Vízilabda: nem bírt egymással a Beton és a Vasas (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2011. január 15., szombat
Ismét döntetlennel zárult a Szeged Beton és a Vasas együttesének, ezúttal bajnoki összecsapása, a férfi vízilabda ob I 12. fordulójában. Jól kezdett a hazai gárda, de a végén szinte szó szerint elfogyott a csapat. A mérkőzést online közvetítettük.

Férfi vízilabda ob I 12. forduló:

Szeged Beton - Vasas 7-7 (1-0, 4-2, 1-3, 1-2) Szeged, újszegedi sportuszoda. Vezette: Vogel, ifj. Juhász Gy. Szeged Beton: BAKSA - Somogyi 1, Molnár 1, Kayes, TÖRÖK 2, Busila, KISS CS. 2 Csere: Varga P., Younger, Juhász 1., Palotás. Vezetőedző: Kásás Zoltán. Vasas: NAGY V. - Decker 1, BOSKOVIC 5, Katonás, Powers, Kiss G. 1, Kovács R. Csere: Vörös, Hőna, Steinmetz, Takács, Fülöp. Vezetőedző: Földi László. Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 11/2. Ötméteresből: 2/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Molnár T. (22' - cserével végleg), Busila (26')
Kásás Zoltán értékeli a mérkőzést és a csapat jelenlegi állapotát:
Steinmetz Barnabás így látta a mérkőzést belülről: A mérkőzés kezdő sípszavát követően a jelenlévők egyperces néma felállással adóztak Tóth "Bizsu" István emlékének, aki 1985-1991 között volt a szegedi vízilabda meghatározó egyénisége és az 1990-ben bajnoki bronzérmes csapat tagja. Nehezen, kapkodósan indult a találkozó, a Beton eleve tartalékosan állt ki a meccsre, a Vasas játékosaiban pedig ez elmúlt hetek mélyrepülése mellett talán nyomot hagyhatott a teremfoci tornára be nem jutott Fradi-szurkolók sörösüveg-dobálós, minősíthetetlen fogadtatása. Végül Kiss Csaba szerezte meg a vezetést egy majd félpályáról eleresztett, demoralizáló lövéssel, ezzel megadva a népes szurkolótábor szította remek alaphangulatot. Jól játszott és jól védekezett a Szeged az elején, Baksa László is elképesztő bravúrokat mutatott be a kapuban. A gólínséges első negyedet gólzáporos második követte, már 5-2-re is vezettek Kásás Zoltán tanítványai. Egyértelműnek tűnt a szegedi győzelem, fölényben játszott a csapat, a zónavédekezés hiányosságait Baksa-bravúrok egészítették ki. A kérdés csak az volt bírja-e a csapat a kulcsemberek hiányát végig erővel egy ilyen ellenfél ellen. Bár, hozzá kell tennünk, hogy a Vasas messze nem muzsikált úgy ahogy a novemberi Euroliga-meccsen, Kiss Gergő kimondottan indiszponáltnak tűnt, egyedül Miho Boskovic, a 2007-es horvát világbajnok légiós vitte hátán a csapatot. A harmadik negyedben realizálódott amitől tartani lehetett: elfáradt a csapat, egyre nehezebb volt koncentrálni elől, Nagy Viktor is olvasta a lövőszándékot, szaporodtak a kimaradt helyzetek, ráadásként egy akció végén Molnár Tamás rosszat szólhatott, mert cserével végleg kiszórták. Mélypontra került a hazai gárda, főleg amikor Andrei Busila is mehetett szárazra pár pillanat múltán. Ekkor már 6-5-re jöttek fel az angyalföldiek, akik végül a záró játékrészben egyenlítettek Boskovic - ki más? - révén. Kiss Csaba még egyszer előnyhöz juttatta a Szegedet, ezt azonban a 31. percben, a magára találó Kiss Gergő egalizálta (7-7). Az utolsó percben a Vasasnak nem sikerült a győztes gól közelébe jutnia, az utolsó fél perc pedig szegedi támadással telt, s talán, ha Aaron Younger nem lövi el olyan hamar, akár eredményesebben is ki lehetett volna játszani a közben megadott fórt. Nem így történt, Nagy és a kapufa vállvetve segítették egymást, így maradt a 7-7, az Euroliga első fordulóbeli eldöntetlenje utáni újabb iksz. Az Eger csak vasárnap játszik, amennyiben megveri a Honvédet, úgy utol éri a Szegedet a tabellán, ráadásul Gerendás György tanítványainak meccshátránya is van a Kásás-csapattal szemben. Így aztán egyelőre a tabella első öt helyén nincs változás (az FTC ma szabadnapos volt). A Szeged Beton legközelebb szerdán száll medencébe a montenegrói Jadran Herceg Novi elleni Euroliga-csoportmérkőzése. Mint Kásás Zoltán elmondta, ugyanez a csapat fog kiállni, hiszen a sérülések visszatértének ideje egyelőre még rejtély.

További eredmények:

Debrecen Fujitsu - OSC 4-4 Újpesti Torna Egylet - Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 9-16 PVSK-Füszért - ASI 12-4 Bodrogi Bau Szentesi VK - BVSC-Zugló 9-8 ZF-Eger - Groupama HONVÉD vasárnap 16.30

13UTE11001169165-960

32. perc: Somogyi is teljesen ötlettelenül, adhoc módon lő kapura. Nem tudunk újítani támadásban, fáradt a csapat és el is fogyott... Jöhet a Vasas, Földi László időt kér. 59 vissza. Vargát kiállítják. Katonás közelről lő... BAKSA!!! Óriásit véd a mi Lacink! Megtartjuk a labdát nagy nehezen. 28 vissza, időt kérünk. Fórt kapunk, ellőjük, Younger, Nagy beleér, a felsőléc felső szélét érintve megy ki a labda. 1 másodperc vissza. Vége. 31. perc: Younger megúszik, szélen van nagyon, küzd, kontra... Kiss Gergő üresen kap labdát, mindenki Boskovicot fogja. Kiss G. megnézi a sarkot, a szemével elküldi Baksát a másikba és zavartalanul be is lövi, 7-7. De nehéz lesz a vége... 30. perc: Most fegyelmezett a védekezés, de tanácstalan a támadás. Nagyé a labda... 29. perc: Támadunk, ahogy csak bírunk, Kiss Csaba lő, Nagy véd. Aztán kontrát fújnak, megint mi jövünk. Somogyi gyenge lövése, de majdnem gól... 28. perc: Kiss Csabát most kiszórják, Vörös közelről Baksába lő. Túl közelről, szóval nem is adták volna meg. 27. perc: Katonás beejtett labdáját centerből Powers pöckölte hátra váratlanul, fölé... Somogyit blokkolják. Kiss Csaba hatalmas gólt lő messziről! 7-6! 26. perc: Török egy az egyben megveri Kovácsot, de már ötös! Kiss Csaba lő... Nagy kapufára tolja... Semmi nem jön össze... Busilát kiszórják, ő is kiszáll harmadik hibával. És még ötméteres is. Boskovic bevágja, 6-6. Younger lő középről, Nagy véd... 25. perc: Ráúszás... Vindisch hiányában ez mostanában mindig izgalmas, de megszerezzük. Nem tudunk mit kezdeni a Vasas nyílt védekezésével, Kayes tanácstalanul lő, Nagy véd. Kiss Gergő elől Somogyi szedi fel. Vége a harmadik negyednek.24. perc: Török elképesztően, klasszis mozdulattal dől a kapura, de látszott a szándék, Nagy készült, védett. 23. perc: Török kapja a labdát bal oldalon, hatalmasat lő kapásból, a felsőkapufa szenvedi meg a bombáját... Védekezésben visszaszerezzük a labdát. Támadásban meg elveszítjük, lejár a támadóidő. 22. perc: Nem megy a támadás, tényleg fáradunk. Elveszik a labdát ismét. Papesz beszólhatott valamit, mert cserével végleg kiszórják... Ez most nagyon nem hiányzott... Boskovic lövése blokkon hal el. Most nem szabad hibázni elől! 21. perc: Decker Ádám középről nem hibáz, 6-4. Kezdünk fáradni? Megint kudarcba fúl a támadás. Törököt kiszórják. Kayest is, kettős Vasas-fór és ki is használják, ki más mint a 2007-es világbajnok Miho Boskovic, 6-5. 20. perc: Boskovic most kétségbeesésében lő, Baksa védi! Támadásban elveszik tőlünk a labdát a bírók. 19. perc: Takácsot megint kiszórják, ki is játsszuk a helyzetet, Somogyi pedig végül, közelről balról behúzza! 6-3! 18. perc: Boskovic ismét gólt lő, ez már mesterhármas! Szerencsére marad a szegedi vezetés, 5-3. 17. perc: Ráúszás... Az angyalföldieké. Jól védekezünk, erre eddig szerencsére nem lehet panasz a meccsen. Jöhetünk támadásban, de lejár a támadóidőnk. Kiss Gergő hibáz a vendégeknél. Nagyszünet.16. perc: Török víz alól felmerülve szedi le Nagy Viktor indítását saját térfélen. Török elementáris erejű lövést ereszt meg balról, épp csak elzúg keresztbe a bal felső sarok előtt. 15. perc: Baksa ismét fog egy labdát. Boskovicot kiszórják! Ezt most ki kell használni! Török nagyot lő, szószerint mert Nagy Viktorról felpattan, felsőlécről vissza rá, dadog a labda, a bírók gólt ítélnek! 5-2. 14. perc: Baksa szokás szerint véd. Elől Varga bejátszását Papesz próbálja behúzni, de a védők szorításában nincs erő a mozdulatban... 13. perc: Kayes távolija fölé, de marad nálunk, szabaddobás. varga Péter elképesztő mozdulattal odafordul ahova érzi, hogy jönni fog, zseniálisan fogja meg, majd lenyomják, jogos az ötös! Juhász lövi, felsőlécről benn! 4-2! 12. perc: Támad a Beton, Molnár messziről, sarokdobás, épp csak mellé egyébként. Centerben Kiss Gergő és Kayes gyilkolja egymást, végül Józsi ellen fújnak. Boskovic lövését Baksa most nem tudja védeni. 11. perc: Fülöpöt szórják ki, Török pedig kihasználja a fórt, 3-1! Baksa ismét megszerzi a labdát. 10. perc: Katonás állt ki, de a fórt Varga mellé lövi. Ellentámadáskor Younger kiszáll, Boskovic talál be, sokadik kísérletével, 2-1. 9. perc: Ráúszás... Török megveri Kovácsot, bravó! Kásás Zoltán időt kér. Mivel Takácsot kiszórták az előző negyed végén, fórban támadunk. Varga adja vissza jobbról középre Papesznak, aki átlő a karok alatt... Gól! 2-0! Hátul ismét jól védekezünk, Baksa megszerzi a labdát. Nagyon jó a hangulat, dübörögnek a dobok is, hangos a szurkolás itt is, nem csak a csarnokban. Vége az első negyednek.8. perc: Felállt védelem ellen támadunk, Kayes ejt egyszercsak... fölé... Elől ismét ront a Vasas, Baksa megszerzi a labdát. Földi László hihetetlen orgánummal ordibál játékosaival a medence szélén... 7. perc: Elől a szegedi támadás is kimarad. Kiss Gergő is teszteli Baksát. Baksa hibátlan - állapíthatja meg... Kiss Csaba megúszik és messziről óriási, szépségdíjast gólt varr Nagy Viktor kapujába! 1-0! Youngert szórják ki, a végletekig játszaná a Vasas a labdát, de elveszik tőlük a bírók. 6. perc: Fórban támadunk, végül kontrát fújnak... Boskovic lő balról, Baksa szokás szerint óriásit véd. 5. perc: Vasas-kapufa után a kipattanó Powershez kerül aki gyengén csavar, fölé. Török elképesztően magasra emelkedik ki a vízből, középről irgalmatlan nagyot lő - a blokkba. Katonást szórják ki. 4. perc: Kovács lő középről, Baksa magabiztosan véd. Papesznek nincs sapkája, így pedig nem lehet a vízben. 3. perc: Újabb elpuskázott hazai lehetőség. Molnárnak hova lett a sapkája? 2. perc: Továbbra sincs gól, nem sikerül jól helyzetbe kerülni egyik oldalon sem. Boskovic nagy lövése. 1. perc: Ráúszás... a Vasasé a labda. Az első támadások mindkét oldalon eredménytelenek. 17.58: Bemutatások, mindjárt kezdés. Balhéból jutott kinn a a vendég pólósoknak is: a csarnok előtt kinn rekedt Fradi-szurkolók üvegekkel dobálták meg buszukat és a játékosokat. Kásás Zoltán szegedi vezetőedző szervezte le, hogy a csapatot a hátsó bejáraton engedjék be. Kemény Dénes szövetségi kapitány is megtekinti a meccset. 17.55: Mintegy 300 néző van az uszodában, Vasas-szurkolókból ide is jutott egy maréknyi. 17.50: Hamarosan kezdődik az ob I 12. fordulójának valódi rangadója, a Szeged Beton - Vasas mérkőzés. A két hónappal ezelőtti Euroliga-nyitányon az A csoport első fordulójában ütközött meg legutóbb a két gárda, s bizony a harmadik negyedben, 9-5-ös vendégvezetésnél elúszni látszott a meccs. Tíz perccel később azonban talpra robbant a sátor alá bezsúfolódó többszáz néző, amikor 20 másodperccel a vége előtt Komlósi Pici bődületes-bámulatos bombagólja védhetetlenül csapódott a vendégek kapujába. Hasonló izgalmak várhatók ma is, hiszen - bár Lehmann István, Vindisch Ferenc és Komlósi sérülése miatt tartalékos a csapat - a Beton eddig remek formát mutat mérkőzésein, míg a papíron erősebb Vasas hullámvölgybe került az elmúlt hetekben. Beharangozó írásunk itt olvasható