Kosárlabda: Szazonenko-triplaeső, sima Mediteam-győzelem (FRISSÍTVE)

2011. január 29., szombat

Hozta a kötelezőt a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata a Balogh Judit irányította BEAC-Újbuda ellen az NB I 21. fordulójában. Marina Szazonenko elképesztő teljesítményt nyújtott a találkozón, hét triplát dobott.

Vendég triplával és számtalan kimaradt hazai támadással kezdődött a találkozó, majd gyorsan elkapta a fonalat a

Léna Zserzserunovát

ezúttal nélkülöző Mediteam, és az első negyed végére már 21-12-re vezetett. Elsősorban

Iva Roglic

jó játéka segítette a biztos előny megszerzését, azután már az történt a pályán az első félidőben, amit a hazaiak akartak. A BEAC öt percen keresztül képtelen volt kosarat szerezni, majd

Marina Szazonenko

igazolta a hozzá fűzött remények jogos voltát, és a 16-17. percben három triplát is szórt gyors egymásutánban, majd félidő előtt ismét betalált messziről (48-23). A folytatásban 15-re olvadt a hazaiak előnye, miután a korántsem acélos, ám az egykori kiváló válogatott kosaras

Balogh Judit

vezette vendégek egy huszáros, 10-0-ás szériával nyitották a harmadik negyedet. A 26. percben

Kováts Anna

3x2 pontos parádéját követően ismét húsz fölé ment a Szeged (59-35), majd Szazonenko-hármas érkezett menetrendszerűen a negyed végén, melyet 16-14-re így is a vendégek nyertek - komolyabb ellenfelekkel szemben tőlük szokatlan módon (62-39). Az utolsó negyedben is érződött, hogy a Sopronnal 18 éve játékosként bajnokságot nyerő

Mészárosné Kovács Andrea

vezetőedző több teret enged a kísérletezésnek és az új variációknak. Laklóth Annáék már 27-tel is vezettek (66-39), ám főképp a 18 pontig jutó

Kárász Linda

kosarainak köszönhetően még egyszer feljött 20-ra a BEAC. A negyedik negyed 17-17-es egál, a végeredmény pedig 79-56-os szegedi győzelem lett, a kötelezőt tehát magabiztosan hozták a lányok, Marina Szazonenko 9 kísérletből 7-szer értékesített triplazápora pedig külön is kiemelendő. A játékba azonban számtalan hiba csúszott, a hátralévő négy találkozón pontosabbnak kell lenni, hiszen a szombatinál csak nehezebb meccsek várhatóak a Vasas, a Szekszárd, a Zalaegerszeg és a Pécs ellen.

Női kosárlabda NB I, 21. forduló eredménye:

Mediteam Szeged - BEAC-Újbuda 79-56 (21-12, 27-11, 14-16, 17-17)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Szabó G., Maár G.

Mediteam Szeged:

SZAZONENKO 23/21, Laklóth 5, Rasheed 9, Farkasinszki 7, ROGLICS 15/3.

FEJES 8, Kováts 6, Lengyel 4/3, Békefy 2, Varga P.

Mészárosné Kovács Andrea.

BEAC:

Szász, KATONA ZS. 13/3, Kisvári 5/3, Zsámár 6, KÁRÁSZ 22.

Havasi 2, Szamosi 4/3, Horváth Sz. 4, Horváth E., Várhalmy.

Balogh Judit. Mészárosné Kovács Andrea:

"Az első félidőben látottakkal elégedett vagyok, a szünet után pályára lépő cseréktől viszont többet vártam."