Kosárlabda: második félidőben bedarálta a Győr a Szegedet (FRISSÍTVE) + HANG, FOTÓK

2011. január 9., vasárnap
Egy félidőn át partiban volt a válságoktól tépett hazai gárda, de végül a harmadik játékrészben tetemes előnyre tett szert a vendégcsapat és ezt magabiztosan meg is tartotta. A vereséggel nehéz helyzetbe került a Mediteam Szeged az elkövetkező rangadók előtt. A mérkőzést online közvetítettük. Nincs mit szépíteni: katasztrofális előjelekkel lépett pályára ma délután 17 órakor a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata az újszegedi sportcsarnokban, egyik legkomolyabb riválisa a SEAT Lami-Véd Győr házigazdájaként. Bencze Tamás vezetőedző és Németh Bernadett csapatkapitány szombati felmondása nyilvánvalóan sokkolta a csapatot, aminek hatására az egyébként is inkább esélyesebbnek tartott kisalföldiek győzelmi sansza tovább nőtt. A kispadra megbízott vezetőedzőként a mai alkalomra Donkó Orsolya ült, míg csapatkapitánynak a társak Laklóth Annát szavazták meg. A vendégek nem is akartak elmaradni a várakozásoktól, a végig meghatározó Essence Carson vezérletével gyorsan elhúztak a vendégek (2-8), a hazaiaknál a nagy visszatérő Olena Zserzserunova vitte hátán a csapatot és pontjaival gondoskodott róla, hogy ne szakadjon le a Szeged (8-8). Rasheed Rita kosarával rövid időre át is vette Mediteam a vezetést (10-8), majd bejött a győriek új szerzeménye, a 196 centiméter magas center Quanitra Hollingsworth és visszaállította a győriek előnyét a negyed végére, Kovács Krisztina és Djelmis Angela tripláinak hathatós segítségével (20-28). A második negyedben aztán Zserzserunova is folytatta a trojkagyártást, sőt Rasheed is csatlakozott hozzá, ám ez csak arra volt elég, hogy ne hagyja elmenni a vendégeket, akik Carson és Hollingsworth remek egyéni alakításai révén növelték előnyüket 10 pontra. A negyed vége előtt sikerült feljebb kúsznia a hazaiaknak, így 42-48-as állással vonultak pihenőre a csapatok. A harmadik játékrészben villámrajtot vettek Laklóthék és sikerült Lengyel Dalma triplájával és Rasheed duplájával egyetlen pontra megközelíteni a dunántúliakat (47-48). Pár pillanatig még tartott a lendület, a győriek azonban pályára küldték a kezdőötöst és a 25 perctől kezdve, 53-58-nál állva hagyták a hazai lányokat. Öt percen át képtelen volt pontot szerezni a Szeged, miközben Englert Orsolya két, Kovács egy triplájával, valamint Carson kiváló játékával 17-0-s sorozatot produkált a Győr és elhúzott 22 ponttal (53-75). A 30. percre tehát eldőlt a találkozó, a játék képe alapján egyértelművé vált, hogy ekkora hátrányt ez a csapat ma nem fog tudni behozni. A negyed végén már volt 24 pont is a különbség (55-79), Rasheed két büntetővel azonban tudott faragni belőle (57-79). A záró játékrész mindezek után már csak formalitás volt. A Mediteam ugyan még egy győri hullámvölgyet kihasználva fel tudott jönni egy jó 8-0-s szériával 67-81-re, de az előny behozhatatlan volt. A győriek végig kemény, faultolós játékát jól jelzi, hogy az utolsó negyedre már három emberük is a kipontozódás szélén állt (Englert, Hollingsworth, Semsei Barbara), ebből csak Holligsworth-é realizálódott - a végig keményen és gyakran sportszerűtlenül játszó amerikait nem fogja egyetlen ellenfele sem szívébe zárni. A szegedi lányok becsületére legyen mondva, hogy fáradtan is maximális elszántsággal küzdöttek, nem omlottak össze a végére, de a kulcsemberét egy nappal korábban elvesztő csapattól nem igazán lehetett elvárni a győzelmet, a küzdőszellem azonban még sikert hozhat szoros mérkőzésállásnál a jövőben. A vége 24 pontos vereség lett, 74-98. A statisztikákra vetve egy pillantást megállapítható, hogy a szegedi mezőnydobások 49%-a volt sikeres, a vendégek 60%-ával szemben. Mindkét együttes 8 hárompontost dobott, lepattanókban a második félidőben felülkerekedett a Győr (24-33), míg a Mediteam a szünet után nagyon sok labdát adott el (18-13). Asszisztokban szintén a győriek lettek jobbak a végére (14-18). Az egyéni teljesítményeket nézve a mezőny legjobbja egyértelműen Essence Carson a maga 25 pontjával, 6 lepattanójával, 5 labdaszerzésével és 4 asszisztjával. meg említendő még Ieva Kublina (16 pont, 7 lepattanó), Kovács Krisztina (12 pont - 3 tripla, 7 lepattanó) és Quanitra Hollingsworth (12 pont, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 3 blokk). A hazaiak legjobbja ismét Olena Zserzserunova (20 pont - 4 tripla, 8 lepattanó, 4 blokk), de dicséret illeti Laklóth Annát (9 pont, 4 labdaszerzés, 5 kiharcolt fault, 4 assziszt) és Rasheed Ritát (16 pont) is. A nap másik mérkőzésén a Nanette FTC 75-61-re lkegyőzte a szekszárdi Atomerőmű KSC-t, sikerével így megelőzve a tabellán az ötödik helyre visszacsúszó Mediteam Szegedet. A folytatásban jövő szombaton Sopronba látogatnak a szegedi lányok, ahol egy nagyon-nagyon nehéz mérkőzésre számíthatunk, az őszi itthoni mérkőzés megismétlődése valósággal csodaszámba menne. Persze, néha vannak csodák...

Női kosárlabda NB I 18. forduló

Mediteam Szeged - SEAT Lami-Véd Győr 74-98 (20-28, 22-20, 15-31, 17-19) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 350 néző. Vezeti: Gál J., Fodor A. Ellenőr: Földházi Gy. Mediteam Szeged: LAKLÓTH 9/3, Lengyel 6/3, RASHEED 16/6, Fejes 10, ZSERZSERUNOVA 20/12. Csere: Roglics 5, Kováts, Farkasinszki 8, Békefi, Mészáros. Megbízott vezetőedző: Donkó Orsolya. SEAT-Lami Véd Győr: Englert 6/6, Semsei 7/3, CARSON 25, KOVÁCS K. 12/9. KUBLINA 16. Csere: HOLINGSWORTH 12, Simon 10, Djelmis 8/6, Nagy D., Horváth Zs. 2. Vezetőedző: Tapodi Péter. Kipontozódott: Hollingsworth (37')
Donkó Orsolya megbízott vezetőedző a csapat körüli jelenlegi helyzetről és a mérkőzésről: