Kosárlabda: Szedeák-vereség a címvédő otthonában

2011. január 8., szombat

Remek napot kifogó kulcsemberei vezérletével a Zalaegerszeg végig vezetve, magabiztosan győzte le a több sebből vérző szegedieket. Fodor Péter együttese derekasan küzdött: a rossz kezdés ellenére sem adta föl egy pillanatra sem, de végül nem tudott tíz ponton belül maradni.

Férfi kosárlabda NB I/A 15. forduló:

Zalakerámia-ZTE KK - Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 84-72 (25-11, 22-22, 20-18, 17-21).

Zalaegerszeg, vezette: Forrai S., Söjtöry T., Tóth K.; ellenőr: Szabó.

ZTE:

WILLIAMS 26/6, VOJVODA 16/12, KÁMÁN 16/6, K. WILSON 18/3, Tóth Á. 1. Csere: Tóth G. 6, Gáspár, Baki 1. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Szedeák:

Drahos 7/3, Nyilas 6/3, RUBIN 22, Dukics 15, McKenzie 5. Csere: Tanács 9/3, Vida 3, Molnár M. 5/3. Vezetőedző: Fodor Péter. Fodor Péter:

"Jobb kezdéssel talán többet is kihozhattunk volna ebből a mérkőzésből. Azt kell mondanom, az első negyed második öt percében veszítettük el a találkozót, amikor nagyon elengedtük a ZTE-t, majd pedig végig futhattunk utánuk. A következő három negyedet összesítésben két ponttal nyertük, ami önmagában sajnos nem sokat ér. Ott, az első felvonásban rengeteget hibáztunk, sok labdát adtunk el, nem védekeztünk kellőképpen agresszíven, elrontottuk a könnyű helyzeteket - ez az álmos kezdés pedig megbosszulta önmagát. Nagyon megéreztük Kiss Zsolt hiányát, nélküle a korábbiakhoz képest más felfogásban kellett játszanunk."

További eredmények a fordulóból:

T.O.M Controll-Kecskeméti KSE – Falco-Szova KC Szombathely 88-76 Atomerőmű SE – Pécsi VSK-Pannonpower 78-69 MJUS-Fortress Körmend – Marso-Vagép Nyíregyháza KK 104-65 Szolnoki Olaj KK – Kaposvári KK 96-60 Albacomp – Takarék Soproni KC 76-74

A bajnok Zalaegerszeg a 41 IBM-pontig jutó (26 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 11 kiharcolt fault, 7 assziszt) Lorenzo Williams vezérletével érvényesítette a papírformát. A tartalékos Szedeák (Kiss Zsolt sérülés miatt nem szerepelhetett, Molnár Miklós beragasztott kézzel, Drahos Gábor betegen, Nyilas István fájós derékkal harcolt) erejéből ezúttal csak arra futotta, hogy az utolsó negyedben kissé megközelítse ellenfelét. A kulcsembereink közül most csak Janou Rubin nyújtott extrát (22 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 kiharcolt fault - 22 IBM). Folytatás szerdán este a Pécs otthonában, az a meccs sem lesz könnyű!

40. perc:

Rubin zsákol a végén, 82-70. Kámán két jó büntetője után Drahos csillantja meg tudását, 84-72. Ezzel fejeződik be a találkozó, az újonc 12 ponttal kapott ki a címvédő otthonában!

39. perc:

Vojvoda szabálytalan, Rubin csak az egyiket értékesíti, 79-68. Kámán viszont elhelyez egy triplát, 82-68, végleg eldőlt a meccs sorsa. Tanács igyekszik kopírozni az előző dobást, de nem tud felelni a ZTE-trojkára.

38. perc:

Vida megy be, Williams üt oda. Rubin egyéni akciója sikeres, 76-67. Wilson kintről emeli föl, ez nem talál. Williams viszont sajnos megmutatja neki, hogy kell ezt csinálni, a semmiből vág három pontocskát, 79-67.

37. perc:

Rubin zsákol, de Williams is megállíthatatlan, 23 pontos, 76-65.

36. perc:

Tanács negyedik hibája, Williams mindhárom büntetője a helyén, hiszen triplakísérlet közben történt a fault, 74-61. Dukics szépít ügyes góllal, 74-63. Wilson kinti dobása most nem jó.

35. perc:

A rutinos Kámán próbálja kézbe venni a karmesteri pálcát, Dukicson harcol ki személyit. Majd Vojvoda állítja vissza a tíz pontot, 71-61.

34. perc:

Ki mozdul el tízről? Kámán hármassal kísérleteik, de ront. A betörő Rubint Baki üti le. Jól a büntetők, 69-61! Ez remek! Meleg lehet a vége?

33. perc:

A zalaiak talán túlzottan is megnyugodtak, hatalmas akarattal zárkózni kezd a Szedeák. Újabb eladott labda a bajnoknál, Völgyi Péter időt kér. Rubin kísérlete most nem akad be, Williams hozza el.

32. perc:

Tanács Ati dob egy hármast, 69-56. Gáspár kísérlete nem jó, Molnáré viszont szintén hármat ér, 69-59. Tíz közte!

31. perc:

Rubin teszi föl, de nem jó. Visszaszerezzük, de Tanács sem talál be. Megint a miénk, Dukics végre talál. Büntetője viszont kimarad, 67-53. Wilson a másik oldalon, 69-53.

Vége a harmadik negyednek.

30. perc:

Drahos szabálytalanul állítja meg Kámánt, az öreg harcos kiválóan céloz a vonalról, 66-51. Majd megint Drahi szórja el, a nézőtérre passzolja. Rubin harmadik személyije után Williams büntetőzhet, csak az egyik jó, 67-51.

29. perc:

Dukics helyett Tanács a pályán. Williams taszajt McKenzie-n, csak az egyik büntető jó, 62-49. Ráadásul a következő akcióból is jól jövünk ki, mert Tóth G. eladja a lasztit, s szabálytalankodik is Drahos ellen. Mindent bele, fiúk! Tanács középtávolról pontos, de Williams is eredményes, 17-nél jár, 64-51.

28. perc:

Tóth G. középtávolija bent, 6 pontos, 62-48.

27. perc:

Nocsak, Nyilas István triplájával lassan tíz közelében járunk, 57-46. Williams is hint egy hármast gyorsan, hogy ne nagyon örüljünk, McKenzie centerből válaszol, 60-48.

26. perc:

Most sok a ZTE-hiba, kicsit kiengedett a bajnok, Dukics viszont közelről vágja be kétszer is, 57-43. Wilsonnak sem megy, ez a középtávoli rövid.

25. perc:

Wilson-pontok, majd Rubin zsákol, 57-39. Williams lépi el.

24. perc:

Dukics javít egy ügyes pincérdobással, Vojvodát viszont kár volt kritizálni, negyedik hármasát is elsüllyeszti, 55-37.

23. perc:

Dukics próbálkozik, de megint úgy kezd, mint az első negyedben tette... Tóth Ádám kiválóan semlegesíti McKenzie-t.

22. perc:

Vojvodának sem sikerülhet minden, újabb külsője nem talál utat a gyűrűbe. Williams viszont közelről növeli az előnyt, szép betörésével 52-35.

21. perc:

Wilson elrontott dobásával indul a negyed, nálunk Vida, Drahos, Rubin, Dukics és McKenzie szerepel. Drahosé az első kosár, Vojvodáé az újabb hármas, 50-35. Rubin tempója rövid, Wilsonnál a pattanó. Az első félidőben a hazaiak 57, a vendégek 47 százalékkal dobták a ketteseket, ami komoly különbség. A Szedeák nyolc labdát adott el, míg a ZTE csak egyet. Mindkét gárda rosszul büntetőzik, már hat-hat kísérlet maradt ki. Faultgondok akadnak mindkét félnél: három-három személyivel rendelkezik Gáspár, Tóth Á., illetve Vida, Nyilas és McKenzie. A tartalékos Szeged több kulcsembere is gyenge napot fog ki eddig, a bajnok pedig remekül védekezik, ezért a 14 pontos hátrány. No meg azért, mert a Szedeák-specialistának tűnő Kyle Wilson 14 pontot dobott, szerzett 3 labdát, kiharcolt 4 faultot, letépett 4 lepattanót, 22 IBM-nél jár. Mellette Williams játékára sem lehet panasz, Kámán és Vojvoda is ponterős.

Pontszerzők:

ZTE:

Williams 10, Vojvoda 8/6, Kámán 9/3, K. Wilson 14/3, Tóth Á. 1. Csere: Tóth G. 4, Gáspár, Baki 1.

Drahos 3/3, Nyilas 1, Rubin 11, Dukics 7, McKenzie 2. Csere: Tanács 4, Vida 3, Molnár M. 2.

Nagyszünet.

20. perc:

Rubin kettő plusz egyével 45-31-re zárkózunk a félidő előtt. Gáspár nagyon akar, de nem megy neki, szerencsénkre, Vidáé a pattanó. Ismét Rubinnak tapsolunk, aki irányítónk gólpasszából 45-33-ra hozza fel a csapatot. A zárszó sajnos Williamsé, a zalai irányító két büntetőt értékesít Vida harmadik faultja után, amit ráadásul szándékosnak minősítenek, 47-33, pihenő!

19. perc:

Tóth Ádám centerből akar gól elérni, de ez kétszer sem sikerül, Rubin dobása is rossz azonban. Dukics büntetőzése felemás, majd Williams megtöri a hazai csendet, 44-28. A plusz büntető nem jó.

18. perc:

Kámán középtávolról szerzi az újabb kosarat a támadóidő lejártával, 42-25. Baki ellen harcol ki faultot az agilis Vida Máté, csak az egyik büntető jó, 42-26. Gáspár Dávid kísérletezik egy hármassal, de kimarad. Majd ugyanő löki meg Nyilast, harsan a síp. A rutinos Nyíl is csak egyet dob be, 42-27.

17. perc:

Vida büntetői és Tóth G. kosara, 40-25. Némi gond az eredményjelzővel, de aztán helyreáll a szerkezet. A ZTE játéka pedig egyelőre igen meggyőző.

16. perc:

Gyors gólváltás Tanács és Kámán között, 39-21. Még húszon belül... Sőt, Kámán üt oda Rubinnak, aki a vonalról mesteri, 39-23. McKenzie közben három faulttal a padon csücsül. De most Vojvoda a tettes, ennek jobban örülünk.

15. perc:

A válogatott Vojvoda újabb triplájával 37-19.

14. perc:

Williams közelről, 32-17. Vojvoda-zsáknak tapsolnak, miután a támadásunk eredménytelen maradt, 34-17. Dukics válaszol, 34-19, végre!

13. perc:

A szerb nagyember kezd belelendülni, előbb védőlepattanót, majd egy duplát jegyez, ha már Tanács előtte rontott, 30-17.

12. perc:

Molnár-duplára Kámán-tripla, 30-13, ez eddig elég sima, de tudtuk, hogy nehéz lesz, különösen Kiss Zsolt nélkül. Dukics büntetőből szerzi első pontjait, 30-15.

11. perc:

A hazaiak kemény védekezésével egyelőre nem tud mit kezdeni a pontatlanul is dobó Szedeák. Ez a felvonás sem indul jó, Tanács elveszíti a labdát, majd Wilsont akasztja. Az amerikai bosszút áll, kettesével már 14 pontos, miután visszasegíti Tóth G. kiszédülő kísérletét, 27-11. Drahos helyére Vida Máté érkezik irányítóba.

Vége az első negyednek.

10. perc:

Gáspár passzát Tóth G. pöccinti be, 22-7, ez nem a mi negyedünk... Rubin büntetőivel igyekszünk kapaszkodni, Janou mindkettőt beveri, 22-9. Majd Drahos adja el, Wilson emberrel a nyakán ér el kosarat, Tanácsé a fault, a büntető hibátlan, 25-9. Kicsit vitatkoznak még, mennyi van hátra, kapunk esélyt egy akcióra, a negyed végén Tanács még szépít, 25-11...

9. perc:

Wilson ellenben nem ront a vonalról, a második faultját elkövető McKenzie-t Tanács váltja. Rubin tüzel, tüzel, de megint nem talál. Most hármast szeretett volna, de hiába.

8. perc:

McKenzie-től veszik el most, megint sok az eladott labda. Molnár szabálytalankodik Williams ellen, a két büntető jó, 18-6. McKenzie eggyel lop bennünket közelebb, Tóth Gergely személyijét követően ötven százalékkal büntetőzik. 18-7.

7. perc:

Dukics kísérlete rossz, nem úgy a csereként beállt Tóth Gergelyé, 13-6. Szerb kosarasunk triplával akar felelni, de ez sem jó. Vojvoda a másik oldalon pontosabban céloz, 16-6. Kezdenek elmenni, változtatni kellene.

6. perc:

Sok hiba után a bajnok nyugszik meg, Kyle Wilson duplájával 11-6.

5. perc:

Tóth Gergely lop labdát, de a támadás eredménytelen, Vojvoda a sarokból elengedett külsője szédül ki. Jöhetnénk, de Rubintól sajnos honfitársa, Williams elcseni a lasztit. Janou ráadásul faultol is.

4. perc:

McKenzie is megszerzi első pontját, de sajnos egy büntetőt elront, 9-6.

3. perc:

Eladjuk a labdát, ezért nagy kár. Wilson távolija ezúttal nem jó, de Nyilas odaüt Williamsnek. A ZTE amerikai magasbedobója közelről javít, 9-5.

2. perc:

Lorenzo Williams vállalkozik kívülről, ez most nem jó.

1. perc:

Williams és Rubin duplaváltása, majd Wilson és Drahos is hárompontossal nyit, Kámán vezetést szerez a hazaiaknak, 7-5, kosárerővel indul.