Kézilabda: könnyed Pick-siker Orosházán (FRISSÍTVE)

2011. február 12., szombat

Egy fél félidőig partiban tudott lenni a vendéglátó Orosháza a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az NB I 18. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Zubai Szabolcs és a csereként beálló Lékai Máté összesen 15 góllal vették ki részüket csapatuk sikeréből.

López

révén még tudták tartani a hazaiak (16. perc: 8-8) a Szegedet, azonban a vendégek ekkor elléptek 15-9-re, majd

Fero Sulc

kínai figurájával már 18-10 is volt az eredményjelzőn. Végül hétgólos előnnyel tértek pihenőre a csapatok (11-18). A második félidőben ismét Zubai nyitotta a gólok sorát, majd a félidő közepéig állandósult a nyolcgólos Pick-előny. A második félidő felénél

Vadkerti Attila

gólja után már tízig számolt a szegedi tábor (45. perc: 27-17).

Lékai Máté

brillírozott ebben a félidőben leginkább, összesen nyolc gólig jutva. Skaliczki mester a hármas számú kapusnak,

Tóth Mihálynak

is bizalmat szavazott, aki néhány nagy védéssel bizonyította is képességeit. A végén maradt a tíz gól, 36-26-ra nyert a Pick Szeged.

Férfi kézilabda NB I 18. forduló:

Orosházi FKSE – Pick-Szeged 26–36 (11–18)

Orosháza, 700 néző. V.: Medve, Nagy L.

Orosháza:

Knezevics – Balda, Djukics 2, Horváth 3, Lopez 2, LÓKODI 7, Ambrus 3.

Herjeczki (k), Raffai 1, Kovács A., Berta, Sancarin, Matus, Mazic, PÁNCZÉL 5, Országh 3.

Buday Ferenc.

Pick Szeged:

Tatai – Stranovsky 2, ZUBAI 7,Herbert 1, KATZIRZ 2, Vadkerti 1, Törő 4.

MIKLER (k), Tóth M. (k), Bajorhegyi, LÉKAI 8, MAROS 4, SULC 5, Butenko 2.

Skaliczki László.

Kiállítások:

4 perc, ill. 12 perc.