth vissza Lengyelnek, passz Olenának, aki középről most nem talál be. Hátul jó védekezés, labdaszerzés és indítás, Lengyel-passz Rasheednak, 47-18! 13. perc: Szemerédi egy büntetőt kihagy, egy benn, 45-18! Roglics kioszt egy méretes sapkát, aztán le is jön. 12. perc: Lengyel Dalma ha már beállt dob is egy hármast! 42-15! Tamis dob két büntetőt, Szazonenko lejön, Laklóth-tripla, 45-17! Ma csak hárompontosokat dobunk, nem igazán próbálja lereagálni a vendégcsapat a kinti kísérleteket, elől meg csak vergődnek. 11. perc: Laklóth tör be, nem igazán védekezik a Szekszárd, aztán Zserzserunova indul, 39-15! Tud ő duplát is. Vége az első negyednek.10. perc: Turcsinovics duplát dob. Szazonenko újabb hármast, aztán Roglics szerez labdát, végigviszi és 35-15 a negyed vége. Micsoda kezdés! 9. perc: Szazonenko hármasa - már 30-13. A másik oldalon előbb a gyűrűt sem éri a kísérlet, aztán eladják a labdát. 8. perc: Roglics tör be, és büntetőt is dobhat a kosár után, kimarad. Vincze Viktória a másik oldalon eredményes, 24-11. Szazonenko triplája után Medgyessy-dupla, 27-13. 7. perc: Kettő plusz egy dobás után 17-7. Rasheed jöhet egy fault után két büntetővel, 19-7. Léna újabb triplája! 22-7. Mégiscsak megértik egymást Marinával. 6. perc: Már az ukránok sem értik egymást? Szazonenkot nem leli meg Zserzserunova passza, a labdával nem tud élni a vendégcsapat. Zserzserunova dob két büntetőt, 17-4. 5. perc: Két szegedi büntető után egy vendég kettes, majd Rasheed egy újabb büntetőt dob be, 15-4. 4. perc: Szekszárdi időkérés. Zserzserunova újabb hármasa, 12-0! Vendég dupla, 12-2. 3. perc: Szazonenko kintről, újabb tripla, 9-0! Aztán Roglics indul, Szazonenkonak passzol kettő az egy ellen, Marina visszaadja, de nem értették meg egymást, Roglics már kinn állt... 2. perc: Egészen mostanáig: előbb Roglics, aztán Szazonenko hint egy-egy trojkát! Jó kezdés! 6-0. 1. perc: Egyelőre nem esett kosár. Hullámzik a pálya, kapkodás. Szeged: Laklóth, Szazonenko, Rasheed, Roglics, Zserzserunova. Szekszárd: Szemerédi, Szavercsenko, Vincze V., Jevtusenko, Medgyessy. 17.55: Megtörténtek a bemutatások, fogadkozások, hamarosan kezdünk! 17.50: Rasheed, Szazonenko és Farkasinszki, akik a héten kisebb sérüléssel, betegséggel bajlódtak, most játékra készen dobálnak a többiekkel. Játékukra szükség is lesz, ha a csapat vissza akar vágni az őszi idegenbeli hétpontos vereségért. 17.45: Sok szeretettel köszöntjük Kedves Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol hamarosan kezdődik a Mediteam Szeged Atomerőmű Szekszárd női kosárlabda-mérkőzés. A csapatok már a pályán, javában megy a melegítés. Beharangozó írásunk itt olvasható.